کد خبر: ۷۱۷۰۸۰۸
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
کد خبر : ۷۱۷۰۸۰۸
گروه : قزوین » قزوین
امام جمعه قزوین :

امام جمعه قزوین گفت: انتظار می‌رود مسئولان در تسهیل امر حمل و نقل عمومی اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: امروز ما خواهان این موضوع هستیم که حمل و نقل شهری سهولت بیشتری پیدا کند، البته نسبت به گذشته در این حوزه شاهد پیشرفت و توسعه هستیم، اما به همان نسبت هم نیاز‌های مردم افزایش یافته که انتظار می‌رود مسئولان در تسهیل امر حمل و نقل عمومی اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: بحث بنزین زمانی که مطرح شد و مشکلاتی را به وجود آورد ما باید از دولت بخواهیم که مسئولیت خود را در ارائه خدمات به کسانی که عمر خود را در مسیر جاده‌ها و ماشین‌های سنگین گذرانده اند، به خوبی به جای آورد تا دغدغه تامین وسایل مورد نیاز و سوخت را نداشته باشند و بهتر بتوانند در خدمت جامعه و نظام باشد.

ره‌آورد‌های پژوهشی کشور چشم‌گیر و گره گشاست

خطیب جمعه قزوین به هفته پژوهش اشاره کرد و با بیان اینکه حوزه‌ها و دانشگاه‌ها از دیرباز در تحقیق و پژوهش فعال بوده اند، خاطرنشان کرد: الحمدالله حوزه و دانشگاه به عنوان دو نهاد ارزشمند نسبت به گذشته در امر پژوهش فعال‌تر شده اند و گام‌های بسیار خوبی در استان قزوین برداشته شده است.

او اضافه کرد: این پژوهش‌ها ره آورد‌های بسیار خوبی به همراه داشته است که به درد زندگی مردم می‌خورد و گره از مشکلات زندگی آن‌ها بر می‌دارد.

با تکیه بر دانشمندان جوان و اساتید فرهیخته مشکلات کشور برطرف می‌شد

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: یکی از جبهه‌هایی که دشمنان با ما در جنگ هستند، جبهه علم و فناوری است چرا که این حوزه زمینه رفع مشکلات جامعه را فراهم می‌آورد و اگر باور کنیم باید روی پای خود بایستیم.

حجت الاسلام و المسلمین افزود: ما می‌توانیم و بر روی جوانان سرمایه گذاری کنیم و قدردان اساتید فرهیخته باشیم و از آن‌ها حمایت کنیم در این صورت شاهد حل مشکلات کشور خواهیم بود و می‌توانیم مشکلات کشور‌های دیگر را نیز برطرف کنیم.

حوزه و دانشگاه همراهی خوبی دارند

او با اشاره به هفته وحدت حوزه و دانشگاه یادآور شد: الحمدالله دانشگاه‌ها نسبت به حوزه و حوزه نسبت به دانشگاه لطف و همراهی دارند. از نزدیک شاهد این انسجام و اتحاد و برادری بین حوزویان و دانشگاهیان هستم؛ البته ما نیازمند افزایش این اتحاد و ارتباط هستیم که برای وجود این وحدت و همدلی خدا را شاکریم و از خدای متعال برای افزایش این اتحاد و برادری دعا می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استا با اشاره به نامگذاری مناسبت روز جهانی عاری از ترور و خشونت ابراز کرد: ما منتظر فرا رسیدن روز عاری از ترور هستیم الحمدالله با پیروزی انقلاب اسلامی قدم‌های بلندی در این حوزه برداشته ایم. ما روزگاری شاهد بودیم که صهیونیست‌ها هر غلطی می‌خواستند انجام می‌دادند و دنیا زیر پای آن‌ها قرار داشت.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: در استان قزوین زمانی همین صهیونیست‌ها حضور جدی داشتند و سرمایه گذاری‌های کلانی را انجام داده بودند و کشاورزان ما را به اندازه کارگر معمولی قبول نداشتند یعنی بدین میزان بر ما مسلط شده بودند و این سلطه گری را رژیم شاهنشاهی برای آن‌ها زمینه سازی کرده بود، اما امروز با اقتدار ایران اسلامی، رعب و وحشت بر اسرائیلیان سایه افکنده است.

او ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی درحال کنترل مستکبران جهانی است و شمارش معکوس نابودی آن‌ها و جمع شدن بساط اسرائیل شروع شده است ما در دوره‌ای کجا قرار داشتیم و امروز کجا قرار داریم که باید خدای متعال را برای این شرایط شاکر باشیم، اما بزودی و به لطف خدای متعال زمانی را شاهد خواهیم بود که چیزی به نام رژیم صهیونیستی در جهان وجود ندارد و بساط آن‌ها برچیده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی گفت: عنوان صهیونیستی شبیه داعشی هاست، درست است که داعش توسط غربی‌ها پرورش پیدا کرد و به جان مسلمانان انداخته شد و در فتنه‌های اخیر در کشور عراق و لبنان نیز حمایت غرب از داعش، زمینه ساز اغتشاش شده است، اما همین دنیای غرب و اروپا که حامی داعشی‌ها و پرورش دهنده آن‌ها هستند امروز یکی از نگرانی هایشان این است که ماموریت داعش در عراق و سوریه با خفت و شکست به پایان رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: داعشی‌های شکست خورده در منطقه اگر به  آمریکا و اروپا برگردند این کشور‌ها را به آتش خواهند کشاند و مردم این کشور‌ها را به نابودی خواهند کشاند و این نگرانی امروز سران اروپایی و امریکایی است.

حمایت سران امریکایی و اروپایی از اسراییل شبیه همین حمایت از داعش است

ویاوهدفشان حفظ صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی است، زیرا می‌دانند اگر این جرثومه‌های آلوده در هرکجا حضور پیدا کنند دنیا را هم به ویروس ذلت و بدبختی می‌کشانند. اما غربی‌ها هر فکری که داشته باشند بدانند که هر بلایی که سر داعش آمد گریبانگیر اسراییل هم خواهد شد، هم داعش و هم اسراییل به جز ترک منطقه و پیوستن به اربابان امریکایی و اروپایی خود راهی ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی افزود: جهان نیز آلوده به کفر، شرکت و نفاق است و اگر بخواهیم امام زمان (عج) ظهور کنند مؤمنان باید برای مبارزه با آلودگی، کفر، شرک و نفاق به میدان بیایند و با یکدیگر هم‌نوا شوند و در نهایت اگر این امر محقق شود، جامعه لیاقت ظهور امام زمان (عج) را پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مناسبت شهادت آیت الله مفتح گفت: پیام انقلاب ما را شهدایی، چون آیت الله مفتح و حجت الاسلام باهنر و آیت الله بهشتی از حوزه و مراجع به دانشگاه‌ها می‌رساندند و دانشگاه‌ها را در امر انقلاب با مردم همراه و همگام کردند.

آرامش فردی و امنیت اجتماعی با نماز تحقق می‌یابد

او تأکید کرد: آرامش فردی و امنیت اجتماعی با نماز تحقق می‌یابد و هر چه معرفت و جدیت بیشتری نسبت به نماز پیدا کنیم، آرامش بیشتری در نماز پیدا می‌کنیم و هر کجا نماز جلوه بیشتری دارد، دروغ، غیبت، قتل، غارت و ظلم کمتر دیده می‌شود و این مهم در ماه مبارک رمضان کاملاً قابل مشاهده و لمس است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: به هر نسبتی که حضور مردم در مساجد و نماز‌ها بیشتر شود، به همان نسبت دادگاه‌های ما خلوت‌تر می‌شود و طلاق و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد و در نهایت شاهد کاهش ناامنی و اعتیاد خواهیم بود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر