کد خبر: ۷۱۷۱۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۹
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۹
کد خبر : ۷۱۷۱۰۴۸

رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» اعلام کرد که اجازه بازشماری آرا در هفت ولایتی که این روند در آن‌ها آغاز نشده را خواهد داد.

عبدالله: اجازه بازشماری آرا را می دهیم/ تجربه انتخابات ۲۰۱۴ تکرار نخواهد شدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی دولت افغانستان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور در یک نشست خبری با حضور اعضای برجسته تیم «ثبات و همگرایی» اعلام کرد که اجازه بازشماری آرا در هفت ولایتی که این روند در آن‌ها آغاز نشده را خواهد داد.

عبدالله اظهار داشت: رهبری تیم ثبات و همگرایی این تصمیم را برای آن گرفته است تا بهانه‌ای به دست کسی ندهد؛ از مردم قهرمان افغانستان که جلو بازشماری را در هفت ولایت گرفته اند می‌خواهیم که روز یکشنبه اجازه بازشماری را در آن ولایات بدهند.

عبدالله عبدالله با بیان اینکه این تصمیم را به درخواست کمیسیون شکایات انتخاباتی گرفته است تاکید کرد: «این تصمیم به معنای آن نیست که تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی تقلب را پذیرفته است؛ ما خواهان تفتیش ویژه آراء هستیم، چون مشکوک است. ما فقط خواستیم حسن نیت نشان دهیم تا مجالی برای هر دو کمیسیون باشد و کمیسیون انتخابات درباره تصمیم غیرقانونی خود تجدید نظر کند و کمیسیون شکایات انتخاباتی در چارچوب صلاحیت‌های خود عمل کند.»

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان افزود: تاکید می‌کنم که هیچ نتیجه‌ای که همراه با تقلب باشد را نمی‌پذیریم و هیچ کسی خواب انتخابات ۲۰۱۴ را نبیند؛ ما این قدرت را داریم که اگر کسی خواست با تقلب حکومت کند جلویش را بگیریم.

قابل یادآوری است که تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله و چند نامزد دیگر انتخابات افغانستان خواستار ابطال حدود ۳۰۰ هزار رای می‌باشند، اما کمیسیون انتخابات تاکید دارد که بدون بازشماری نمی‌تواند این آراء را باطل اعلام کند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان آرای انتخابات ریاست جمهوری را در ۲۷ ولایت بازشماری کرده، اما هواداران عبدالله در هفت ولایت مانع این روند شدند.

روند بازشماری آرا تاکنون در ولایت‌های پنجشیر، فاریاب، جوزجان، سرپل، بغلان، تخار و بدخشان آغاز نشده است.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در تاریخ ۶ میزان/ مهر برگزار شده بود و تاکنون دو بار اعلام نتایج ابتدایی به تاخیر افتاده است. هنوز زمان مشخصی برای اعلام نتایج تعیین نشده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر