کد خبر: ۷۱۷۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
کد خبر : ۷۱۷۱۲۲۸

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد نسبت به طولانی شدن روند استیضاح خود در سنا بی‌تفاوت است.

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرد در صورتی که مجلس نمایندگان رای به استیضاح او دهد، اهمیتی به طولانی شدن این روند در سنا نمی‌دهد.

او در جمع خبرنگاران حاضر در اتاق بیضی کاخ سفید در واکنش به گفته‌های برخی هم حزبی‌های جمهوری خواه او در خصوص کوتاه‌تر کردن روند استیضاح در سنا گفت: من هر کاری را که می‌خواهم انجام خواهم داد. چه این روند طولانی و چه کوتاه باشد.

ترامپ افزود به اعتقاد او میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا و سناتور لیندسی گراهام، نماینده جمهوری خواه کارولینای جنوبی در برخی زمینه‌ها بسیار هم عقیده هستند. رئیس جمهور آمریکا افزود من هر کاری را که آن‌ها می‌خواهند انجام خواهم داد. مهم نیست. برای من فرقی ندارد که روندی طولانی باشد، زیرا می‌خواهم فرد افشاگر را ببینم؛ کسی که یک متقلب است.

رئیس جمهور آمریکا بار‌ها گفته است که مایل است به صحبت‌های شاهدان این پرونده از جمله جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق و پسرش و نیز فردی که با افشاگری خود جریان استیضاح او را کلید زد، گوش دهد.

در پی تصمیم کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در توصیه به شروع روند استیضاح ترامپ شماری از نمایندگان جمهوری‌خواه مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کردند. گفته می‌شود میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا قرار است به جای مخالفت با بند‌های مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا او را از اقدمات غیرقانونی تبرئه کند. شبکه سی ان ان با استناد به گفته‌های دو سناتور جمهوری خواه روز پنجشنبه گزارش داد مجلس سنا در نظر دارد به جای مخالفت با بند‌های مربوط به استیضاح ترامپ، رای به تبرئه او از انجام هرگونه اقدام غیرقانونی در پرونده اوکراین گیت دهد.

روز گذشته کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بند‌های مربوط به طرح استیضاح ترامپ را به تصویب رساند. بر این اساس، این کمیته دو بند تصویب شده برای استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا را به منظور رای گیری به صحن عمومی مجلس نمایندگان آمریکا فرستاد. این رای گیری قرار است پیش از تعطیلات کریسمس برگزار شود. با توجه به برتری تعداد کرسی‌های نمایندگان دموکرات در این مجلس، این طرح به تصویب خواهد رسید، اما در مجلس سنا که طرح استیضاح به دو سوم آرا نیاز دارد، جمهوری خواهان دست برتر را دارند.

بند ۲ مربوط به استیضاح ترامپ شامل سواستفاده از قدرت و مانع تراشی در تحقیقات کنگره می‌شود.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر