کد خبر: ۷۱۷۱۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
کد خبر : ۷۱۷۱۹۵۳

فاز نخستین مطالعات و پژوهش‌ها برای ساماندهی سکو‌های الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی آغاز به کار کرد.

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سکو‌های الکترونیکی (Online Platforms) از جمله مدل‌های نوین کسب‌و‌کار هستند که امروزه کاربرد آن‌ها رو به گسترش است. اگرچه کاربرد سکو‌های الکترونیکی مزایایی برای فعالان حوزه کسب‌و‌کار‌های مجازی به همراه دارد، لیکن زمینه ظهور چالش‌هایی را نیز فراهم می‌سازد که فرآیند ساماندهی، کنترل و نظارت بر آن‌ها را با پیچیدگی‌هایی مواجه می‌کند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در راستای انجام مأموریت‌های خود در حوزه ساماندهی کسب‌وکار‌های الکترونیکی و با هدف کمک به ارتقاء کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و هدایت رفتار سکو‌های الکترونیکی، اقدام به انجام مطالعات و پژوهش‌هایی در راستای تبیین ضوابط و مقررات لازم برای ساماندهی سکو‌های الکترونیکی نموده است.

در مرحله اول، چالش‌های موجود در این حوزه با برگزاری جلساتی با حضور سکو‌های الکترونیکی پیشرو و نیز انجام برخی مطالعات تطبیقی، شناسایی گردیدند. در مرحله دوم از این طرح، با بررسی راهکار‌های مورد استفاده در سایر نقاط جهان اعم از مقررات تنظیم شده در اتحادیه اروپا، قوانین تنظیم شده در کشور چین و ضوابط و مقررات وضع شده در کشور هندوستان و کشور هلند و همچنین با برگزاری جلساتی با نهاد‌های دولتی مرتبط با این حوزه و سکو‌های الکترونیکی پیشرو، راهکار‌هایی در این راستا ارائه گردید. نتایج به‌دست آمده از این تحقیقات در قالب «سند چالش‌ها و راهکارها» گردآوری شده که بدین وسیله منتشر می‌شود؛ لذا از صاحبنظران و خبرگان این حوزه دعوت به عمل می‌آید تا پیشنهادات، انتقادات و نظرات سازنده خود در خصوص سند مذکور را به پست الکترونیکی shabani.m@ecommerce.gov.ir ارسال و با این مشارکت ارزشمند خود، مرکز را در تدوین هر چه بهتر این طرح یاری فرمایند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر