کد خبر: ۷۱۷۱۹۹۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
کد خبر : ۷۱۷۱۹۹۲
گروه : مرکزی » اراک

ستاره یوسفی اسکی باز استان مرکزی مقام دوم رقابت های انتخابی المپیک زمستانی را کسب کرد.

  ورزشکاران اسکی در راه دومین اردوی انتخابی تیم ملی کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، روابط عمومی هیات اسکی استان مرکزی از کسب مقام دوم سرکار خانم ستاره یوسفی در رقابت های اسکی صحرانوردی انتخابی المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ خبر داد.

 روز دوم رقابت های اسکی صحرانوردی انتخابی المپیک زمستانی جوانان 2020 در پیست اسکی دیزین و در رشته اسپرینت برگزار شد که در رقابت های بانوان ستاره یوسفی اسکی باز استان مرکزی عنوان دوم را کسب کرد.

بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ جوانان از ۱۹ دی تا دوم‌ بهمن به میزبانی لوزان سوئیس برگزار می‌شود.

محمود رئوفی  رئیس هیات اسکی استان مرکزی گفت: با توجه به پیش رو بودن فصل زمستان و بارش برف جلسه هم اندیشی کمیته‌های مربوطه هیات اسکی با هدف ارائه برنامه برای فصل جدید اسکی برگزارشد.

رئوفی افزود: این جلسه با حضور مربیان، رؤسای کمیته‌ها، ورزشکاران و اعضای هیات اسکی تشکیل و  آقای سینا بیات به عنوان مسئول کمیته اسنوبرد انتخاب شد.

انواع ورزش اسکی:

۱. آلپاین:

طی آن اسکی بازان از ارتفاعات کوه به طرف پایین کوه اسکی می‌کنند که از نظر سرعت و عبور بصورت زیگزاگ از بین چوب‌های پرچم امتیازاتی به آن‌ها داده می‌شود.

۲. مارپیچ و مارپیچ کوچک:

که در دامنه یک شیب انجام می‌شود و اسکی باز باید از بین چوب‌های پرچم با حرکات مارپیچ یا زیگزاگ عبورکند.

۳. سرعت یا شوس:

این اسکی با روش آزاد و با سرعت زیاد در یک مسیر مستقیم و بدون پیچ و کنترل انجام می‌شود.

۴. باله:

نوعی مسابقه در اسکی آزاد است که در آن هر اسکی باز یک عمل یا یک حرکت زیبا و جالب باله را با ترنم موسیقی در یک شیب ملایم انجام می‌دهد.

۵. استقامت بیاتلون:

مسابقه قهرمانی اسکی است که در آن مسابقه دهندگان متجاوز از ۲۰ کیلومتر اسکی صحرایی انجام می‌دهند و در یک نقطه معین متوقف می‌شوند، سپس با اسلحه به طرف هدف‌هایی که در آنجا قرار داده شده است نشانه گیری می‌کنند. اسکی بازی که هدف را زودتر از دیگران ببیند و به طرف آن شلیک کند برنده است. اسکی بازی هم که هدف را پیدا کند، ولی مدتی برای یافتن آن معطل شود آن مدت زمان را بعنوان جریمه از امتیاز کلی او کسر می‌کنند.

۶. اسکی صحرانوردی:

مسافت این مسابقه اسکی ۵۰ کیلومتر است و معمولاً شامل اسکی کردن از فراز و نشیب تپه‌ها و در سطح زمین می‌باشد. وسیله اسکی مخصوص این مسابقه (چوب اسکی) باریکتر و سبکتر از سایر اسکی هاست و کفش آن نیز بدلیل مسافت زیاد سبک می‌باشد و از ناحیه پنجه پا به اسکی وصل می‌شود.

۷. دان هیل:

در این مسابقه اسکی باز باید از بالای ارتفاعات مستقیماً بطرف دامنه کوه پایین بیاید. این مسابقه از ارتفاع ۶۱۰ متری و به طول ۵/۱ تا ۳ مایل انجام می‌شود. اسکی بازان به فاصله یک یا دو دقیقه از یکدیگر به طرف پایین حرکت می‌کنند و سریعترین اسکی باز برنده شناخته می‌شود.

۸. اسکی آزاد:

در این مسابقه اسکی بازان به طور انفرادی و جداگانه با روشی که در انجام اسکی به کار می‌برند از دوران امتیاز دریافت می‌کنند بطور کلی در اسکی آزاد ۳ حرکت انجام می‌شود.

الف- فرود از دامنه کوه و دور زدن تپه‌ها و برآمدگیها.

ب- انجام عملیات باله.

ج- آکروبات در دامنه کوه و پرش هوایی.

۹. اسکی صحرایی با پرش:

این اسکی همراه با پرش است و برنده، اسکی بازی است که بالاترین امتیاز را دارد و مقام انفرادی او در هر مسابقه در نظر گرفته نمی‌شود.

۱۰. پرش با اسکی:

سکوی این پرش معمولاً حدود ۹۰ متر است و اسکی باز با حرکت و سرعت گرفتن از این سکو جدا شده و پس از پروازی کوتاه، به روی باند فرود می‌آید. در این مسابقه هر چه اسکی باز پرش بیشتری انجام دهد برنده می‌شود.

۱۱. اسنوبُرد:

یک تخته اسکی که دو پا روی آن قرار دارد و معمولاً از ارتفاع با آن به پایین می‌پرند؛ و مسابقه شکل مارپیچ نیز با آن انجام می‌شود.
از انواع دیگر مسابقات اسکی می‌توان به مسابقات سوپر ژیان- پارالل- ۱۰×۴ امدادی- استقامت صحرانوردی ۱۵ و ۳۰ کیلومتر نیز اشاره کرد.

۱۲. اسکی روی آب

۱۳. اسکی روی چمن

۱۴. اسکی روی ماسه

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر