کد خبر: ۷۱۷۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
کد خبر : ۷۱۷۲۰۸۸

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت : با اجرای طرح پویش در تلاشیم تا چندسال آینده تمامی پژوهش‌های این دانشگاه را به سمت کاربردی شدن پیش ببریم.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،علی مهراس مهرابی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه بااشاره به آمار پایین پژوهش‌های کاربردی در دانشگاه‌های کشور، گفت : درحال حاضر یکی از بزرگترین مشکلاتی که در امر پژوهش در کشور وجود دارد، پژوهش‌هایی است که کاربردی نیستند و براساس نیاز‌های داخلی نوشته نشده‌اند.

او گفت : در دانشگاه‌های ایران اساتید زیادی داریم که دانش آموخته دانشگاه‌های خارجی هستند و در حوزه پژوهش هم بیشتر تلاش می‌کنند تا دنباله‌رو و تکمیل کننده پژوهش‌های انجام شده در این دانشگاه‌ها باشند، تا اینکه پژوهش‌هایی برمبنای نیاز‌های کشور انجام دهند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: از سوی دیگر مجلات خارجی هم تنها به دنبال چاپ مقالاتی هستند که خروجی و اطلاعات آن مشکلات کشورهایشان را حل کند و برای همین دانشجویان و اساتید ما نیز که در پی چاپ مقالاتشان در مجلات خارجی هستند، بیشتر به این سمت گرایش پیدا می‌کنند.

او با تاکید براینکه این رویکرد باید در دانشگاه‌های کشور تغییر کند، گفت: برای رسیدن به این هدف باید در گام اول نیاز‌های کشور را به اساتید و دانشجویان نشان دهیم و بعد آن‌ها را ترغیب کنیم تا پژوهش‌هایشان را به این سمت ببرند.

مهرابی افزود: دانشگاه آزاد کرمانشاه از ابتدای سال تحصیلی ۹۸ برای تحقق این هدف برنامه‌هایی را آغاز کرده که یکی از آن‌ها راه اندازی طرح پویش است.

او گفت: در این طرح تمامی نیاز‌های استان، منطقه و کشور را در رشته‌ها و حوزه‌های مختلف شناسایی کرده‌ایم و روی سایت دانشگاه قرار داده‌ایم.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد کرمانشاه افزود: براین اساس دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه که کار پژوهشی دارند ملزم هستند به سایت دانشگاه مراجعه کنند و موضوع پژوهش خود را از میان یکی از موضوعاتی که روی سایت قرار داده‌ایم، انتخاب کنند.

او افزود: این نیازسنجی طبق رایزنی‌هایی که با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های زیرمجموعه آن‌ها انجام داده‌ایم صورت گرفته و موضوعات روی سایت هم مدام بروزرسانی می‌شود.

مهرابی گفت: امیدواریم با اجرای این طرح تا چند سال آینده تمامی پژوهش‌هایی که در دانشگاه آزاد کرمانشاه انجام می‌گیرد، به سمت کاربردی شدن پیش برود.

او از انجام بیش از هشت مورد پژوهش تقاضا محور در این دانشگاه از ابتدای امسال خبرداد و گفت: رقم این قرارداد‌ها نزدیک به یک میلیارد تومان است و بیشتر در حوزه‌های علوم انسانی، انرژی و ... هستند .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر