کد خبر: ۷۱۷۲۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
کد خبر : ۷۱۷۲۱۳۴

هواداران جنبش «عصائب اهل حق» عراق در اعتراض به تحریم‌های آمریکا و مداخلات این کشور تظاهرات برگزار کردند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه ناس نیوز، هواداران جنبش عصائب اهل حق عراق امروز، شنبه در اعتراض به تحریم‌های آمریکا علیه «قیس خزعلی» دبیرکل این جنبش دست به تظاهرات زدند.

به نوشته این پایگاه، ده‌ها نفر از هواداران خزعلی در منطقه «کراده» در مرکز بغداد، در اعتراض به درج نام وی در فهرست تحریم‌های آمریکا دست به تجمع زدند. معترضان در این تظاهرات، شعار‌هایی در محکومیت مداخلات آمریکا سر دادند و خواهان استقلال عراق در امور تصمیم گیری شدند.

از سوی دیگر، محمد بلداوی، نماینده فراکسیون صادقون در پارلمان عراق امروز شنبه اعلام کرد تجمعی که در میدان الفردوس در بغداد، پایتخت عراق برگزار شد، در محکومیت استکبار آمریکا علیه چهره‌های ملی عراق صورت گرفته است.

وی در گفت‌وگو با شبکه العهد، متعلق به عصائب اهل حق گفت: این تجمع برای بیان اراده مردم عراق علیه دولت‌های خارجی و پروژه‌های صهیونیستی - آمریکایی تشکیل شده که بذر فتنه، فرقه گرایی و تجزیه عراق را می‌پراکنند.

بلداوی در ادامه گفت: این راهپیمایی‌هایی که در محکومیت (آمریکا) برگزار می‌شود، بیان اراده آزادگان عراقی به منظور ایستادن در برابر تصمیم‌ها و یا استکبار آمریکا در قبال سران کشور است.  

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که واشنگتن رئیس این جنبش و برادر وی را در فهرست تحریم قرار داد. حدود یک هفته پیش قیس الخزعلی، رئیس جنبش عصائب اهل الحق که از زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ مبارزه کرده است‏، این تحریم‌ها را به سخره گرفت و اعلام کرد تحریم‌های واشنگتن را ”افتخاری“ برای خود می‌داند که آمریکا باید پیش‌تر اعمال می‌کرد.

خزعلی که واشنگتن ورود او را به خاک آمریکا و انجام مبادلات مالی با این کشور را به اتهام ”ناپدید شدن‌های اجباری در سطحی گسترده، آدم ربایی، قتل و شکنجه“ ممنوع کرده است، روز شنبه نیرو‌های خود را به برپایی تظاهرات فراخواند. محمود الرابیه عضو دفتر سیاسی صادقون، حزب عصائب اهل الحق در پارلمان عراق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت: ”ما تصمیم ناعادلانه آمریکا برای تحریم قیس الخزعلی را محکوم می‌کنیم؛ زیرا این اقدام مداخله در قبال یک شخصیت ملی گرا به شمار می‌رود“.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر