کد خبر: ۷۱۷۲۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
کد خبر : ۷۱۷۲۳۰۸

جانشین رییس ستاد اربعین استان و معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه از تردد حدود چهار میلیون زائر کربلای معلا در کرمانشاه خبر داد .

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،محمدابراهیم الهی تبار جانشین رییس ستاد اربعین استان و معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه از تردد حدود چهار میلیون زائر کربلای معلا در کرمانشاه خبر داد و گفت : این تعداد زائر در هر ۲ مسیر رفت و برگشت از شهر‌های استان عبور کردند.

او گفت : بازگشایی مرز خسروی فرصت مناسبی برای استان ایجاد کرد تا از نزدیک پذیرا و میزبان زوار امام حسین (ع) باشیم.

او افزود: با توجه به بازگشایی مرز خسروی ستاد اربعین متشکل از ۱۵ کمیته با ۲۰ عضو ثابت در مرکز استان و همچنین در ۱۰ شهرستان که بر سر راه زائران قرار داشتند، تشکیل شد.

الهی تبار با اشاره به تشکیل ۱۸ جلسه تخصصی ستاد اربعین که چهار جلسه آن با حضور مسوُولان کشوری بود، گفت: همچنین در مدت زمان اعزام زوار به کربلای معلا ۲۰ جلسه نیز با حضور مسوولان کشور عراق برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه افزود: در این مدت ۳۰ مورد بازدید از مرز خسروی برای نظارت بر کار اعزام زوار انجام شد که ۱۰ مورد آن‌ها توسط مسوولان عالی رتبه دولت و کشور انجام گرفت.

او از راه اندازی ۱۵۰ موکب در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۶ موکب در خسروی و ۱۲ موکب نیز در قصرشیرین برپا شد، ضمن اینکه تعداد ۱۶ موکب نیز در کشور عراق دایر شد.

الهی تبار گفت: در مدت زمان برپایی همایش عظیم اربعین، ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه اتوبوس برای جابه جایی زوار درنظر گرفته شده بود تا مشکلات آن‌ها در این خصوص به حداقل برسد.

جانشین رییس ستاد اربعین استان کرمانشاه گفت: امسال ۳۰۰ هزار زائر از مرز خسروی در اولین سال بازگشایی خود در ایام اربعین به کربلای معلی سفر کردند.

او با قدردانی از کمک‌ها و حمایت‌های جامعه اهل تسنن و اهل حق برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن مراسم اربعین، یاد و خاطره مرحوم «صحبت پورافشار» شهردار فقید شهر قصرشیرین را که به تارگی بر اثر سانحه اتومبیل جان خود را از دست داد را نیز گرامی داشت.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر