کد خبر: ۷۱۷۲۳۹۲
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
کد خبر : ۷۱۷۲۳۹۲

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: هوشمندسازی نظام مالیاتی درآمد‌های مالیاتی را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، علیرضا الوندی مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: وصول و دریافت مالیات باید بر مبنای اطلاعات دقیق مالی باشد و با هوشمندسازی نظام مالیاتی این امر تحقق می‌یابد.

او با بیان اینکه درآمد‌های مالیاتی یکی از سالم‌ترین و پایدارترین منابع درآمدی دولت برای توسعه عدالت در جامعه است، افزود: نهادینه شدن فرهنگ مالیاتی زیرساخت عدالت مالیاتی است و سازمان امور مالیاتی کشور در راستای گسترش فرهنگ مالیاتی تلاش می‌کند تا فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه نهادینه شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان بیان کرد: بخش قابل توجهی از تامین مخارج و هزینه‌های دولت بر عهده سازمان امور مالیاتی است که در کشور ما نیز چند سالی است به منظور رهایی از اقتصاد نفتی و افزایش اتکا بر درآمد‌های مالیاتی تلاش‌های فراوانی در راستای افزایش شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی صورت گرفته است.

الوند با اعلام وصول ۲۰۶ میلیارد تومان مالیات در نیمه اول امسال، اظهار داشت: از مبلغ ذکر شده ۷۶ میلیارد تومان مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و ۱۲۸ میلیارد تومان مربوط به مالیات عملکرد بوده است.

او تصریح کرد: از کل مبلغ وصولی، حدود ۷۰ میلیارد تومان آن مربوط به سه شرکت تولید و توزیع برق، مخابرات و گاز و مابقی آن مربوط به سایر منابع مالیاتی از جمله اشخاص حقیقی و حقوقی، حقوق، مستغلات و دیگر منابع میالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان عنوان کرد: در شش ماهه ابتدایی ۷۵ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان پرداخت شده است.

الوند بیان کرد: میزان پرداختی در شهرستان‌های کامیاران، دهگلان، کامیاران، بانه و مریوان بیش از میزان وصول مالیات در این شهرستان‌ها است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر