کد خبر: ۷۱۷۲۵۱۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶
کد خبر : ۷۱۷۲۵۱۹
گروه : همدان » همدان

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: کاهش جمعیت استان مشکلی جدی و نیازمند راهکار در استان است.

هدف اصلی همه انبیا اعتلای کلمه الله بوده استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی موثق، نماینده ولی فقیه در استان همدان دیشب در جمع دانشجویان بسیجی مناطق غرب کشور با بیان اینکه در کنار تشخیص مشکل، ارائه راهکار را هم ضروری دانست و گفت: امروز آنچه در همدان به عنوان مشکل جدی با آن مواجه هستیم، مسئله کاهش جمعیت است .

 او افزود: اما تا زمانی که راهکاری برای رفع این مشکل ارائه نشود، نمی‌توان انتظار اقدامی مثبت برای رفع آن داشته باشیم و صرف مطرح کردن آن دردی را دوا نمی‌کند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه حل مشکلات و مسائل مختلف نیازمند یک سری مولفه‌ها است گفت: اگر این مولفه‌ها نباشند موفقیت در رفع مشکلات امکان پذیر نخواهد بود.

آیت الله شعبانی موثق با تاکید بر اینکه امروز نیازمند مساله‌یابی مشکلات هستیم ابراز کرد: شبهاتی که در طول چهل سال گذشته وارد شده است ده‌ها برابر ۱۴۰۰ سال گذشته است و این نشان می‌دهد که در برابر تهاجم عظیم دشمن و شبیخون فرهنگی شدیدی قرار گرفته ایم.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان با بیان این که در گروه‌های راهبردی زیر نظر دفتر نماینده، ولی فقیه ساعت‌ها در مورد معضلات استان فکر شده است،افزود: همیشه مساله یابی بسیار سخت‌تر است و لذا باید با توجه به توان موجود اقدام به تشخیص اولویت‌ها کنیم و درصدد رفع آن‌ها باشیم.

او  با بیان اینکه هدف اصلی همه انبیا اعتلای کلمه الله بوده است، بیان کرد: راه‌های تحقق این هدف در طول تاریخ بنا بر شرایط زمانی متفاوت بوده است، اما این افراد با شناخت درست از هدف اصلی، در این راه قدم گذاشته‌اند.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان خواستار توجه به اولویت بندی در رسیدگی به مشکلات شد و گفت: شاید در موضوعی پس از گذشت ۲۰ سال متوجه شویم که نباید آن کار انجام می‌شده است و بنابراین برای مواجه نشدن با این قبیل موضوعات نیازمند تشخیص درست مشکل اصلی در جامعه هستیم

شعبانی با تاکید بر اینکه ارائه راهکار مناسب نیازمند داشتن پیش فرض‌هایی است، اظهار داشت: اولین پیش فرض برای اقدام در مسائل معنوی، داشتن ایمان به پروردگار است؛ البته این به معنای تنها اعتقاد به خداوند نیست بلکه اعتقاد و ایمان به مسیر نیز می‌باشد.

او افزود: گاهی انسان در مسیر حق قرار دارد، اما ایمان به آن ندارد و تردید‌هایی در ذهن خود دارد که نتیجه این نبود باور، عدم موفقیت فرد خواهد بود.

امام جمعه همدان علت شکست برخی از افراد را عدم ایمان به مسیر عنوان کرد و گفت: موفقیت در کار فرهنگی بسیج، لازمه‌اش اعتقاد داشتن به مسیر بسیج دانشجویی است و یا اینکه اعتقاد داشته باشیم، آنچه حضرت آقا به عنوان سیاست مطرح می‌کنند و سیاست‌هایی که توسط نظام در عرصه مقاومت ارائه شده است، صحیح است.

او دومین پیش فرض برای موفقیت در مسائل مختلف را محکم بودن قلب و استواری در مسیر نامید و بیان کرد: قیام انسان قبل از دیگران، نشان از اعتقاد و استواری او در آن مسیر دارد.

شعبانی با گلایه از اینکه در فعالیت‌ها نباید دید بسیار کلانی داشته باشیم عنوان کرد: هر چه دایره فعالیت‌های خودمان را وسیع‌تر کنیم قطعا ثمر دهی‌ها کمرنگ‌تر می‌شود، اما هر چه دقیق‌تر بر روی یک موضوع فعالیت کنیم زود‌تر به موفقیت خواهیم رسید.

 او بهره بردن امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از این پیش فرض‌ها را، علت تشخیص درست مساله‌ها توسط ایشان دانست و گفت: هیچ کس نمی‌تواند مساله یاب خوبی شود، مگر آنکه نسبت به رفع مشکلی دغدغه اساسی داشته باشد.

انتهای پیام/ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر