کد خبر: ۷۱۷۲۷۶۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
کد خبر : ۷۱۷۲۷۶۹
گروه : همدان » همدان

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان از راه اندازی ۴ دارالقرآن همزمان با هفته قرآن و عترت خبر داد.

آموزش وپرورش ۴ دارالقرآن در همدان راه اندازی می‌کندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،سعیدی، معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان گفت: این دارالقرآن ها در شهرستان‌های ملایر، فامنین، کبودراهنگ و رزن خبر داد.

او افزود: این مجموعه همزمان با هفته قرآن برنامه‌های مختلفی در دستور کار خود دارد که از این میان می‌توان به برگزاری هزار محفل انس با قرآن در مدارس استان اشاره کرد.

سعیدی افزود: اعزام اساتید مجرب کشوری به مدارس ۶ شهرستان استان جهت برگزاری گفتمان‌های دینی در ۵۰ آموزشگاه با پوشش ۵ هزار دانش‌آموز از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای این هفته است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان از حضور ۲۵ امام جمعه در مدارس استان جهت اقامه نماز و پاسخ گویی به شبهات در روز سه شنبه، ۲۶ آذر و برگزاری مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزی در این روزها خبر داد.

سعیدی افزود: سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌ آموزی امسال با حضور ۹۰ هزار دانش آموز در ۳ مقطع تحصیلی، همزمان با هفته قرآن در مدارس استان آغاز و تا پایان هفته ادامه خواهد داشت که پیش بینی می‌شود از این تعداد ۳۰ هزار نفر در مرحله شهرستانی به رقابت با یکدیگر بپردازند.

او افزود: سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی امسال در ۱۴ رشته در بخش آوایی شامل قرائت تحقیق و قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ اجزای ۵، ۱۰، ۲۰ و حفظ موضوعی و عمومی قرآن، تفسیر قرآن و در بخش عترت شامل نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و نوشتن انشاء درباره نماز و احکام نماز و اذان برگزار می‌شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه ۹ دارالقرآن در سطح استان فعال است عنوان کرد: همزمان با هفته قرآن و عترت از ۴ دارالقرآن وابسته به اموزش و پرورش در شهرستان‌های ملایر، فامنین، کبودراهنگ و رزن بهره برداری می‌شود که با انجام این مهم تعداد دارالقرآن‌های استان به ۱۳ عدد افزایش می‌یابد.

سعیدی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان در اجلاس استانی نماز، جز دستگاه‌های فعال مورد تقدیر قرار گرفت گفت: در اجلاس سراسری نماز که ۲۱ آذر  با حضور رئیس قوه قضائیه در گرگان برگزار شد، از محمد پورداود، مدیر آموزش و پرورش استان همدان به عنوان مدیر برتر در حوزه نماز معرفی شد.

او با بیان اینکه پورداود به جهت کسب عنوان مدیرکل برتر در حوزه ترویج فرهنگ نماز و تقویت نماز در مدارس مورد تقدیر قرار گرفت بیان کرد: در طول یک سال اخیر طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی در اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در حوزه نماز به اجرا درآمده است.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر