کد خبر: ۷۱۷۳۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
کد خبر : ۷۱۷۳۲۴۳
معاون طرح و برنامه وزارت صمت مطرح کرد؛

زرندی گفت: یکی از موضوعات مهم کشور حمایت از تعاونی‌ است که حتی مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

تبادل اطلاعات وزارت صمت با سایر اورگان‌ها/ نقش تعاونی‌ها در افزایش تابآوری اقتصادی به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: داشتن اطلاعات صحیح یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای تصمیم گیری است؛ وزارت صمت ارتباط وسیعی با دستگاه‌های مختلف کشور دارد.

زرندی افزود: از بین پروژه‌های در نظر گرفته شده برای امسال یک پروژه به برقراری ارتباط با سازمان‌های توانیر، سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار، شرکت ملی گاز، شرکت پخش فراورداه‌های نفتی؛ پست ایران، سازمان امور مالیاتی و سارمان حمل و نقل جاده‌ای کشور بود. یکی از اقدامات مهم ما افزایش تبادل اطلاعات با اورگان‌های کشور بود. تشکیل این بانک اطلاعاتی کمک زیادی به کشور خواهد کرد تا برنامه ریزی دقیق تری در تصمیمگیری داشته باشیم.

او بیان کرد: تعاملات ما با سازمان راه و شهرسازی کمک زیادی به کنترل سو استفاده‌ها و تسهیل انتقال مواد اولیه داشت؛ اختلال اصلی که در این سامانه آنلاین نبودن و به روز نبودن ان است تا اگر میزان اشتغال واحدی کاهش پیدا کرد به سرعت اقدام کنیم. در همین راستا امروز تفاهم نامه‌ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: رشد ۲۶ محصول معدنی و صنعتی از ابتدای سال


زرندی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم کشور حمایت از تعاونی‌ است که حتی در ابلاغیه مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته است پس نیاز به توجه و برنامه ریزی دارد؛ رویکرد حمایتی در نظر گرفته شده و بنا بر تبصره ۱۸ قانون بودجه پشتیبان تعاونی‌های دارای مجوز از وزارت صمت خواهیم بود.

معاون طرح و توسعه وزارت صمت با اشاره به معرفی تعاونی‌های برای هزار میلیارد تومان از صندوق وسعه ملی و همین مقدار از طرف بانک توسعه تعاون برای ارایه تسهیلات به میان خواهد امد. تا به حال حدود ۴۰۰ میلیارد تومان از تبصره ۱۸ در اختیار ما قرار گرفته که در بانک‌های مختلف تحت تاثیر قرار گرفته است.

در ادامه این مراسم محمد جعفر کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین وزارت صمت و وزارت تعاون اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه امروز افزایش بهره‌وری در کشور است؛ در گام نخست نیاز‌های اطلاعاتی شناسایی  و برای گسترش تعاون مورد بررسی قرار گرفت؛ ما به دنبال ایجاد پنجره واحدی برای ارائه خدمت به تعاونی‌ها هستیم. اگر پیش از این مجوز تشکیل حدود ۴۵ روز طول می‌کشید به طوری که  امروز این رقم به ۵ روز رسیده است.

او بیان کرد: ما معتقدیم که حمایت از تعاونی‌ها می‌توتند به افزایش تاب آوری در مشکلات اقتصادی کند؛ اشاره مستقیم رهبری بر تعاونی‌ها مسئولیت کشور را سنگین‌تر کرد و بدون شک تعاونی‌ها خواهند توانست با سرمایه کم‌تری خدمات بیشتری به کشور ارائه کنند. با سهمیه‌ای که اشاره شد امیدوار هستیم بخشی از مشکلات تعاونی‌ها را رفع کنیم؛ خدمات ما تنها به صورت تسهیلات نخواهد بود و می‌توانیم با ارایه ضمانت نامه تعاونی‌ها را حمایت کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر