کد خبر: ۷۱۷۳۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
کد خبر : ۷۱۷۳۶۳۱

وزارت دفاع روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ناظران روسی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد نقض آتش بس در سوریه ثبت کرده‌اند.

۱۹ مورد نقض آتش بس در سوریه طی ۲۴ ساعت گذشتهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، وزارت دفاع روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ناظران روسی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد نقض آتش بس در سوریه ثبت کرده اند و این در حالی است که نمایندگان ترکیه از ۱۲ مورد نقض آتش بس در این مدت خبر داده‌اند.

در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است: طرف روسی کمیسیون مشترک روسیه و ترکیه که در حال بررسی مسائل مربوط به نقض آتش بس هستند ۱۹ مورد نقض آتش بس را در استان‌های مختلف سوریه ثبت کرده اند که ۹ مورد نقض در ادلب‏، ۵ مورد لاذقیه، ۴ مورد در حلب و یک مورد نقض آتش بس در حما صورت گرفته است. طرف ترکیه‌ای نیز ۱۲ مورد نقض آتش بس در استان‌های ادلب و لاذقیه ثبت کرده اند که ۱۱ مورد به ادلب و ۱ مورد به لاذقیه است.

در ادامه اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است که از ۳۱ اوت امسال و طبق توافق بین روسیه و ترکیه، آتش بس در منطقه عاری از تنش ادلب برقرار شده است.

طبق توافق حاصل شده بین سه ضامن آتش بس سوریه شامل روسیه، ایران و ترکیه در ماه مه ۲۰۱۷، چهار منطقه عاری از تنش در سوریه ایجاد شده بود. مناطق عاری از تنش شامل غوطه شرقی، بخش‌های شمالی استان حمص، ادلب و برخی بخش‌های مناطق همسایه آن در استان‌های لاذقیه، حما، حلب و نیز درعا و قنیطره در جنوب سوریه بود.

دمشق در سال ۲۰۱۸ کنترل این سه منطقه را به دست گرفت. منطقه چهارم که شامل استان ادلب و برخی مناطق استان‌های همسایه لاذقیه، حما و حلب بود خارج از کنترل دولت است و جبهه النصره- گروه تروریستی تحریم شده توسط روسیه- غالبا در آنجا فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر