کد خبر: ۷۱۷۵۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
کد خبر : ۷۱۷۵۴۳۴
دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت مطرح کرد؛

کبیری با اشاره به اینکه خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت را جراحان دهان، فک و صورت انجام می‌دهند، گفت: این در حالی است که بسیاری از مردم تصور می‌کنند در صورت شکستگی در ناحیه صورت باید به سایر تخصص‌ها مراجعه کنند.

جراحی فک و صورت

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر کبیری، دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره جراحان دهان، فک و صورت که همزمان با دهمین همایش ایمپلنت خلیج فارس و نهمین سمپوزیوم محققین جوان برگزار می‌شود، اظهار کرد: انجمن جراحان دهان، فک و صورت یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های علمی پزشکی در کشور به شمار می‌رود و این رشته تحت تاثیر تحولات در سطح بین‌الملل قرار گرفته و از سال‌های بسیار قدیم جراحی دهان به جراحی دهان فک و صورت تغییر نام یافت.

او با اشاره به اینکه کشور ما در حوزه جراحی دهان، فک و صورت صاحب‌نام بوده و قابلیت‌های بی نظیری در دنیا دارد، گفت: همکاران ما به صورت فردی هر کدام در سطح جهان مطرح هستند و بخش اعظم تجارب خود را در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به دست آورده‌اند.
دبیر انجمن جراحان دهان فک و صورت ادامه داد: افرادی که فعالیت خود را در این حوزه انجام می‌دهند از حوزه دندانپزشکی آغاز به فعالیت کرده و دوره‌های تکمیلی دانش پزشکی خود را که در دوره دکترای دندانپزشکی آموزش ندیده اند، در دوره تخصصی آموزش می‌بینند و متعاقب آن نسبت به کسب مهارت در این حرفه میپردازند.

کبیری به زمینه‌های مختلف آموزشی در رشته جراحی دهان، فک و صورت اشاره کرد و بیان کرد: انجام جراحی‌های پیشرفته دهان و بافت‌های نگهدارنده دندان، درمان صدمات و جراحات و شکستگی‌های بافت سخت و نرم، درمان ناهنجاری‌های اسکلتی و رشدی تکاملی ناحیه فک و صورت، درمان ناهنجاری‌های مادرزادی در ناحیه دهان و فک و صورت ازجمله شکاف لب و کام، ارائه خدمات صحیح و بنیادی در حیطه زیبائی و تناسب اجزای صورت، درمان ضایعات پاتولوژیک نظیر کیست‌ها و تومور‌ها و ضایعات بدخیم ناحیه دهان و فک و صورت، بازسازی بافت‌های از دست رفته استخوانی و نسوج نرم ناحیه، درمان ضایعات مفصل فکی و درد‌های ناحیه صورت، درمان عفونت‌های ناحیه دهان و فک و صورت از جمله اقداماتی است که در حوزه جراحی‌های دهان، فک و صورت قابل انجام است.

او ادامه داد: همچنین جراحی دهان، فک و صورت، خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت محسوب می‌شود این در حالی است که عموم مردم تصور می‌کنند در صورت شکستگی در ناحیه صورت باید به سایر تخصص‌ها مراجعه کنند.


بیشتر بخوانید: شکافی که کام و لب نوزاد را بد شکل می‌کند +عوارض اختلال ژنتیکی شکاف کام و لب


دبیر انجمن جراحان دهان و فک و صورت گفت: شکستگی‌های صورت، بینی، گونه، فک فوقانی و فک تحتانی، شکستگی‌های قوس دندانی و استخوان نگهدارنده دندان، شکستگی اطراف چشم و کف چشم، شکستگی پل بینی و ناحیه پیشانی از جمله مواردی است که جراحان دهان، فک و صورت خط اول درمان بیماری به شمار می‌روند.

او ادامه داد: جراحان دهان و فک و صورت در حوزه جراحی‌های حفره دهان و دندان نظیر ضایعات پاتولوژیک و ایمپلنت و بازسازی استخوان و... و همچنین درمان بسیاری از مشکلات ناحیه فک و صورت نظیر شکستگی‌های استخوانی و ناهنجاری‌ها و ضایعات پاتولوژیک و حتی جراحی‌های زیبایی با دسترسی ورودی از حفره دهان و کاهش عوارض ناشی از ورود ازناحیه صورت در درمان موثر و بدون عارضه بیماران نقش بارزی دارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر