کد خبر: ۷۱۸۵۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
کد خبر : ۷۱۸۵۷۱۱

سازمان تأمین اجتماعی یکی از بزرگترین مراکز بیمه‌ای کشور است که حدود ۴۵ میلیون بیمه‌شده تحت پوشش دارد اما به وزارت بهداشت بدهکار است.

ماجرای بی اعتباری دفترچه های تأمین اجتماعی در داروخانه ها چیست؟

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان تأمین اجتماعی یکی از بزرگترین سازمان‌های بیمه‌ای کشور است که حدود ۴۵ میلیون بیمه شده تحت پوشش خود دارد.

این سازمان علاوه بر مراکز درمانی ملکی خود با مراکز درمانی تحت پوشش وزارت بهداشت نیز طرف قرارداد است که در یکی دو سال اخیر به دلیل عدم پرداخت معوقات به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی ارزش سابق را ندارد و بیمه شده‌ها با مشکل مواجه شدند.

پیامک های زیادی از طرف بیمه شدگان تأمین اجتماعی به خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ارسال شده است مبنی بر اینکه با وجود پرداخت ماهانه حق بیمه اما دفترچه های درمانی بیمه شدگان این سازمان فاقد اعتبار است و هیچ خدمات درمانی دریافت نکردند.

در همین رابطه جلیل کوهپایه زاده رئیس علوم پزشکی ایران گفت: ما وقتی نتوانیم بدهی خود را از تأمین اجتماعی دریافت کنیم، آنگاه نمی‌توانیم پول شرکت‌های دارو و تجهیزات پزشکی را پرداخت کنیم و به دنبال این مسئله چرخه تولید دارو و تجهیزات پزشکی دچار مشکل خواهد شد، چرا که صنعت برای ادامه حیات خود نیاز به پول دارد.

حال اگر سازمان تأمین اجتماعی بدهی‌های خود را به وزارت بهداشت پرداخت کند، دیگر بیمه شدگان با چنین مشکلاتی مواجه نخواهند شد و از حق بیمه‌ای که هرماه پرداخت می کنند، استفاده خواهند کرد.

همچنین شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی درباره میزان بدهی تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت گفت: در سال جاری حدود ۷ هزار میلیارد تومان به مراکز خصوصی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده است، مجموع مطالبات باقی مانده سال جاری مراکز درمانی ۳۲۰۰ میلیارد تومان است که ۱۷۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به وزارت بهداشت و ۱۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است.

غفاری ادامه داد: مطالبات وزارت بهداشت و بخش خصوصی از سازمان تأمین اجتماعی که معوق شده است و مربوط به سنوات قبل است، حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است؛ از این مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به مطالبات وزارت بهداشت است و ۱۱۰۰ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش خصوصی است.

وی افزود: مجموع مطالبات وزارت بهداشت بر اساس مستنداتی که تحویل سازمان تأمین اجتماعی شده حدود ۲۹۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با تشکر از مراکز درمانی طرف قرارداد این سازمان بابت ارائه خدمات به آحاد جامعه به ویژه بیمه شدگان این سازمان، گفت: سازمان تأمین اجتماعی با ۴۸ هزار ارائه دهنده خدمت طرف قرارداد است که شامل بیش از ۲۰ هزار پزشک، ۱۰ هزار داروخانه و ۹۰۰ بیمارستان از جمله ۷۰۰ بیمارستان دانشگاهی است.

غفاری بیمارستان‌های دانشگاهی را از مهمترین تأمین‌کنندگان خدمات درمانی بیمه شدگان تأمین اجتماعی برشمرد و افزود: سازمان تأمین اجتماعی با ۶۱ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور طرف قرارداد است.

با این وجود پرداخت بدهی‌های تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت نیازمند منابع کافی است، چراکه تأمین اجتماعی از دولت طلبکار است و اگر دولت بدهی خود را به این سازمان پرداخت کند، تأمین اجتماعی نیز می‌تواند نه تنها بدهی‌های جاری بلکه معوقات خود را به وزارت بهداشت پرداخت کند، در این صورت مشکلات بیمه شدگان این سازمان نیز حل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی  گفت: بدهی دولت به این سازمان حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که با وجود شرایط جاری، اولویت‌های ضروری‌تری در کشور وجود دارد و باید وضعیت دولت را درک کرد.

اکبر شوکت عضو هیئت امنا سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره پرداخت بدهی‌های این سازمان به مراکز درمانی اظهار کرد: از زمانی که مدیرعامل جدید آقای سالاری مدیریت را برعهده گرفتند، سعی کردند بدهی‌ها به روز پرداخت شود، بدین صورت که طی ۳ تا ۴ ماه اخیر بدهی‌ها پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته ۶ تا ۷ ماه از معوقات به بخش خصوصی و مراکز درمانی پرداخت نشده است، افزود: تأمین اجتماعی ماهیانه ۸ تا ۹ میلیارد تومان هزینه دارد که شامل پرداخت حقوق بازنشسته ها، هزینه‌های مراکز ملکی و بخش خصوصی است.

شوکت با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه برای پرداخت بدهی‌ها ۷۰۰ تا یک هزار میلیارد تومان از بانک پول قرض می‌کرد، ادامه داد: در حال حاضر بانک هم دیگر به ما پول قرض نمی‌دهد و برای پرداخت هزینه‌ها اموال خود را می‌فروشیم، در واقع کت خود را می‌فروشیم تا شکممان را سیر کنیم.

عضو هیئت امنا سازمان تأمین اجتماعی گفت: دولت با اجرای طرح تحول سلامت ضربه سنگینی به سازمان تأمین اجتماعی وارد کرد، چراکه قرار بود نظام ارجاع و پزشک خانواده اجرا شود که نه تنها این نظام اجرا نشد، بلکه باعث شد تعرفه پزشکان ۳۰۰ برابر افزایش یابد.

وی ادامه داد: در حال حاضر فاصله درآمد یک پزشک با پرستاران و نیرو‌های خدماتی ۱۰ تا ۵۰ برابر شده است و به تبع آن نیز هزینه‌های رادیولوژی و سونوگرافی افزایش یافته است، این درحالی است که سازمان تأمین اجتماعی ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی را به بیمه شدگان پرداخت می‌کند.

شوکت با اشاره به اینکه هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی از ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، اضافه کرد: یعنی هزینه‌های سازمان در طی ۷ سال ۷ برابر شده است.

عضو هیئت امنا سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر دولت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و مجلس شورای اسلامی نیز هیچ نظارتی نمی‌کند. اگر دولت تنها بدهی‌های خود را در سال جاری که حدود ۲۷ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان است پرداخت کند، آنگاه تأمین اجتماعی می‌تواند بدهی‌های خود را به وزارت بهداشت پرداخت کند.

دود اختلاف بین وزارت بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی تنها در چشم عده‌ای بیمه شده می‌رود که امیدشان به این دفترچه‌های درمانی است که دولت با پرداخت بدهی خود به این سازمان می‌تواند این مشکلات را حل کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
بااینک سالانه دستمزدها افزایش مییابدمابیمه شدگان ازادالان ماهانه 460هزارتومان حق بیمه میدهیم یه خدمات خوبی هم دریافت نمیکنیم خوااهشمندم مسولان یه فکری به حالحال مابکنه لااقل یک مبلع ثابت پایه تصویب شودکه هرسال بااضافه شدن حداقل حقوق ماتوان پرداخت دگه نداریم
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
از تامین اجتماعی و ارگانهایی مثل کمیته امداد و بنیاد مستضعفان و بهزیستی و ... اسمی بیش نمونده ، در مقابل تعهداتی که دارن ، قطره چکانی عمل میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
شهری مثل شیراز هفت هشت تا شعبه تامین اجتماعی داره که هر شعبه پر از کارمنده و وقتی مراجعه میکنی اکثرا پشه میپرونن . فقط حقوق میگیرن . خروجی کارشون هم وضع فعلیه من کارگره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
از باشگاه خبرنگاران جوان اولا تشکر میکنم بابت رسانه ای کردن این موضوع و ثانیا عاجزانه تقاضا میکنم این مساله به این مهمی که پای چندین میلیون کارگر بی کس و کار در میان است را با مسولان مربوطه ، علی الخصوص قوه محترم قضائیه مطرح کنید .
چون از دست ما که کاری ساخته نیست ، ما فقط نظاره گر بدبختیهامون هستیم و بس .
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
خدایا فقط سلامتی بده.کارمون ب دوا دکتر نکشه که خیلی هزینه ها سنگینه.
oghlan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
بیمه تامین اجتماعی باید حقوق کارمنداش کم کنه وبه افراد تهت پوشش برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
روی دفترچه یه چیزی نوشته بخوانید ولی باور نکنید....
مریض بجز دردمرض درد دیگری حس نکنه.....
باور کنید دروغ بزرگیه گرانی ویزیت گرانی دارو....پدر مریض ها را دراورده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
ماجرای ذرت ها وشیرهای آلوده که درشبکه 3سیما مطرح شد چیست؟؟!! چراسلامت مردم هدف قرارگرفته؟؟ دست آلوده ی چه کسانی درکار است؟؟؟ یا زندگی مرفه مسؤلین، باعث فراموش شدن مردم شده؟؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
متاسفانه فقط ماهیانه حق بیمه رو میگیرن نه خدماتی دارن و نه جای دیگه قبولشان میکنندوبعد ۳۵ سال بازنشتگی دارن و همکاران من اکثرا فوت کردند و بازنشته نشدند
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
الان وقت انتخابات همه مسولین میان بین گارکران وکارمندان وقول میدن که همه چیز را درست میکنیم ولی همش دروغه
نصیبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
آره بخدا ماهانه کلی پول بابت حق بیمه ازمون کسر می کنند، اما دریغ از خدمات دهی درست و درمون...!!؟ فقط بعضی درمانگاه ها زحمت می کشن کمتر حق ویزیت می گیرن... اینم خوبه دیگه... سقف تعهدات تا همین جاست لابد؟؟!!
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
واقعا ک . ماهانه کلی پول حق بیمه از حقوق کسر میشه ،بیمازستان ک می ری اصلا نگاه به دفترچه نمی کنن واقعا ب کجا داریم می ریم سر ملت خودمونو کلاه می زاریم ک جیبمون پر بشه اه و نفرین اصلا می دونین چیه . برا ی جراحی ۱۴۰۰۰۰۰را باید تامین اجتماعی پرداخت می کرد ک بیمارستان اصلا دفترچه تامین اجتماعی رو قبول نکرد نقدا این مبلغ پرداخت شد فاکتور ک با سازمان بردیم می گن ۶ ماه دیگه .حق الناس دامنتونو می گیره الهی آمین
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تامین اجتمایی به وزارت بهداشت بدهکاره از دولت طلب کار
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
جناب آقای رئیسی عضو هیئت امنا تامین اجتماعی معترف می باشند ماهیانه نزدیک به هزار میلیارد تومان از بانک قرض و در حال حاضر اموال کارگران را می فروشند تا تامین اجتماعی را اداره نمایند سو مدیریت هیات امنا هیئت مدیره و مدیریت این سازمان کارگری طی ۶ سال گذشته چند ده هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی و دولت بدهی تحمیل نموده است جالب اینکه آقایان از محل تولید بدهی ماهیانه حقوق و مزایای چند ده میلیونی دریافت می نمایند آیا وقت آن نرسیده به استناد اعتراف خودشان این خسارت عظیم بررسی و از ادامه خسارت پیشگیری گردد..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دفترچه تامین اجتماعی در حد ی چک نویسه بلکه هم کمتر اگه بری داروی بگیری .میبینی که ازاد هساب بکنه بهتره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
خوب ..همین!!
ما مردم بیچاره که با خانواده 4 نفری 600 هزار تومن ماهانه پول بیمه میدیم چی؟؟مردم ساکتن..هیچ کسم پیگیر حق مردم نیست!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
چرا یکی وزیر بهداشت قبلی را به خاطر چندین برابر کردن درامد متخصصین و چند برابر کردن هزینه درمان برای مردم و شرکتهای بیمه که باعث ورشکستگی این شرکتها شد را محاکمه نمی کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
شماروبخداپیگیرباشید.باشگاه خبرنگاران شماروبخداپیگیرباشید
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تامین اجتماعی وقت پول گرفتن اگه یک روز حق بیمتو دیر یا یک ریال کمتر پرداخت کنی ، اجرائیه ای برات مینویسه که دود از کله ات بلند میشه ( خودم جریمه شدم ..) ولی موقع اجرای تعدش به کارگر هیچ چیزو قبول نمیکنه . بیمارستانای ملکیش هم به هیچ درد نمیخورن . میگن این خدمت خاصه ، نداریم . بخوای بمیری هم نوبت هفت ماه دیگه بهت میدن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
در این خبر امده دولت اولویتهای دیگری برای بدهیهایش دارد( منظور اینکه تامین اجتماعی اولویت نیست و فعلا مهم نیست دفترچه هاشون بی اعتبار شده) بله!! اولویت با معمان همیشه تعطیله که تمام بودجه رو به اسم رتبه بندی بهشون دادن!!
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
کارمندان تامین اجتماعی ماهی 10 میلیون میگیرن پرستارا پارسال بدون کارانه ماهی 7میلیون میگیرن البته معلما هم که ماهی دومیلیون بارتبه بندی ... البته مامعلما آرزو میکنیم که وضع مالی همه اقشار ازکارگرتاپزشک خوب بشه چون کار و شغل همه محترمه و برای جامعه ضروری .ما که به غیراز آرزو کردن کاردیگه ای از دستمون برنمیاد.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
متاسفم برای آدمای کوته فکری مثل شما .معلم خودش بیمه شده تامین اجتماعی هست .اما خاک معلمان همیشه سنگینه انگار چقدر حقوق میدن که دردش افتاده تو جون شما .تعطیلیشم حقشه متاسفانه سوادشو نداری نمی‌فهمیم.
محمد علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
برجی دارم ۴۰۰ هزار واریز میکنم برای بیمه تامین اجتماعی هرروقت داروخانه رفتم با دفترچه قرص و کوفت بگیرم مثل نژاد پرستا با آدم رفتار میکنند..کافیه که یک برج قسط بیمه تاخیر بیفته پدرتو در میارند و جریمت میکنن..این پولا تو جیب کی میره بخدا...
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
20ماه بیمه منو کارفرما به حساب نریخته.11ماه شکایت کردم چرا شعبه 24بیمه تامین اجتماعی حق بیمه منو از کارفرمای متخلف نمیگیره؟ممنون ازباشگاه خبرنگاران جوان
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دلت خوش ها
پیریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
باتوجه به افزایش سرسام آور دستمزد پزشکان وبی اعتباری بیمه تامین اجتماعی فاتحه قشر ضعیف جامعه خوانده شده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
صلوات
یا علی بگویید کشور از داخل مورد هجوم است
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
خبرگزاری محترم وزارت تعاون و وزیر فعلی (به جهت انتقام زندادن دامادش و رو شدن دستش در وزارت صمت) و وزیر سابق در حال پروژه امنیتی علیه کشور بودند و هستند تازه شما دارید می گویید چرا دفترچه بی اعتبار شده است
بارها امثال بنده پیام دادیم یکم بجنبید این وضعیت بودار است یکم خبرهاتون رو تیز و برنده کنید وضعیت بودار است
دولت عمدا با ایجاد سلامت و ناقص اجرا کردن آن قصد داشت هزینه ها را توسط وزیرش به نفع بخش خصوصی بالا ببرد الان بالا برده و کسی قادر به پایین آوردن نیست فکر می کنید چرا مقاومت در پزشکان در برابر کارتخوان وجود داشت زیرا وزیر قبلی این اطمینان را ایجاد کرده است که پزشکان بر کشور و منافع ملی برتری دارند و دقیقا وزارت بهداشت این قضیه را گرو برداشت!!
فکر می کنید چرا حسن فریدون(روحانی سابق) دستور به واگذاری اموال شستا حتی به رایگان داده است ؟ اصلا شما می دانید شستا متعلق به تامین اجتماعی است و اصلا طبق قانون دولت حق مالکیت بر تامین اجتماعی و اموالش را ندارد؟
تا حالا نشده از خودتون سوال کنید بیمه سلامت چرا برای اجرا به دست سازمان تامین اجتماعی سپرده نشد که هم تجربه کافی هزینه و مدیریت دارد و هم از موازی کاری و استخدامهای مشکوک و دولتی شدن دوباره بخش سلامت جلوگیری کرد؟
نکته اینجاست الان هئیت امناء تامین اجتماعی بازنشستگان سابق فعال دولت فعلی هستند از ترکان بگیر تا بقیه فکر می کنید این افراد اصلا حالی برای رفع مشکلات دارند یا در حال ایجاد مشکلات هستند
نقدم شایدتند باشه ولی حقیقته یکم بجنبید خبرگزاری ها قبل از اینکه دیر بشود موندم سایر رسانه های ایران خواب تشریف دارند؟
لطفا در بخش خبری امروز این مورد را رسانه ای کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
ممنون از اطلاع رسانی شما .
این دولت اشرافی گرا مردم را بدبخت کرد ، علی الخصوص قشر ضعیف رو .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تو انتخابات شرکت کنیم همه چی درست میشه
حسین
|
Germany
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
هزینه های سازمان به جیب دکتر های متخصص میره حقوق حداقلی ۲۰۰ میلیون
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تامین اجتماعی باید یقه دولت را که بزرگترین بدهکار به تامین اجتماعی است را جر بدهد تا انگ خیانت به بیمه شدگانش را از پیشانی پاک کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
البته اینا عادی شده دولت فردا میگه ما هم الان فهمیدیم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دولت فقط جمعه ها متوجه میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
بخدا راست هست چند روز پیش با دفترچه تامین اجتماعی ۴بسته آموکسی سیلین شد ۳۲هزار تومان بخدا هنگ کردم اصلا این دفترچه ارزش داره یا نه که فهمیدم فقط روی صفحه هاش اسم داروها را می نویسن وارزش ریالی ندارد
پاسخ ها
امير
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
ببين اگه اون چهار ورق و با نسخه آزاد مي گرفتي با حق فني تك قلم دارو مي شد 163000 ريال اين مبلغ رو از كجا آوردي
علی
|
India
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
شما تازه متوجه شدین دفترچه نه تنها تو داروخانه هابلکه همی بیمارستانها. دیگه هیچ اعتباری نداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
وقتی وزیر شریعتمداری باشه روز به روز بدتر از این است ،، اینها فقط می خواهند ناراضی تراشی کنند
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
به این گونه عملکرد عبور از خط قرمز و اعتبار و حیثیت سلامت ایرانی!!!!!! ؟
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
کی صدای مارو میشنوه
انجام بدن حسابه
حالا هی مصاحبه کنن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
وقتي يه كارمند ساده تامين اجتماعي 5 ميليون حقوقشه معلومه كه برشكست ميشن....
ناشناس
|
France
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
مدیریت که توی خودرو سازی و مصرف سوخت و اون وضع معیشتی که به وجود اومد سالها مدیریت غلط بود و دقیقا همین و ضع در ادامه در فاز بعدی ورشکستگی بیمه ها و عدم تامین منابع و بدهکاری ها هست تامین اجتماعی سالهاست فشار کسری خودش را بر روی بیمه شدها با قوانین تخیلی ایجاد کرده مثل جریمه های تاخیر در پرداخت و افزایش هزینه های سالانه حق بیمه ورشکستگی و عدم مدیریت سالهاست زنگ خطری به صدا درآمده و این دیگه بنزین نیست شب بخوابی و بی خبر باشید مسولین ورشکستگی بیمه ها بازنشسته و شاغل را با عکس العمل شدید روبرو می‌کنه که با این وضع فعلی تا چند سال آینده حتما اتفاق می افته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
مگه مشکل نیست؟ این همه پول ماهیانه از 30 میلیون کارگر می گیرید کجا می رود؟ رئیس جمهور بیا انتقاد کن؟ سخنگو بیا تحویل بگیر! وزیر بهداشت مُردیم از این همه رفاه و....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
والا برج 550پرداخت میکنیم هیچ خدماتی هم نمیگیریم هرجا میری دارو بگیری میگه همش آزاده من نمیدونم این تامین اجتماعی چقد هزینه داره که با 45میلیون پرداختی واین همه جریمه میگره بازهم بدهکاره خدا عاقبتمون به خیر کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
پولهايي که ما بعنوان حق بیمه ميديم کجا ميره خیلی خوشبحالشون شده هم میباید پول ویزیت ودارم را آزاد حساب کنیم هم حق بیمه بدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
صندوق تامین اجتماعی برای کارگرانی است که خودشان مستقیم پول بیمه از جیبشون وارد کردن، حالا دولت چرا باید در پرداخت بدهی خود کوتاهی کند؟! پس آقای رئیسی چرا حق کارگرانو از دولت پیگیری نمیکند و آنرو به صندوق برنمیگردونه؟!
در اسرع وقت پول تامین اجتماعی را دولت واریز کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
یعنی ارگانهای خدمت رسانی برنامه دارن تنها کاری که نکن خدمت رسانی به مردم باشه. تازه خوبه پولشم از خود مردم می‌گیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
ان چنان رونق اقتصادی ایحاد کنیم که کسی دیگر نیاز به 45500تومان یارانه نداشته باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
لطف کن دیگه یادمون نیار!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
بیمه درمان باید یکسان بشه برای همه و جلوی افزایش بی رویه تعرفه ها گرفته بشه و دفترچه ها الکترونیک
البته دولت تدبیر که بلد نیست
امیدواریم کس دیگه ای این کار رو انجام بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
هیچ کس باورنمیکند که تامین اجتماعی پول ندارد. ناهماهنگی و سو مدیریت دلبل اصلی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
شایدمقصراصلی رییس قبلی باشه اقای مرتضوی که مجرم شناخته شده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
نظارت - 0 -
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
بیچاره مردم از اون ور حقوق شون کم میشه برا بیمه ومالیات ازاون ورهم باید دکتر وداروی ازاد بگیرند چرا دولت حق مردم را ضایع میکنه ؟؟؟علی برکت لله.
شهروند ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
من پسرم به مدت 12 روز در بیمارستان خصوصی گیلان شهر رشت بستری بودند و بیمارستان با توجه به اینکه سازمان تأمین اجتماعی حق بیمه آنان را پرداخت ننموده بود کل هزینه را نقداً دریافت نمودند مدارک را از بیمارستان اخذ و به سازمان مذکور ارائه نمودم تا کنون ریالی به حسابم واریز ننمودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
مردم خوب چشم و گوش خود را باز کنن و ببینن که دولت فقط شعار میدهد . حقوق شهروندی !!!!!
چون بی کس و کار تر از کارگر کسی نیست و دولت هم دولت اشرافی گراست ، هیچ انتظاری نیست .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
اینجا شهربابک
پیش دکتر میری بادفترچه های بیمه جدید
هزینه رو زیاد مینویسن وپول میگیرن میگن شرکت مس پولش رو میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
خدارو شکر در زمینه بیمه هم موفق شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
ما به حساب دولت ماهیانه پول نمیریزیم به حساب تامین اجتماعی پول واریز می شه. اونارا چیکار می کنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
درکشورمون هیچ چیز سرجاش نیست!!!! ؟؟؟؟؟؟
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
اصلأ جای هیچ گونه نگرانی نیست... مهم این است که عده‌ای از مردم برای تأمین دارو با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دولت که داره مالیات و حق بیمه را از کارمندای بدبخت کم میکنه ولی بدهیشو پرداخت نمیکنه نمیدونم باز چه کار می کنه بعدشم تامین اجتماعی این همه پتروشیمی و شرکت داره ولی بدهکاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
چه اشکالی داره ک تامین اجتماعی چوب دو سر برد باشه . پول هنگفت از مردم میره تو جیبش .هیچ خدماتی هم نمیده ویزیت آزاد . دارو آزاد .آزمایشگاه . رادیولوژی بعد سی سال اگه دوام بیاری ماهی 1500ت بهت بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تامین اجتماعی فقط داره از جیب مردم میکنه و در عوض به کارمندان خودش میرسه. کارمندم و اشتباه کردم در زمان تبدیل صندوق بازنشستگی از تامین اجتماعی خارج نشدم و صندوق رو به خدمات درمانی تغییر ندادم. به جز حقوق پایین که تامین اجتماعی پرداخت میکنه بعد از بازنشستگی دستت به جایی بند نیست و جایی نمیتونی شاکی بشی که حقوق رو دیر پرداخت میکنن. نمونه اینکه یکی از بستگان الان 5 ساله بازنشست شده و دو ماه حقوق رو با عقب انداختن زمان واریز حقوق بازنشستگی بالا کشیدن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
خب این وسط تقصیر بیمه شدگان چیه؟؟؟؟
بی برنامه گی دولت و باید کارمندان و کارگران بدن؟؟؟؟
خب برن مذاکره کنن شاید با مذاکره راهی پیدا بشه....!!!!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تامین اجتماعی داره از جیب مردم میگیره و کسی نیست این نهاد رو سین جین کنه
آخه این ظلم تا کی؟
امیرگلزار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تامین اشتباهی نه تامین اجتماعی.
ابراهیم محمودپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دفترچه چه ارزشی داردزمانیکه واسه عمل جراحی پول چندمیلیون ازت میگیرن اقای وزارت بهداشت!!!!!!!!!
ایاز خادمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
با سلام:
دولت خودش چندین برابر این مبلغ به تامین اجتماعی بدهکار است.لذا دولت اول نصف بدهی خود به تامین اجتماعی را پرداخت کند تا تامین اجتماعی نه تنها هزینه های معوق که برای سال آینده هم پیش پرداخت کند.اگه تامین اجتماعی مشکل داشته باشد به دلیل عدم همکاری دولت در پرداخت بدهی خود است...تهاتر هم خود مشکل را مضاعف میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دولت باید بدهی هاشو به تامین اجتماعی پرداخت و یا بدهی وزارت بهداشت و تامین اجتماعی رو تهاتر کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
توصیه و پیشنهاد به وزیر بهداشت
دکتر خانواده برای هر شخص به اختیار خودش .و بعد اگر مشکلی پیش آمد .دکتر خانواده وقت برای بیمار با متخصص بگیرد تا اطلاعات راجع به بیمار نزد دکتر خانواده باشد .در زمان ضروریت
با این روش از سردرگمی بیمار جلوگیری میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
هیچی ماجراش اینه ک بدای ی سرماخوردگی ساده باید ۶۰ تا ۷۰ تومن پول دارو بدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
دفترچه هیچ ارزشی نداره دیگه.دو تا پماد گرفتم صدو چها شیش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
فقط داروخانه ها نیست .دکترها هم قبول نمیکنن باید آزاد حساب کنیم همه چیو
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
گناه کارگران و کارمندان که هنوز حقوق نگرفته باید حق بیمه و البته مالیات را پرداخت کنند در این بازی چیه ایا کسی هست به داد ما کارگرانو کارمندان برسد تا کی بی برنامگی نا عدالتی تا کی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
تا وقته گل نی
ک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
چی بگم
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر