کد خبر: ۷۱۹۸۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶
کد خبر : ۷۱۹۸۶۷۹

این روز‌ها قلب همه مردم ایران و جهان اسلام داغدار غم از دست دادن سرباز ولایت است که نامش رعشه به جان جهانیان می‌انداخت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سردار قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در روستای قنات ملک شهرستان رابر، از توابع کرمان زاده شد.

او در نوجوانی به کار بنایی مشغول بود و در سال‌های ابتدای جوانی، از پیمانکاران سازمان آب کرمان به شمار می‌آمد، که پس از انقلاب ۱۳۵۷ و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به این نهاد پیوست.

سلیمانی پس از انقلاب، در حین ادامه فعالیت در سازمان آب کرمان، به عضویتِ مجموعه‌ای بنام سپاه افتخاری درآمد.

او در ابتدای جنگ ایران و عراق، گردانی متشکل از نیرو‌های رزمی کرمان را تشکیل داد که کمی بعد به تیپ زرهی و نهایتاً به لشکر ۴۱ ثارالله تبدیل شد.

او از ابتدای تشکیل این لشکر در سال ۱۳۶۱ تا رفتن به نیروی قدس در سال ۱۳۷۶ فرمانده این لشکر بود و در بسیاری از عملیات‌های سپاه در جنگ، نقش کلیدی داشت.

او در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود و در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد.

رهبر معظم انقلاب که پیش‌تر در تقدیر از عملکرد سردار سلیمانی او را «شهید زنده» نامیده بود.

بسم الله القاصم الجبارین

نقش سردار سلیمانی در ارتقا قدرت نظامی به حزب‌الله لبنان

سردار سلیمانی نقش مهمی در ارتقا قدرت نظامی به حزب‌الله لبنان، عقب راندن اسرائیل از جنوب لبنان،  شکل‌دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی صدام حسین، تغییر روند جنگ داخلی سوریه و مقابله با داعش در عراق داشته‌ است.

سلیمانی در رسانه‌ها، به عنوان فرمانده سایه توصیف می‌شد.

بسم الله القاصم الجبارین

نحوه شهادت سردار سلیمانی

ساعت ۱:۲۰ دقیقه بامداد چند بالگرد آمریکایی به همراه پهپاد در نزدیکی فرودگاه بغداد، ۲ خودروی بسیج مردمی عراق را هدف قرار دادند که سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و بیش از ۹ تن دیگر به شهادت رسیدند.

نیروی‌های تروریستی ارتش آمریکا عهده دار مسئولیت این کار شدند و پرواز‌های خودشان را تا ساعاتی بر فراز شهر بغداد بیشتر کردند و فضای بغداد را تصاحب و حاکمیت عراق را نقض کردند.

براساس اعلام پنتاگون وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رییس جمهور و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

وزارت امور خارجه با صدور بیانیه‌ای این اقدام تروریستی رژیم آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

مراسم تشییع سلیمانی در عراق صبح شنبه در بغداد از منطقه کاظمین آغاز شد و سپس در شهر‌های کربلا و نجف نیز برگزار شد. در ایران نیز مراسم تشییع در اهواز و مشهد (۱۵ دی) و تهران و قم (۱۶ دی) صورت گرفت و مراسم وداع و خاکسپاری در ۱۷ دی ماه ۱۳۹۸ در کرمان برگزار  شد.

بسم الله القاصم الجبارین

شایان ذکر است در پی شهادت سردار پرافتخار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده معظم کل قوا، با صدور حکمی سردار اسماعیل قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.

 

بسم الله القاصم الجبارین

شهادت سردار از جنبه‌های مختلف مایه خیر و برکت است

سرهنگ نظری معاون هماهنگ کننده دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، گفت: سردار سلیمانی سرمایه بسیار عظیمی برای نظام بوده و هست، چون نه تنها در دوران زندگی برای نظام مایه خیر و برکت بوده است، با شهادتش نیز از جنبه‌های مختلف مایه خیر و برکت است، چون هم شهادتش برای نظام خروش در جبهه‌های مقاومت را به وجود آورد و هم اینکه این دلهای مردم به سوی کسی رهسپار شود کاری خدایی است، چرا که هرکس زندگی خود را در راه رضای خدا قرار دهد دل‌های مردم هم به سمت او می‌رود.

او گفت: خدا مجاهدان را برکسانی که غیرمجاهد بودند فضیلت داده، سردار تمام عمر پربرکت خود را در راه اسلام قرار داده و به ملت‌های آزادی بخش کمک کرده است.

نظری افزود: مدت‌ها قبل در فرودگاه اتفاقی متوجه حضور سردار شدم، جلو رفتم و با ایشان احوالپرسی کردم و برای من خیلی تعجب داشت که شخصی با این جایگاه بدون همراه چنان ساده با مردم صحبت می‌کرد و پای درد و دلشان می‌نشست.

نظری در خصوص صحبت‌های ترامپ در دفاع از خود گفت: صحبت های شخصیتی که به اشتباه در جایگاهش قرار گرفته، فرار به جلو است و انتقام جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت انتقام سختی خواهد بود و هر حرفی برای دفاع از خود بزنند بیشتر در باتلاق فرو می‌روند.

بسم الله القاصم الجبارین

تبریک شهادت رهبر به این مرد قهرمان

سروری مسئول سازمان تبلغات اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، گفت: سردار سلیمانی نگینی بود در دستان کل ملت ایران، گلی بود که بوی عطر آن جهان اسلام را عطرآگین می‌کند و عشقی که مردم به سردار دارند عشق به ولایت و به امام زمان است.

او گفت: مردم به خوبی و شایستگی عظمت‌های انقلاب را می‌بینند و سردار را مثل پدر مثل برادر قبول دارند. این مردم با تمام معنا سردار را درک کردند، باید از کوچک و بزرگ این مردم بخاطر این همه عشق و علاقه به این شهید والامقام، قدردانی شود.

سروری افزود: با اعماق دل، عشایر، اهل سنت، تشیع، فرهنگی، بازاری و خرد و کلان، وابستگی عجیبی به این شخصیت داشتند و جز محبت الهی چیزی نبود.

او افزود: امیدوارم مردم همچنان چشم انتظار باشند، فرزندان مقاومت انتقام خون پاک سردار شهید و شهید ابومهدی را با شایستگی بگیرند.

 

بسم الله القاصم الجبارین

همه امروز جمع شدیم تا نام و یاد همه شهدای اسلام به ویژه مالک اشتر زمان را گرامی بداریم

سردار عراقی مسئول اداره امنیت ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: همه کسانی که در جای جای دنیا خبر شهادت سردار سلیمانی را شنیدند و اندوهگین شدند، همه ما امروز جمع شدیم تا نام و یاد همه شهدای اسلام به ویژه مالک اشتر زمان را گرامی بداریم.

عراقی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حاج قاسم سلیمانی چندین دهه در انتظار شهادت بود، به ویژه پس از شهادت احمد کاظمی هر روز انتظار شهادت داشت.

او با بیان اینکه سردار سلیمانی پشت آمریکا را بر خاک مالید، گفت: نام این بزرگمرد آنچنان وحشتی در قلب داعش، النصره و کسانی که در مقابل شیعه و سنی ایستادند، ایجاد کرده بود که آن ها آرزوی مرگ داشتند.

مسئول اداره امنیت ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: این سردار بزرگ با توان راهبردی که داشت همواره استراتژیک و راهبرد‌ها را تبدیل به عملیات‌هایی می‌کرد که پیروزی به دنبال داشت.

این روز‌ها قلب همه مردم ایران و جهان اسلام داغدار غم از دست دادن سرباز ولایت است که نامش رعشه به جان جهانیان می‌انداخت.سردار سلیمانی سال ها در تیررس تروریست های آمریکایی قرار داشت.

بسم الله القاصم الجبارین

بانک گسترده‌ای از اهداف برای پاسخ به این جنایات بزرگ برای انقلاب اسلامی وجود دارد

شجاعی کارشناس سیاسی گفت: شهادت فرمانده‌ای همچون «ابومهدی المهندس» قطعا جای هیچگونه مماشات را برای مبارزان عراقی در جهت عملیات تلافی جویانه باقی نگذاشته است. لازم به ذکر است که آمریکایی‌ها نگران تکرار عملیات معروف انفجار مقر تفنگداران آمریکایی در سال ۱۹۸۲ در بیروت هستند.

او گفت : بانک گسترده‌ای از اهداف برای پاسخ به این جنایات بزرگ برای انقلاب اسلامی وجود دارد. آمریکایی‌ها می‌دانند شعاع عملیاتی تلافی این حادثه برای جمهوری اسلامی بیش از ۱۱ هزار کیلومتر است و قطعا پاسخ ما چند وجهی و حتما نظامی خواهد بود. پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه تنها یکی از گزینه‌های نیرو‌های مسلح کشورمان خواهند بود. 

شهادت هنر مردان خدا و مزد جهادگران فی سبیل الله است که این فیض عظیم نصیب مجاهد متقی، شجاع، مقتدر و محبوب، حاج قاسم سلیمانی شد.

مجاهدت‌های حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم موجب نجات جان بسیاری از زنان، کودکان و مردم در سوریه، عراق و... شد و مردم هرگز مجاهدت‌ها و کمک‌های حاج قاسم سلیمانی را فراموش نخواهند کرد.

انتهای پیام/د

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر