کد خبر: ۷۲۰۵۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
کد خبر : ۷۲۰۵۹۸۷
سخنگوی طرح حمایت معیشتی به باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛

سخنگوی طرح حمایت معیشتی فردا را آخرین مهلت ثبت نام جاماندگان بسته معیشتی اعلام کرد.

آغاز مرحله دوم ثبت نام طرح بسته حمایت معیشتی از دهم دی ماه/ تکلیف بسته معیشتی در دی ماه مشخص می‌شود؟!حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی طرح بسته معیشتی در گفت وگو با خبرنگار  حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد مهلت درخواست و نام نویسی بازماندگان بسته معیشتی توضیحاتی داد.

میرزایی در مورد آمار اضافه شدگان به لیست دریافت بسته معیشتی و حذف شدگان این بسته گفت: نام ۳ میلیون و ۷۰ هزار خانواده در سایت حمایت ثبت شد که در مجموع ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار مشتمل بر یک میلیون و ۲۲۱ هزار و ۱۹۱ نفر به لیست دریافت کنندگان بسته حمایت معیشتی اضافه شد و پرداخت این بسته در تاریخ ۱۰ دی ماه برای آن ها انجام شد و سپس از طریق سرشماره وزارت رفاه برای این افراد پیامکی مبنی بر واریز مبلغ دو دوره آن ها به حساب بانکی که مشخص کرده بودند, ارسال شد.

وی در خصوص متقاضیانی که در لیست یارانه بگیران نبوده, انصراف داده و یا ثبت نام نکرده اند، تصریح کرد: برای افرادی که انصراف داده و یا ثبت نام نکرده ا ند، اما به هر دلیلی متقاضی دریافت بسته حمایت معیشتی هستند و در سامانه کد دستوری *۶۳۶۹# درخواست خود را ثبت کرده اند مهلتی درنظر گرفته شده که می‌توانند درخواست خود را در سایت حمایت وارد کنند که در صورت واجد شرایط بودن، بسته معیشتی به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

میرزایی در خصوص آمار این افراد ادامه داد: تعداد ۶۶۶ هزار و ۷۷۴ نفر یارانه بگیر نیستند که بسته معیشتی به آن‌ها تعلق نگرفته است. آن‌ها در موعد ۱۸ روزه سوم تا بیستم آذرماه درخواست خود را در سامانه *۶۳۶۹# ثبت کردند و این افراد از دهم تا بیست و چهارم دی ماه مهلت دارند به سایت hemmayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند که سرپرست خانوار با وارد کردن شماره ملی، تعیین جنسیت، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود باید درخواست اولیه را ثبت کند تا نتیجه از طریق پیامک برای آن‌ها ارسال شود.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در پاسخ به گلایه های برخی از دریافت کنندگان بسته حمایت معیشتی در مرحله اول مبنی بر دریافت نکردن این مبلغ در مرحله دوم اظهار کرد: نکته قابل ذکر درمورد این افراد که احیانا اعلام می‌کنند مبلغ حمایت معیشتی در مرحله دوم برای آن ها واریز نشده, این است که وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی صرفا متولی تهیه لیست مشمولان دریافت کننده بسته حمایت معیشتی است و این لیست در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار می گیرد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ فردی از طرف وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی حذف نشده است, افزود: این موضوع که این فرآیند در سازمان برنامه و بودجه به چه ترتیبی در سیستم بانکی کشور صورت می‌گیرد، مسئله‌ای است که این شهروندان باید از طریق همان سازمان پیگیری کنند.

علی‌رغم اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز مبلغ بسته معیشتی برای حدود ۶۰ میلیون نفر خبر داده، اما شواهد موجود حاکی از رد این موضوع است؛ چرا که بیش از نیمی از شهروندان، مشمول دریافت بسته حمایت معیشتی نشده‌اند و میرزایی در این رابطه تصریح کرد: این مبلغ برای بیش از ۱۸ میلیون خانوار به تفکیک این که در مرحله اوّل (۱۷ میلیون و ۷۲۰ هزار خانوار) و دوم (۴۱۹ هزار خانوار) واریز شده است، اما در پاسخ به شبهه اغلب شهروندان مبنی بر اینکه چرا بسیاری از شهروندان بسته معیشتی دریافت نکرده‌اند باید گفت: توزیع بسته حمایت معیشتی یک الگو دارد که در استان‌های کمتر برخوردار مثل سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و جنوبی، گلستان که مناطقی با محرومیت‌های بیشتری دارند درصد‌های دریافت کننده این بسته بیشتر است، به طوری که ۸۲.۱ درصد مردم سیستان و بلوچستان که در لیست یارانه بگیران بودند مشمول بسته حمایت معیشتی شدند.

وی افزود: این موضوع که عده زیادی یارانه نگرفته‌اند بیشتر در تهران وجود دارد که در مجموع در استان تهران و شهر‌های اقماری آن ۵۷.۲ درصد از خانوار‌های یارانه بگیر مشمول دریافت بسته حمایت معیشتی شدند و به حدود ۳۲ تا ۳۳ درصد شهروندان تهرانی این بسته تعلق گرفته است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در مورد اقدامات صورت گرفته در این راستا تصریح کرد: از رسانه‌ها دعوت به عمل آمد که آن‌ها اعدادی را به صورت رندوم گفتند و براساس کد سرپرست خانوار با آن‌ها تماس گرفته شد و سوالی مبنی بر دریافت یا عدم دریافت بسته معیشتی پرسیده شد که این کار باعث شد رسانه‌ها به وضوح ببینند که ۶۰ میلیون نفر به انضمام تعداد جدید یعنی یک میلیون و ۲۲۱ هزار و ۱۰۱ نفر این بسته را دریافت کردند.

وی در مورد اقدام بعدی اضافه کرد: وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی با سازمان بازرسی به عنوان یک نهاد استاندارد و متولی حوزه نظارت بر اقدامات دستگاه کشور مکاتبه‌ای صورت داد و درخواست شد که آن‌ها در تمام فرآیند نظارت کنند؛ بنابراین از یک نهاد نظارتی به‌طور رسمی دعوت به عمل آمد تا در خصوص اینکه چه تعداد افرادی بسته حمایت معیشتی دریافت کرده‌اند شفاف سازی شود و برای این منظور گزارش‌هایی در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار دهند.

میرزایی در مورد تکلیف بسته معیشتی افرادی با حقوق کمتر از ۵ میلیون که نه تنها دارایی خاصی ندارند، بلکه سرمایه آن‌ها هم قابل توجه نیست، خاطر نشان کرد: این سوال در ذهن شهروندانی با حقوق کمتر از ۵ میلیون وجود دارد که درآمد و وضعیت اقتصادی آن‌ها به چه صورت محاسبه و ارزیابی شده است. در مورد ساختار خانواده‌ای که یارانه به حساب سرپرست آن‌ها واریز می‌شود کل وضعیت مالی اعضای خانوار از جمله شاخص‌هایی مثل خودرو، مسکن، سفر‌های خارجی، احکام حقوقی، بیمه تأمین اجتماعی در صورت تحت پوشش بودن و... ملاک است و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی درمورد اجازه دسترسی به حساب افراد در بررسی اولیه خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای بررسی دقیق تر، اطلاعات مالی و بانکی افراد است که ۳ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۰۰ مورد درخواست کننده خودشان اجازه دسترسی دادند و در اطلاعات مالی آن‌ها هم توضیح داده شده است.

میرزایی افزود: در این خصوص هم تأکید شد در صورتی که فرزندی از خانواده خود جدا شده است و یقین دارد که به دلیل وضعیت مالی‌اش باعث شده خانواده مشمول دریافت بسته معیشتی نشود، باید اقدام به تفکیک ساختار خانواده کند و از ساختار یارانه‌ای خانواده خود جدا شود.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی همچنین در مورد مبنای تعیین درآمد اعضای خانواری که اجازه دسترسی به حساب خود را داده‌اند، اظهار کرد: دو اطلاعات آن‌ها استعلام گرفته شد و مورد بررسی قرار گرفت. اطلاعات مجموع واریزی‌های اعضای خانوار در طی سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ به تناسب بعد خانوار. مثلاً اگر یک خانواده دو نفره در طی یک سال گذشته، یکصد میلیون و خانواده ۵ نفره همین مبلغ واریزی داشته است، برای گروه اول، این مبلغ تقسیم بر دو می‌شود که نتیجه آن ۵۰ میلیون است، اما برای گروه دوم تقسیم بر تعدادشان شده که ۲۰ میلیون واریزی برای آن‌ها محسوب می‌شود. یعنی سرانه واریزی یک خانوار ۵ نفره پایین‌تر از سرانه خانواده دو نفره است؛ بنابراین خانواده‌ای که سرانه واریزی کمتری دارد برای دریافت بسته معیشتی در اولویت قرار می‌گیرد. اگرچه واریز مبنا نبوده است، اما کمک کرد دهک واریزی خانوار‌هایی که اعتراض کرده بودند مشخص شود.

وی اضافه کرد: دومین اطلاعات مربوط به تراکنش‌های افراد است که از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی و pos خرید کرده‌اند. مجموع تراکنش‌های خرید افراد در ۹ماهه اول سال ۹۸ که میانگین برداشت هر خانوار مشخص است. یعنی اگر در این نه ماه، با تمامی کارت‌های بانکی همه اعضای خانوار ۹۰ میلیون خرید انجام شده، میانگین گرفته می‌شود که رقم آن ۱۰ میلیون تومان است.

میرزایی در پایان تأکید کرد: شهروندان صرفا تا ۲۴ دی ماه فرصت ثبت نام دارند و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۳۲
در انتظار بررسی: ۰
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
به هرکی خواستن دادن به هرکی نخواستن ندادن، جواب اعتراض من تو سایت اومده صاحب یک خودرو ۴۰۵ مدل ۹۵ و کارمند دولت با حقوق دومیلیون و پانصدو چهل و نتیجشو زده غیر مشمول، ولی باجناقم نظامیه، زنشم کارمنده خونه هم به نامشه بهش دادن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
چون اصلا نظامی ها را بررسی نکردند و به همشون دادن. دولت اعدالت است دیگه
سجادمحمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
بنده مامور وصول اداره آب شهرهستم حقوقم دومیلیونه چون مردم پول دستی برای پرداخت قبوض آب رو کارتم میفرستن منم باید قبوض آنهارا بلافاصله پرداخت نمایم
زهرا
|
France
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
من 16سال ازدواج کردم دراین سالهاشوهرم بیکاربوده نه پولی به حساب داشته نه درامدی باقالیبافی وبدبختی زندگی کردم برای گرفتن وام باید باحساب کارمیشد بنده خدایی به اسم شوهر من کارتخوان برای مغازه خودخرید تا با حساب کارشودوبرای وام اقدام کنیم الان حدود 1 سال گذشته جالب اینکه بانک میگوید با حساب کار نشده ومشمول وام نمشوید شما هم باتحقیق ناعادلانه خود مارامشمول بسته معیشتی نمیدانید باید مشکلمان را به که بگوییم .
حسین گلی نعمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
باسلام اینجانب کارگرساده ای هستم باخانواده۵نفره وکل تراکنشها مربوط به حساب جاری می باشدکه به خاطرآن برای چندنفری مثل برادر وخواهر وغیره..چک دادم وخودشون هم به حسابم پاس کردن حالابه خاطرهمین به من یارانه معیشتی تعلق نگرفته واینجانب اعتراض دارم درضمن مستاجرهم هستم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سلام منی کارگر نانوایی هستم کارت خوان نانوایی به اسم منه پول ارد حقوق کارگر اجاره مغازه میاد به حساب من دراصل هیچ کدوم مال من نیست ولی حساب من میاد بعد با میانگین اون درامد منو زدین واقعا بی انصافید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سلام وقتی حرفهای ما مردم به هیچ جا نمیرسه
سید
|
United States
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
حق خیلیاضایع شده این وسط خبلیا ملک دارن قولنامه ای هست وجایی ثبت نشده ومعیشتی گرفتن حالا مایه کارتخوان داریم دونفرشریک هستیم ماهی ۳تومن درآمده نوشته از۹۲درصد جامعه وضعت خوبه اگه من از۹۲درصدبهترم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
من 30میلیون وام ازدواج گرفتم واسم گردش مالی حساب کردن،از یه کارت به کارت دیگه ام پول واریز کردم شده دوبرابر دمتون گرم واسه تعیین تکلیفتون،بگین نمیدیم راحت مردمم سره کار نذارین
a
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سلام ما سه نفر هستیم مادرم و من لیسانس بیکاره و برادر کشاورزم .ما بامستمری 1600پدرم و یارانه روزگار مون رو میگذرونیم که همیشه کم میاد.مبنای محاسبه درامد کشاورزی که به حساب برادرم میاد طی سه ماه که بیشترش هم خرجکرد هست.
یاسمن
|
Germany
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
مادرآذرماه هرچقدربه شماره *۶۳۶۹#پیامک ارسال کردیم نشد نه پیامک ماارسال شد ونه کد رهگیری برامون اومد
از۱۰دی ماه هم هرروز وارد سایت میشیم و ورودبه سامانه میزنیم اطلاعاتی که خواسته شده واردمیکنیم نتیجه ای نگرفتیم یامینویسه اطلاعات اشتباهه یادرحال بررسی وازاطلاعات هم مطمئنم که درسته
میثم برات پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سلام
اعتراض کردم برای من زدن ماهی 27 میلیون تمن حقوق میگیرم مگه من رئیس جمهورم
من حسابدارم و فقط 9 ماه تنخواه دار یه شرکت بودم پول تنخواه به حسابم واریز میشد اونم یه حساب جدا باز کردم الان 6 ماهه که دیگه از اونجا اومدم بیرون و فقط زوم کردن روی اون حساب و گردشش گرفتن از سال 95 تا الان فقط همین 9 ماه دیدن آخه مگه درک ندارین ببینید توی همون بانک 2تا حساب دارم یکیش مال حقوقم بوده یکیش مال تنخواه بعدش چطور از ماهی یکی دو تمن یهو درآمدم میرسه به 27 میلیون تمن و بعد 9 ماه یهو کم میشه باز همون 2 تمن میشه خب یکم فکر کنید دیگه بهونه در نیارین
زهرا
|
France
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
شوهرمن فقط کارتخوان به اسمش شماکه دیدید پول میاد به حسابش اونم حتما ببیندکه فرادی اون روز پول به حساب یکی دیگه میره ماواقعا نداریم خدالعنتتون کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
کل ارزش زندگی من شامل آپارتمان و خودرو و پس انداز به 300میلیون نمیرسه اگه من جز 20میلیون ثروت مند جامعه ام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
والا ما هم مستاجر یم.ماشینم نداریم.خودم بیکار.شوهرم هم صبح تا شب کار .کارت بانکی مال دفتر کارصاحبشه به نامشه.
چقدر جالبه که ما هم فهمیدیم ثروتمندیم.این سامانتون اصلن بدرد نمیخوره.غیر از اینکه تو حساب شخصی مردمو میخاین در بیارین که اصلن ملاک درستی نیست.
مهدی عل یانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
من یک کارگر ساده هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
واقعا نمیدونستم که ماهی 8ميليون حقوق داریم بعد تو مرداد و شهریور هم 45ميليون خرج کردیم
خیلی ممنون بابت اطلاع رسانيتون
کریم اصلانی شیراباد
|
Australia
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام
اینجانب کارمند واحد فروش قطعه در یکی از شرکتهای خصوصی هستم بدلیل عدم استعلام سریع بابت واریز مبلغ فاکتور نمایندگیها جهت صدور فاکتور مجبور به استفاده از کارت شخصی بوده ام که با توجه به رفع ایراد و استعلام انی واریزی بحساب شرکت دیگر از کارت شخصی استفاده ننموده ام لذا خواهشمند است دستور مجدد جهت بررسی معیشت زندگی اینجانب بفرمایید.
danial
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام دلمونو به چی خوش کنیم بنده کارپرداز شرکتم میرم چک بانک شرکتو بانک تجارت یا ملی یا رفاه پایا کنم میکن باید بریزی به حساب خودت بعد پایا کنی به حساب شرکت خب معلومه اگه اینجوری حساب کنن به من وامثالهم میگن پولدار بعد معیشتی نمیدن در اصل باید یه جایی برای دعاوی و حق دفاع میدادن با تشکر (دولت تدبیر و امید) این تدبیر رو باید دوبار بنویسمجمله ی با مسمائی است . خجالت بکشین
فرزانه خبیری
|
United Kingdom
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام. اگه فرزندی درآمدش بالاست و یارانه اش جدا نشده الان باید چیکار‌کنه که بسته به خانواده پدرش تعلق بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بنده حقیر با حقوق دو میلیون دریافتی یک میلیون پانصد نزدیک چهار میلیون وام وقسط،معوق،با سرپرستی دو فرزتد نمیگیرم اعتراض زدم نامه هم فرستادم اما هیچ بخدا حیرونم چهار سال همسر عزیزم از دست دادم واقعا اخر خط رسیدم از نظر مالی الان یک هفته پول نان ندارم شرمنده دو بچه یتیم یمک منزل که هنوز کامل نشده یک پراید هم دارم ولی ابرومند زندگی میکنم میدانم کشور تحریم هست بنده بخاطر بیماری همسرم که سرطان بود کامل زندگی باختم به خاک سیاه نشستم لطفا پیگیری بکنید به شرف ترامپ لعنت با این مشکلات اقتصادی دلمان را هم داغدار کرد یک هفته سخت را پشت سر گذاشتیم کلرمان شد لشک ریختن
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام.یه مغازه کوچک دارم که درامد ماهیانه غیر از هزینه هاش مثل کرایه.اب برق .گاز۱/۸م خالص درامدمیشه مالیات اخر سال هم جدا.. ماشین هم ندارم یک خونه ۵ قصبی پایین شهر دارم که ۳قصب ان عقب نشینی داره بالای۳۰ سال ساخته هر لحظه ممکن بیاد توسرمون.با مخارج مدرسه کرایه بچه ها به نون شبم محتاجیم..چه کنم به کی بگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
دولت در واقعه قانون رو زیر پا گذاشته چراکه طبق قانون قراربود هر وقت حامل های انرژی گران بشه یارانه اون حامل به حساب اشخاص واریز بشه حالا یکی ماشین داره بنزین میخره ویا کسی که نداره پس انداز ویا هزینه امورات زندگیش می کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من یارانمو جدا کردم از خانواده
اما برای بسته معیشتی زیر نظر پدرم هستم
بخاطر همین مجموع در آمدی ما شده رقم ممنوعه
من ک جدا کردم یارانمو چرا باید بچسبیم بهم ک برا جفتمون قطع بشه؟
الان باید چیکار کنم ک جدا شیم از هم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
چرا ب مردم دروغ میگید همسرم یارنه نمی گیره برا یارانه معیشتی ک پیامش اومد شامل ما می شود پلیس +۱۰ پست بانک کافی نت رفتم هیچ کدوم ثبت نام نکردن از شهر جهرم حتی فرمانداریم رفتم گفتن ثبت نام نمی کنن کسایی ک یارانه نمی گیرن
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من از بانک ۴۰ میلیون وام گرفتم گڋاشتم روی پول پیش قبلی که دیگه اجاره ندم وپول رهن را به صاحبخانه داده ام که احتمالا همین جز‌ؤ تراکنش های من حساب شده و یارانه معیشتی به من تعلق نگرفته
jamal
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام سامانه معیشتی چه زمانی بروز رسانی می شود؟
من به دلیل ازدواج از خانوار مادرم جدا کردم یارانه خود را ولی تو لیست سامانه معیشتی هنوز جزو خانوار مادرم می باشم
ولی به دلیل اینکه من کارمند هستم و خودرو دارم طرح معیشتی شامل خانوار مادر نشده اعتراض هم دادم ولی تهدید به قطع یارانه نقدی شدیم
در حالی که خانوار مادرم هم شامل طرح یارانه نقدی و هم طرح معیشتی می شود
. لطفا این مسائل هم بررسی شود
jamal
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام سامانه معیشتی چه زمانی بروز رسانی می شود؟
من به دلیل ازدواج از خانوار مادرم جدا کردم یارانه خود را ولی تو لیست سامانه معیشتی هنوز جزو خانوار مادرم می باشم
ولی به دلیل اینکه من کارمند هستم و خودرو دارم طرح معیشتی شامل خانوار مادر نشده اعتراض هم دادم ولی تهدید به قطع یارانه نقدی شدیم
در حالی که خانوار مادرم هم شامل طرح یارانه نقدی و هم طرح معیشتی می شود
. لطفا این مسائل هم بررسی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام. ابتدا یک سوال،آیا این نظرات به گوش مسیولین می رسد؟
در ابتدا عرض می کنم ای کاش محلی را در هر شهرستان تعیین می کردین که مردم سوالاتشان را رودر رو بپرسند.
به خانواده ماطرح معیشتی تعلق نگرفت،سامانه پر کردیم پاسخ جالبی داده اند که میانگین برداشت از حساب در ۹ ماه گذشته را بررسی کرده اندو نتیجه که به ما تعلق نمی گیرد.
در مرداد تصادفی برای ما پیش آمد و مجبور شدیم پولی را قرض بگیریم و به حسابمان واریز کنیم تا مخارج تصادف را به مکانیک ها بپردازیم.
در شهریور هم وامی گرفتیم و به حسابمان واریز کردیم تا برای پسرم، که چند روز از عقدشان گذشته بود مراسم بگیریم و آن مبلغ را از حساب اینگونه خارج کردیم.
تمام مستندات حرفهایم موجود است.از فاکتور تعمیرگاه تا فاکتورهای مراسم پسرم.
آیا این عدالت است که اینگونه درباره حساب مردم قضاوت کنید.
ای کاش نحوه ورود و خروج پولها به حساب افراد را هم بررسی کنید.
من که قرض کردم و ان پول را به حسابم واریز کردم تا مشکلم را حل کنم به خانواده ۵ نفره ما نباید کمک حمایت معیشتی تعلق بگیرد.
ای کاش می توانستم صحبت کنم و توضیحات بیشتری را به شما عزیزان بدهم.
خواهشمندم پاسخ من را بدهید. با تشکر.
داود صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام ما کارم آزاد است ماشین خونه نداریم مستجر هستیم ولی بسته معیشتی به ما تعلق نگرفته اولشم ثبت نام کردیم
علی رضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
اینکه یه عده دنبال این پول هستن واسم واقعا عجیبه !!!!
مگه اینا به کسی پول نشون میدن که شما دارید از وقت و اعصابتون میزنید و میرید دنبال این یه قرون دوزار ؟
صادقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام بنده در یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستم و به عنوان مامور خرید این شرکت معرفی شدم که مبالغی به حسابم واریز می شود که جهت خرید لوازم و مواد سوختی از شرکت پخش و پالایش واریز می شود که همه مبالغ را واریز به حساب شرکت ملی پخش مواد نفتی یا خرید لوازم می کنم که دولت محترم معیار رو بر اساس واریز مبالغ نه محل مصرفشون خلاصه من یارانه کمک معیشتی میخام لازم دارم لطفا راهنمایی کنید ظمنا بنده شهرستانم از جنوب اگه لازم باشه میام تهران بخاطر صدو هفتاد تومن ممنون لطفا راهنمایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
این سامانه خیلی مشکل داره مثلا یک نفر صندوق قرعه کشی خانگی داره و هر ماه کل مبلغ قرعه کشی میره داخل حسابش و سر برج واریز میکنه به حساب برنده اون ماه ولی اینو میذارن به حساب گردش مالی یه فکری کنید آخه طرف درآمدی نداره با قرعه کشی که اولش برمیداره میخواد یه کم از فشار زندگی برداره بعد باید بره چند ماه دوندگی کنه تا ثابت کنه این پول واسه خودش نیست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
این سایت اصلا باز نمیشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
تورو خدا نگاه کن معیار هاشون رو بنده یک مقدار ارث بهم رسیده به مبلغ ۳۰۰ میلیون و با این پول ن میتونم تو کرج خونه بخرم ن کاری بزنم و الان یکساله بیکارم و یک پراید دارم مسافر کشی میکنم ولی یکی از آشناهای ما دوتا مغازه داره تو تهران دوتا خونه تو شهرک غرب داره میگیره این بسته رو منی ک خونه ندارم و این ماه نود میلیون خونه رهن کردم یعنی نباید بگیرم؟
ببللا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
تا حالا خبر نداشتم با کلی بدهی و بدیختی از 97 درصد مردم ایران ثروتمندترم که با یاری این سامانه فهمیدم
حسن یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با عرض سلام و خسته نباشید
بنده یک شهروند ایرانی هستم که به جز یک خانه اجاره ای ویک ماشین مدل پایین هستم شغلم خیاطی هست و درآمد چندانی هم ندارم که دولت بده رو از یارانه معیشتی محروم کرده چون امسال بنا به دلایلی یه مقدار حدود ۱۰ میلیون چند بار به حسابم واریز شده و مجدداً برداشت شده که دولت این گردش حساب رو درآمدم تلقی کرده لطف کنید من باید چیکار کنم و کجا برم که بگم آیا از من فقیر تر توی این کشور هست که یارانه معیشتی به من تعلق نمیگیره لطف کنید راهنمائیم کنید
غلامرضا ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام دو سال هست بیکارم و بیمه بیکاری دریافت میکنم چرا بسته حمایتی به بنده نمیدهید ۰ نه خانه دارم نه ماشین و حساب بانکی صفر خواهشمندم رسیدگی کنید
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام
خیلی جالبه از پولی که حقمونه دارن ما رو محروم میکنن.
دولتی که نمی تونه نیازمند رو از ثروت مند تشخیص بده با سیستم امار گیری که فقط درآمد خانوار رو میسنجه اینکه مشکلاتشون رو نمیدونه شاید یک خانوار 3 نفره دارای 2 بیمار باشه که درامدش4 تومن باشه ولی 2تومنش رو مجبوره برای درمانش خرج کنه.
همه شرایط جامعه یکی نیست که با این سیستم اماری امار گیری میکنه. در ضمن اون درامد 6 تومنی شاید به خاطر وامی قرضی که به حساب واریز میکنه تا بعدا به صورت اقساطی به شخص دهنده قرض پس بده. آیا این سیستم آماری اینها را میسنجد.
پدر ومادرم فوت کردند و ما یک خانواده 3 نفری (مجرد یم)با اطلاعات فوق هستیم که حقوق ماهیانه ما رو 3 میلیون 4 زده و میانگین برداشت ماهیانه رو 6 میلیون 200 و بدون هیچ دارایی دیگه فقط یک پول حدودا 90 میلیونی از سنوات پدرم که موقع زنده بودنش واریز نکردند و بعد از فوتش مرحله به مرحله واریز کردند که شاید 1 درصد احتمال میدم که به خاطر همون مرحله به مرحله واریز کردن که همون موقع مقداریش خرج درمان بیماریمون میشد و قرضی که از دیگران میگرفتیم گردش حساب داشتیم و تازه برای دو ماه پیش زده که هر ماه ما 7 میلیون 400 برداشت داشتیم.درحالی که من ماه پیش حقوق نگرفتم. 1 میلیون 800 کسر کنی از 3400 میشه 1 میلیون 600 که با سود بانکی اون پول میشه 2 میلیون 900
این کجای عدالت که من از خرج و خوراکم میزنم تا بتونم پول درمان بیماری خواهر و بردارم رو جور کنم که بعد دولت منو جزو ثروت مندا بدونه
اگه بخوام اعتراض بزنم نمیدونم اون اماری که مربوط به دریافت ماهانه میشه چطوری بدست میاد و دوباره همون امار رو میدن و یارانه مارو هم قطع میکنن(هدف اصلیشون هم همینه اینقدر راحت پول این مملکت رو بردن که دیگه بودجه ای نمونده اینکه میگن تمام این پول به خود مردم بر میگرده دروغ محض که چطوری حساب کردند که هر ایرانی چقدر درامد داره که دقیقا خانوارهای یک نفره و دو نفره و ... اون قدر پول بهشون میرسه مطمئناً یک زمانی درآمدی که دریافت میکنن خیلی بیشتر از اون چیزی باشه که به مردم پرداخت میکنن) در حقیقت به ما مدرکی نشون ندان که بگن این امار از این روش ازاین ارگان بدست اومده فقط یک عدد گذاشتن که این درامد رو دارین
با واگذار کردن شما به خدا شاید هیچ ثمره ای برای ما نداشته باشه
خیلی ممنون دولت تدبیر و امید
امیدوارم یک روزی بتونم زحمات شما رو جبران کنم
حمید رضوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام من یک کارگر ساده هستم وپدر دوتا بچه هستم نه بیمه دارم نه حقوق بگیرم وزندگیم با هزار بدبختی میگذرانم و چند سالی هست که یارانه مون را قطع کردن و رفتم وپی گیرش شدم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم آیا این انصاف است حالا هم که بسته معیشتی شامل ما هم نمیشه ما که ایرانی هستیم افغانی که نیستیم از مسئولان خواهش میکنم بیشتر به فکر فقیرا بروند ممنون
علی جابری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من هم خودم هم زنم سرطان داریم.مستاجرم.فقط یه پراید مدل 82 به نامم هستش.حقوقم دو تومانه همش خرج مریضیمون میشه.به خدا پول صاحبخانه همش عقب میافته.من حساب بانکی دارم فقط شصت هزار تومان توشه.خیلی نامردید.من هزار تومن هم واسم هزار تومنه.
محمود رضا بمانعلی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام
اینحانب کارمند ساده دولت هستم و در شهریور ماه ۹۸ یارانه ام قطع شد.سپس اقدام به ثبت اعتراض در دفاتر پیشخوان کردم.به دلیل دریافت وام حهت تعمیر مسکن، گردش موجودی من زیاد شد . دوباره دلایلم را نوشتم و اعتراض کردم ولی خبری نشد. بارها برای دریافت یارانه بنزین به سایت معیشتی مراجعه کردم ولی سایت شماره ملی من را قبول نمیکرد.
چگونه یک کارمند ساده با یک حقوق کارمندی واجد دریافت یارانه و بسته معیشتی نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
من هم کارمند هستم با حقوق کمتر از سه میلیون اعتراض هم کردم باز تهدید کردن چون مالک70متر آپارتمانی اون45تومن هم بهت نمیدیم ماشینم پراید مدل 89 شما بگید من جز 20میلیون ثروت مندم؟
شهروندایران!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
باشگاه خبرنگاران این همه گزارش تهیه میکنیدازهرموضوعی چنین موضوعی صدها نفر مشابه میگن آقا" برداشت حساب درآمد حساب شده "اینو به گوش قوه قضایه یا هرمسئول مربوطی برسونیدحداقل دراخبارپخش کنید الان ملت دارن بنزین راگران میزنن درسال مبلغ زیادی میشه به این تعداد و ازبسته معیشتی یاهمان بنزین محروم ماندند درمانده ماندیم چنین اتفاقاتی اعتماد را ازمردم سلب میکند
پاسخ ها
علیرضا فلاح
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شما الان بنزین میزنی با کارت پرداخت میکنی میشه محاسبه درآمدت
!!!!!!!!!!!!!!!!! وای از این عقل کلها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
حق من کارگر نیست که یارانه معیشتی به ما ندن بعدم بگن اگه اعتراض کنید یارانتون قطع میکنیم.خدا رو هم در نظر بگیرید.یا به همه بدین یا مال همه رو قطع کنید
علیاکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من یه ماشین دارم برا کارم وقتی اعتراض کردم میگن شما یه ماشین دارید مدل ۸۹ یه سواری دارم حقوق ماهیانمم زیر ۵ملیون است کی میشه دورتون تموم بشه
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
۶ماه بعد که بررسی صورت میگیره برا اینای که دوبار درخواست اعتراض زدن از دی ماه ۹۸ به بعد رو ملاک قرار میدن که حسابشون چک مپشه یا سال های قبل محاسبه میشه لطفا اینو پیگیری کنید
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
چرا وام و قسط را جزء درامد حساب کرده اند امکان اعتراض هم نداریم
دقیقا آن دو ماهی را که اعلام کرده اند گردش مالی بالایی دارید وام گرفتم تا خانه بخرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ما 1 ماه پیش اعتراض دادیم اما نتیجه معشیت به ما تعلق نمی گیرد ما دو تا باهم کارمندیم ولی ویکی مون مریض هست {بیماری آسم خیلی شدیددیسک کمر روماتسیم بیماری اعصاب ..}2تا بچه داریم یکی محصل و یکی سرباز درست ماشین داریم ولی ما در جای دور کار میکنیم باید با ماشین بریم وام و قرض گرفتیم با انها تعمیر مسکن انجام دادیم ضمن داروهام هر ماه1 میلیون هزینه بر می دارد حقوق ها 6سال که کم افزایش یافته همه چیز 7 برابر گران شده نمی توانیم پول جعم کنیم و به ازدواج بچه ها کمک کنیم حسابمان را چک کردند خرداد وماهه دیگه ما انو وقت قرض گرفته بودیم البته به حسابمان ریخته بوذند وبا انها تعمیر مسکن انجام داده بودیم به انها نگاه کردند گفتند معشیتی نمی گیرد چرا از دور تصمیم می گیرند نمی دونند تو زندگی دیکران خو دشان ان بالا نشستند20.30 .60میلون تومان حقو می گیرند تصور مکنند ما مثل خود شان هستیم تورا خدا به داد همه برسید این شد عدالت ........
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
در سایت برای بنده اعلام شده شما برداشت از حساب دو ماه به مبلغ 35 میلیون و 15 میلیون داشته اید در حالیکه آن دو مبلغ وام گرفته بودم و گفتند گردش مالی شما بیشتر از حد نصاب بود این واقعا محاسبه علمی و عادلانه است و هیچ مرجعی هم یرای اعتراض مشخص نشده است
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من یه برقکار ساختمان هستم با بیمه کارگران ساختمانی با مردک فنی که در بعضی مواقع پول جنس هایی که به سر ساختمان ها میبرم رو به حسابم واریز میکنم واسه من اومده گردش حساب ۹مبلیون و یک پراید مدل ۸۴ آخه دولت تدبیر من اگه ماهیانه ۹میلیون درآمد داشتم ارابه مرگ مدل ۸۴سوار میشدم بخدا چند نفر رو میشناسم که ماشین شاسی بلند دارن و حساب هاشون هم میلیاردی هست ولی بسته بهشون تعلق گرفته امان از این عدالتی که هیچ وقت نداشتیم تهدید هم میکنم یارانه قطع میشه خدایا عدالتم ارزوست
سجاد
|
United States
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خانواده ۳نفره من ۳میلیون به زور درآمد داریم مجبور به فروش خانه به مبلغ ۴۰۰میلیون شدیم الان هم مستاجریم ماشین هم نداریم برا ما ماهی۴۲میلیون تومان میانگین ماهانه زدن بعد کلی تهدید که اعتراض کنی یارانه رو هم قطع میکنیم بابا به خدا خونه مونو فروختیم جایی هم نیست بری اعتراض کنی حداقل اش اینه که اسکرین بگیریم ازصفحه کلاس ۴۲ میلیون درآمدو بزاریم واقعا خسته نباشید
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
باسلام
من ازاون دسته افرادی هستم معیشتی بهم تعلق نگرفته دلیلشم نوشتن دوتا خودرو دارم یه پراید و یه پژو چیزی دیگه به نامم نیست حقوقم ماهی دومیلیون مستاجر هستم من پرایدم رو مرداد فروختم یه پژو خریدم به جاش طرف نیومده سند بزنه این چه عدالتیه که باید بسته به من تعلق نگیره لطفا انعکاس بدین ممنون
حسن انصاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام وقتی خودم را با تمام اطلاعاتی که سازمان حمایت معیشتی مورد درخواستش بوده صادقانه ارسال شده‌است می بینم هیچ اقدامی صورت نگرفته است لذا به تمام اطلاع رسانی مسؤلان ذیربط مانند صدها شهروند خودم که معتقد به دروغگویی آنها هستند میرسم آیا این آقایان به فردایی که باید پاسخگوی عدالت الهی باشند اندیشیده اند امیدوارم خودبینی را کنار گذاشته
وحقوق حقه ابرودارانی را که تعدادشان هم کم نیست و صدایشان به خاطر ابرویشان خاموش است حفظ کنند تا اگر وحدانی داشته باشند معذبشان نکند
اه مظلوم به سوحان ماند. گرنبرد برنده را تیز کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
گردش حساب دیگه چه مسخره بازی ایه . مگ گردش حساب درآمده ؟ مگ دستگاه پوز ک میکشن همش سوده؟یک دهمش سوده . خدا ازتون نگذره نه خونه دارم نه هیچی چهار نفریم یدونه پراید یه نفر ادم کار میکنم مغازه وامیستم هرماه حقوق بازنشستگی پدرم ک سواد نداره رو با دستگاه پوز میکشم تو حساب خودم میرم از بانک نقد میکنم میدم مادرم و با پول مشتری کارتخون شده هفت میلیون بعد زده مشمول نیستید . باید بر درامد حساب کنن اونایی ک خونه ماشین ندارن . چجوری اخه حساب کردن این چه معیاریه اخه فقط ادا اطوار مسخره
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بنده دوتاماشین بنامم هست ولی انهارو فروختم چون که تعویض پلاک نکردند باعث شدند که بسته معیشتی نگیرم ومن کاگرم که حتی بیمه اجتماعی برام رد نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بنده اعتراض کردم جواب اومده اگه دوباره اعتراض کنید در صورت داشتن ملک یارانه شما قطع خواهد شد.مگه خودتون نزدید ملک شهرستان بالاتر از 900 میلیون تومان خوب ملک من نهایت200 میلیون ارزش داره. خوب یکی توضیح بده برا من اینو چرا دارید مردمو فریب میدید
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام چرا فقط حساب بانکی ملاک قراردادی پس اونیکه ما که توروستایم پس مجبوریم از کار خوان یا کارت به کارت پول انتقال بدیم اگر داشتیم یک ماشین خوب یا می امدیم شهر زندگی میکردیم نه بغل بخاری نفتی اینم شد عدالت مگر قرار نبود به روستای بدید چرا به ما ندادند دیگر هیچ کس به بانک اعتماد ندارد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
واقعا مسخرست! من ازدواج که کردم هم خودم هم همسرم یارانه رو از رو خانوادمون جدا نکردیم. پدر من ده روز بیمه بازنشستگی میگرفت و چهارسال پیش فوت شدن. الان مادرم حقوق پانصد تومن بابام رو میگیره و یه اجاره از یه خونه فکستنی که همه درآمدش یک و نیم بیشتر نیست. دفعه اول بسته معیشتی منو ریختن واسه مادرم اما این دوره حذف کردن هم واسه خودش رو هم واسه منو!!!!
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سایتش بالا نمیاد که، در این حالت باید تاریخش تمدید بشه. آخه این چ وضعشه!!
حیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
والا جواب اعتراض اومده شما ی تیبای مدل ۹۵ دارین.
خب میریم فرمانداری واحد یارانه میگه ولش کنید.
این حق ماست بنزین گرون شد همه چیز گردن شده
صديقه انديشه تدبير
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بسته معيشتي نگرفتم
محمد قرائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام دوماهه ثبت نام کردم نه یارنه میگیرم نه بسته معیشتی
مجید عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام .من مسئول خرید یک شرکت خصوصی هستم پولی که برای خرید روزانه شرکت به حسابم واریز میشه رو جزء درآمد من حساب کردن .آیا این انصافه که با یک حقوق 2800000 جزه بسته معیشتی قرار نگرفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خدابه حق قران ابرویتان رابیشترازاین ببره بسه دیگه خسته شدیدم ازاین همه بی عدالتی بله به مامستضعفا هیچی تعلق نمیگیره بدید به کارمندای نیروی هوایی بادادن خانه های سازمانی وکلیه امکانات رفاهی بله اونا محتاجترند خداگرفتار بلای اسمانی بیشتری نصیبتون کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بمیریم راحت بشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خدا نکنه دوست عزیز.

ولی بخدا این روزا اگه کسی خدایی نکرده فوت بشه کم کم باید 10 میلیون خرج کنی . پول زمین قبر هم روش حساب میشه .
در کل گفتم ها منظورم شما نبودی.انشالله صد سال زنده باشی.
یعقوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سوال .
آیا سپرده بانکی هم ملاک است اگر هست تا چه مبلغی شامل میشود .لطفا yjc پاسخ بدهد‌.
حسن طاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من یک کارگر ساده هستم و درآمد سایتی ندارم حقوق مادرم دست من است ودر ماه برا خرج میکنم مادرم مادر شهید است ومن درآمد سایتی ندارم بسته مغشتی به من ندادن یک بررسی برای من بکنید ممنون
محتار اقایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام من که سه فرزند تو خونه دارم که یکی از انها در مدرسه استسنایی درس خواند واز بهزیستی کمک هم نکرفتم وحقوقم زیر پنج تومان هست با دو عروس ویک داماد و نو ما باید چکار کنیم باتشکر از تلاش شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
دولت یه کا ری کرده که مردم همیشه، هَشتشون گرو نهشون باشه، وهی به دولت برای چندقاز، التماس کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
دولت به چه کسانی داره بسته معیشت میده!! ؟؟ آخه شامل هیچ کس ازاطرافیان وغیره نشده وهمه اعتراض دارند!؟!؟ هرچنداین بسته مقدار ناچیزی ست، ماکه راضی نیستیم، بنزین راگران بخریم وپولمان رابه کسی دیگری که لایق نیست داده بشه!!!؟ ؟؟؟
بنزین لیتری 3000تومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
جون مادراتون بمنم بدین!!!درهفته 3روز بایدبرم روستا سرکلاس!!!!فاصله رفت و برگشت روزانه 160کیلومتر!!!!(60کیلومتر،کوهستانی و گردنه)تازه اگه منت بگذارید و بدید باید45 ت بگذارم روش تابشه هزینه بنزین یک هفته!!!!!!
عیسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلاممن راننده تاکسی هستم درست است که تراکنش من بالا است درآمد من بخدا زیر دو میلیون است من بیمه همکارانم را از طریق اینترنت با کارت بانکی خودم پرداخت می کردم چون زمز دوم داشتم همکاران پول می زدن به کارت من من در روستا زندگی می کنم فیش آب برق پدر برادر خواهر را پرداخت می کردم خرید خانه پدرم را من انجام میدادم پول دستی به من می دادن بعضی وقتها پول از حساب خودم به حساب خودم در بانک دیگرم چون رمزدوم داشت میرختم من چه کار باید بکنم تورا به خدا به گوش مسئولین برسانید با تشکر
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با سلام لطفا بگید از کجا و چگونه پیگیری کنم دلیل واریز نشدن یارانه معیشتی رو. چون رفتم به سایت یه چیزایی رو برام در آوردن که خودم هنگ کردم درصورتی که بعد از چهل سال هنوز نتوانستم صاحب مسکن بشم. لطفا به فریادم برسید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سایت فعلا قطع است. دولت حوصله جامانده ها را ندارد.
بستانی فرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من موفق به ثبت در 6369 نشدم تکلیف ما چی میشه
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
که هیچ کدوم به ما تعلق نگرفت
اونوقت صاحبخونه از من و دوتا مستاجر دیگه هر کدوم یک میلیون تومان اجاره میگیره خونش هم بالا شهره بسته معیشتی میگیره و جالبه به من میگه تو وضعت خوبه باید اجارتو زیاد کنم
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
من ماهی 1 میلیون درامد دارم بعد برای من زده ماهی 32 میلیون در امد شما ...
رقبه لطف جهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام. بسته معیشتی ما دو سری واریز نشده. در حالیکه نه خانه داریم نا ماشین.. حقوق همسرم یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است ما حتی پول رهن خانه نداریم و چند سالی است یکی از خیرین ما را پناه داده با این همه حال بسته ما را نریختن ممنون می شوم به مشکل ما هم رسیدگی فرمایید. شغل همسرم نوعی حسابداری محسوب می شود و ‏ ‏چک های صاحب کارش را این می برد بانک ما می گوییم شاید مشکل از آن باشد و احساس کنند وضع ما خوب است ولی می توانیدتحقیق کنید
هوشنگ‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
منی‌که‌به‌سختی‌۲سال‌که‌خودم
بیمه‌روستایی‌کردم‌با‌۵۰‌سال‌سن‌کدوم‌درامدچندمیلیونی‌دارم‌که‌بسته‌
حمایتی‌شامل‌حالم‌نشده
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ما جا نموندیم یه بار اعتراض هم دادیم2میلیون کلا درآمد بازنشستگی داریم با2تامریض درخانه مافقط وام ازدواج ودستگاه پوز داریم که قبوض اینا کلا کمی زیاده انتقال وبرداشته وتراکنشمون به هیچ عنوان درآمد نیست ریالی منفعت نداره برامون واینو و وام ازدواج بهانه کردن بهمون ندادن ماشینمون پراید وارزش خانه مان دوطبقه قدیمی400میلیونه مشمول بودیم به ماندادن حلال نمیکنیم چون اعتراض دوباره بدیم هم تهدید حذف یارانه میکنن وقسط های وام وبرداشت ممکنه دوباره درآمدتشخیص بدن!
محمدرضا پورجمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
دو ماه است بسته معیشتی نگرفته ام .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
چرا پور جمشید عزیز؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
با این کارها ازدواج را سخت تر می کنند نه آسانتر. متاسفیم.
مطهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام،
سایت اجازه نمیده اعتراض ثبت کنیم. اطلاعات قبلی رو‌هم برداشتن. نوشه خودمون پیام میدیم.
قبلا نوشته بود نیم میلیارد گردش حساب!! و اگر اعتراضتون به جا نباشه، یارانه رو هم قطع می کنیم.
الان هم‌ که نمیشه ثبت کرد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
برای بنده وامی که به حسابم واریز شده را به عنوان درآمد حساب کردند و اعلام کردند که میانگین درآمد شما در 9 ماه 8میلیون تومان در هر ماه بوده در حالی که کلا وام بوده بیان کسورات فیش های حقوقی و دفترچه های اقساط وام ها را نیز ببینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
چرا امکان شکایت مردمی از طرح معیشت دولت نیست تا مردم رسماً شکایت کنن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
نمونه ی بارزش خاتواده ی من که با همین نشد نه خونه داریم نه ماشین بیمار خاص داریم و گردش حساب برا ما اومده که نگو و نپرس پول عمل ها بیمارمون حساب کردن که بازم این مبلغ محاله گردش حساب افراد بی خونه و ماشین رو هم باید به اندازه املاک تعیین شده ی اون داراها میگذاشتید
سر در گم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بنده که که خود بیماری رماتیسم و ام اس دارم و در همین آذر ماه متوجه سرطان همسر م شده و تا به حال فقط برای مقدمات استعلاجی ایشان بیش از سه میلیون خرج داشته ام و از طرفی یارانه هم چهار سال است که قطع شده است نباید مشمول این بسته هم باشم ؟ نه حساب بانکی دارم و نه کسب وکاری که سرمایه در گردش داشته باشم و تنها درامد حقوق معلمی است که فقط کفاف خرج بخور و نمیرمان است! سفر خارجی را فقط در فیلم ها و روئیای بچه ها رفته ایم و می رویم ؟ حساب بانکیمان راهم می توانید بررسی نمایید اگر تا بحال نکرده اید! راستی مشکلات را با چه مسئولانی می توان در میان گذاشت که پاسخگو باشند؟
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شما وامهای واریزی را که با هزار خفت گرفته شده رادر امد براورد میکنید ولی پرداخت سه برابری اونو نمی بینید این عدالت نیست معیار سنجش شما غلط است
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
کسی نیست بگه سایت معرفی شده اصلا باز نمیشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
۵۰میلیون وام با بدبختی گرفتم برامشکلات وبسته بهم تعلق نگرفته چون گردش حساب داشتم خوب یکی نیست بگه شماکه گردش حساب نگاه کردید نمیبینید وامه وهرماه یک وخورده ای قسط میدم با دوتومن حقوق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
۵۰میلیون وام با بدبختی گرفتم برامشکلات وبسته بهم تعلق نگرفته چون گردش حساب داشتم خوب یکی نیست بگه شماکه گردش حساب نگاه کردید نمیبینید وامه وهرماه یک وخورده ای قسط میدم با دوتومن حقوق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
۵۰میلیون وام با بدبختی گرفتم برامشکلات وبسته بهم تعلق نگرفته چون گردش حساب داشتم خوب یکی نیست بگه شماکه گردش حساب نگاه کردید نمیبینید وامه وهرماه یک وخورده ای قسط میدم با دوتومن حقوق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
هر کی اعتراض کنه یارانه اش را هم قطع می کنند
ما از ترس دوباره اعتراض ندادیم
خانواد همسرم با پنج نفره فقط پدر کار می کنه اونهم کارگری
کسانی هستند ماهی بیش از ده تومان ماهانه می گیرند بسته معیشتی هم می گیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
برای مام نوشته تعلق نمیگیره چون درامد ماهیانتون ۹میلیونه،، وامهایی که گرفتیم ،طلا های خودمو دخترامو فروختیم شده ۳۹ میلیون دادیم دست صابخونه برا رهن،،نوشته شما۳۹ میلیون داشتید تو فروردین،،آخه این انصافه،،من مستاجر چه گناهی کردم
Alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
از صبح با گوشی لپ تاپ با هر مرورگری که میخوام وارد بشم میزنه کد امنیتی اشتباه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ببین تو رو خدا ما رو به چه حال و روزی انداختن.
حجت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
همکاران م تعدادی زیادی از انها هم خودشان کار میکنند و هم خانمهایشان....هم ماشین دارند و هم خونه....به انها تعلق گرفته...ولی به من نگرفته...ک تنهایی یک خانواده را اداره میکنم...اینها فقط دم از عدالت میزنند...بالاخره تاریخ دست سما را هم برای مردم رو میکند ... دیر نشده...
سارانیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
باسلام مایک خانواده ۶نفره هستیم که ۳تاازبچه هامون مدرسه میرن یکیشونم یک سالش است باخرجای الان برامابسته معیشتی نریختن شوهرم یک راننده سادست که توی جاده ها باجونش بازی می کنه تایه لقمه نون حلال برامون بیاره حقشه بهش بسته تعلق نگیره رسیدگی لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
عجبا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بخدا شوهرم سرپرست ساختمون بودو پول زیادی ب حسابش واریز میشد واسه خرید کاشی سیمان وامثال اینا وماهی ۱۷۰۰۰۰۰ ب عنوان حقوق میگرفت ومستاجر هستیم خدا شاهده برامون نریختن مشمول نمیشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بخدا شوهرم سرپرست ساختمون بودو پول زیادی ب حسابش واریز میشد واسه خرید کاشی سیمان وامثال اینا وماهی ۱۷۰۰۰۰۰ ب عنوان حقوق میگرفت ومستاجر هستیم خدا شاهده برامون نریختن مشمول نمیشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بخدا شوهرم سرپرست ساختمون بودو پول زیادی ب حسابش واریز میشد واسه خرید کاشی سیمان وامثال اینا وماهی ۱۷۰۰۰۰۰ ب عنوان حقوق میگرفت ومستاجر هستیم خدا شاهده برامون نریختن مشمول نمیشیم
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر