کد خبر: ۷۲۰۸۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
کد خبر : ۷۲۰۸۳۰۵

سازمان سنجش آموزش کشور تاریخ و نحوه برگزاری آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo:E-A ۲۰۲۰) دوره ۱۳۹ را اعلام کرد.

جزئیات برگزاری دوره ۱۳۹ آزمون تولیمو

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان سنجش و آموزش کشور جزئیات برگزاری آزمون تولیموی دوره ۱۳۹ را اعلام کرد. در اطلاعیه سازمان سنجش آمده است: بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون زبان انگلیسی پیشرفته می‌رساند؛ یکصد و سی و نهمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) به روش الکترونیکی، صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۰/۲۶ در شهر تهران برگزار خواهد شد.
 
آن دسته از داوطلبانی که متقاضی برگزاری آزمون بوده و در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در سایت این سازمان اقدام کرده‌اند برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت ۸:۰۰ صبح روز پنجشنبه مورخ  ۲۶ دی به مرکز برگزاری آزمون که در زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اند، مراجعه کنند. همه داوطلبان باید قبل از شروع فرآیند آزمون (ساعت ۸:۰۰ صبح) در محل حضور داشته باشند و عدم حضور به موقع و تاخیر بیشتر از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.
 
الف – زمان و محل برگزاری آزمون
فرآیند برگزاری آزمون کلیه داوطلبان در ساعت ۸:۰۰ صبح روز پنجشنبه ۹۸/۱۰/۲۶ آغاز خواهد شد و داوطلبان باید قبل از شروع فرآیند برگزاری آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشند. به دلیل اینکه آزمون به صورت الکترونیکی و از طریق رایانه (کامپیوتر) برگزار می‌شود، برای داوطلبان کارت ورود به جلسه پیش بینی نشده و نیازی به ارائه کارت شرکت در آزمون در این روش نیست، اما داوطلبان باید با کارت شناسایی معتبر (کارت ملی یا شناسنامه عکس‌­دار و یا گذرنامه) به حوزه مراجعه کنند. آدرس مراکز محل برگزاری آزمون در شهر تهران با توجه به تعیین مراکز توسط داوطلبان در جدول ذیل درج شده است.
جزئیات برگزاری دوره ۱۳۹ آزمون تولیمو
داوطلبان لازم است تنها به مرکزی که در زمان ثبت نام آن را انتخاب کرده‌اند مراجعه کنند زیرا در سایر مراکز از آن‌ها آزمون به عمل نخواهد آمد.
 
ب – تعداد سوالات و مدت پاسخگویی به آن‌ها
آزمون داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo) شامل دو مرحله تستی و تشریحی است که داوطلبان باید توسط رایانه (کامپیوتر) گزینه پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را ثبت کنند. تعداد سوالات و مدت پاسخگویی به سوالات به شرح ذیل است:

ب – ۱–بخش‌های تستی: (بخش‌های: ۱، ۲ و ۳) این دفترچه حاوی ۱۰۵ سوال تستی به شرح ذیل است و داوطلبان باید سوالات بخش «ساختار و بیان نوشتاری» و «خواندن و درک مطلب» را در مدت ۶۲ دقیقه و به سوالات بخش شنیداری در مدت ۱۸ دقیقه را پاسخ دهند.
 
بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression) تعداد سوالات ۳۵ سوال (تکمیل جمله: ۱۵ سؤال و شناسایی خطا: ۲۰ سوال)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه
 
بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension) تعداد سوالات ۳۵ سوال قسمت A ۲۰، گفت‌وگوی کوتاه: ۲۰ سوال، قسمت B ۲، گفت‌وگوی طولانی: ۸ سوال، قسمت C ۳، سخنرانی: ۷ سؤال، مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه
بیشتر بخوانید: جزئیات تقویم آزمون زبان انگلیسی تولیمو اعلام شد
در جلسه آزمون سوالات بخش شنیداری به صورت مستقل برای هر داوطلب از طریق هدست پخش خواهد شد و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) از طریق رایانه (کامپیوتر) اقدام کنند. داوطلبان باید توجه داشته باشند متن سوالات شنیداری (درک مطلب شفاهی) فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست. لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند تا ضرری متوجه آنان نشود.
 
بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension) تعداد سوالات ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه
 
ب – ۲ –بخش تشریحی: بخش چهارم: نوشتاری (Writing) شامل یک سوال است که داوطلبان می­‌توانند در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.
 
ج– تذکرات مهم:
۱- داوطلبان باید گذرنامه، کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار به همراه داشته باشند.
 
۲ - از آوردن هرگونه وسایل اضافی مانند نوشت افزار (خودکار و مداد و ...)، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، پیجر و ... اکیداً خودداری کنند. با توجه به اینکه محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده، مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل متوجه حوزه‌های امتحانی نیست.
 
۳- صحبت کردن با سایر داوطلبان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، .. در جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب می‌شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.
 
۴- همراه داشتن هر گونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه­‌های حافظه‌دار از جمله تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری موجب محرومیت از گزینش در آزمون می­‌شود.
 
۵- داوطلبان در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آن‌ها لازم است، حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۰/۳۰ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی با این سازمان مکاتبه کنند. بدیهی است به درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر