کد خبر: ۷۲۰۸۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
کد خبر : ۷۲۰۸۹۷۵
یک مقام مسئول در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، در خصوص آخرین وضعیت آب و برق مناطق سیل‌زده جنوب کشور توضیحاتی را ارائه داد.

آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده جنوب کشور/ شکستگی‌های جدی لوله کشی آب در سیستان و بلوچستانمیثم جعفرزاده مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت شبکه آبرسانی در مناطق سیل‌زده جنوب کشور استان سیستان‌وبلوچستان گفت: در ابتدای حادثه، تعداد ۲۴۵ روستای این استان دچار قطعی آب شدند. در حال حاضر شبکه آبرسانی ۵۰ روستا به کمک تیم‌های عملیاتی برقرار شده است و با توجه به تخریب راه‌های مواصلاتی عملیات به سختی در حال انجام است.

او در ادامه افزود: متأسفانه بیشترین مناطق استان سیستان‌وبلوچستان دچار شکستگی لوله آب شده‌اند که با توجه به حجم بالای سیل در برخی از نقاط این مشکل با سختی در حال شناسایی و پیگیری است.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به شبکه برق‌رسانی مناطق سیل‌زده جنوب کشور بیان کرد: هم‌اکنون تنها در منطقه سیستان‌و‌بلوچستان با مشکلاتی در حوزه برق‌رسانی مناطق روستایی سیل‌زده مواجه هستیم، به طوری که ۱۷ فیدر فشار متوسط در این استان قطع است که باعث خاموشی ۹.۵ مگاواتی شده است.


بیشتر بخوانید: ۲۵ درصد شهر‌های کشور در مقابل سیل آسیب پذیر هستند


جعفرزاده ادامه داد: درحال حاضر۱۸۴ اکیپ عملیاتی، ۴۶ جرثقیل و ۲۶ بالابر در مناطق سیل‌زده استان سیستان‌و‌بلوچستان مشغول به فعالیت هستند و متأسفانه سیل باعث شکسته شدن ۲۳۶ پایه برق در مناطق سیل‌زده استان سیستان‌وبلوچستان شده است که این مشکلات باعث شده است تا برق ۸۵ روستا قطع شود.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو افزود: در ابتدای وقوع سیل در استان هرمزگان تعداد ۲۴۳ روستا دچار قطعی آب شدند که در حال حاضر با تلاش تیم‌های عملیاتی شبکه آبرسانی ۱۴۰ روستا برقرار شده است و عملیات همچنان ادامه دارد.

او تصریح کرد: در ابتدای وقوع سیل در استان کرمان، ۶۶ روستا دچار قطعی آب شد که به کمک تیم‌های عملیاتی در منطقه، شبکه آبرسانی ۴۷ روستا برقرار شده است و تلاش برای حل مشکل ۱۹ روستای باقی مانده، همچنان ادامه دارد.

جعفرزاده در پایان بیان کرد: در تمامی روستا‌های بدون شبکه، آبرسانی اضطراری در حال انجام است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر