کد خبر: ۷۲۰۹۲۹۰
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷
کد خبر : ۷۲۰۹۲۹۰
گروه : قزوین » قزوین
معاون وزیر آموزش و پرورش:

معاون وزیر آموزش و پرورش در قزوین گفت: سهم نیروی انسانی در توسعه ۷۰ درصد است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش در همایش شورا‌های آموزش و پرورش استان گفت: سهم منابع طبیعی در موضوع توسعه ۳۰ درصد، اما سهم نیروی انسانی ۷۰ درصد است و این نشان می‌دهد که مهمترین اولویت ما باید در زمینه آموزش و پرورش و تربیت سرمایه انسانی توانمند در عرصه‌های مختلف باشد.

زینی وند افزود: باید مهمترین رسالت ما تربیت انسان‌های خداباور و آموزش دیده برای حضور در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و انقلابی باشد.

او اضافه کرد: اگر فهم و هدف مشترک بین همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، نخبگان، مردم، آموزش و پرورش و نهاد‌های غیر دولتی ایجاد شود، دغدغه آن‌ها حل مشکلات آموزش و پرورش خواهد بود.

رییس مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پورش گفت: اگر آموزش و پرورش به دل مشغولی برای نمایندگان و مدیران تبدیل شود، در همه قوانینی که تصویب شود آموزش و پرورش در اولویت قرار می‌گیرد.

زینی وند افزود: آموزش و پرورش اگر مردمی شود مشکلات هم مرتفع خواهد شد.

او اضافه کرد: آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همگانی است و شورا‌ها هم برای رسیدن به این هدف به تصویب رسید.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در شورای آموزش و پرورش افکار، ایده‌ها و اندیشه‌های گوناگون مطرح می‌شود و از نظر فکری مرجعی قدرتمند برای ارتقای آموزش و پرورش است.

زینی وند افزود: با استفاده از سرمایه‌ها و امکانات ملی می‌توان بهترین راه کار‌ها را ارائه داد و بهترین تصمیم را گرفت.

استاندار قزوین هم در این همایش گفت: در دین اسلام به وحدت بین مردم و بهره گیری مسئولان از مشورت مردم بسیار تاکید شده است چرا که هیچ جامعه و حکومتی بدون مشارکت و مشورت دوام نخواهد داشت.

جمالی پور با تاکید بر نقش مشارکت مردم در توسعه یک کشور افزود: در کشور ما مردم فقط ۷ درصد مالیات پرداخت می‌کنند در حالی که این میزان در کشور‌های دیگر ۴۰ درصد است، این نشان می‌دهد که ما هنورز نتوانسته ایم در زمینه اعتماد سازی و بهره گیری از مشارکت آن‌ها موفق عمل نکرده ایم.

جمالی پور افزود: برای رسیدن به توسعه پایدار و جامعه‌ای پویا نیازمند مشارکت مردم هستیم.

او اضافه کرد: شورای آموزش و پرورش باید سهم مشارکت مردم را افزایش دهد.

استاندار گفت: تا آموزش و پرورش در اولویت قرار نگیرد نمی‌توانیم توسعه فرهنیگ، اقتصادی و مذهبی داشته باشیم.

جمالی پور افزود: وقتی به یک نتیجه اصلی خواهیم رسید که همه مشارکت کننده و متعهد باشند و آموزش و پورش دغدغه و اولویت ما باشد.

جمالی پور افزود: اینکه نتوانسته ایم یک مشارکت عمومی را رقم بزنیم این یک خطر جدی است که باید در این زمینه کاری کرد و از هرجا که شروع شود منفعت است.

استاندار گفت: ما در جامعه فقط در زمینه آموزش فعالیت می‌کنیم و این یک هنر نیست در حالیکه باید آموزش توام با پرورش باشد.

رحمانی مدیر کل آموزش و پرورزش استان هم در این مراسم گفت: قانون مترقی شورا‌های آموزش و پرورش یاریگر آموزش و پرورش در تحقق و اجرایی شدن سند تحول بنیادین است.

رحمانی افزود: استان قزوین ظرفیت‌های خوبی برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های آموزشی و پرورشی دارد و با استفاده از ظرفیت‌های خود در سطح کشور توانسته ایم برخی شاخص‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش را بهبود ببخشیم.

او اضافه کرد: قانون شورا‌های آموزش پرورش به ما این امکان را میدهد با استفاده از ظرفیت این قانون بتوانیم بخش اعظمی از مشکلات را برطرف کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورزش استان گفت: استان قزوین بستر مناسبی برای پیشبرد برنامه ها‌ی آموزش و پرورش دارد و این فضا را قانون شورای آموزش و پرورش برای ما فراهم آورده است.

او افزود: امسال با دقت نظر فرمانداران و اعضا شورای آموزش و پرورش بیش از ۵۰۰ مصوبه تصویب کردیم.

در پایان مراسم از شورا‌های برتر استان و خانواده‌های سه شهید مدافع حرم تجلیل شد.

۱۴ شورای آموزش و پرورش با ۲۱۴ عضو در استان مشغول به فعالیت است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر