کد خبر: ۷۲۰۹۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
کد خبر : ۷۲۰۹۵۳۰
وزیر بهداشت و درمان:

وزیر بهداشت و درمان گفت: بیش از ۵۵ مادر باردار مناطق سیل‌زده، بوسیله اورژانس جابجا و مراقبت های لازم را دریافت کردند.

بیش از ۵۵ مادر باردار از مناطق سیل‌زده نجات یافته‌اندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان  در بازدید از بیمارستان چابهار اظهار کرد: از اولین دقایق بارش های سیل آسا در استان سیستان و بلوچستان، همکاران و امکانات بهداشتی و درمانی را بسیج کردیم و با برنامه ریزی مدون و هماهنگی مناسب بین دانشگاه های علوم پزشکی مناطق سیل زده و همچنین دانشگاه های معین، همه مسائل این مناطق را به دقت رصد کردیم.

او ادامه داد: از دکتر کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور خواستیم که سریعا به مناطق سیل زده سفر کند.

وزیر بهداشت و درمان افزود: با برنامه ریزی های مدون و هماهنگی های بین بخشی و درون بخشی، موردی از مرگ و میر در مناطق سیل زده مشاهده نشد و بیش از ۵۵ مادر باردار در این مناطق، توسط اورژانس به ویژه سه فروند بالگرد اورژانس، جابجا شده و مراقبت های لازم را دریافت کردند.

او  گفت: با آموزش های لازم، تسلط همکاران بهداشتی و درمانی ما و استفاده از تجارب ارزشمند در سیلاب های گسترده بهار امسال، تا این لحظه هیچ موردی از طغیان بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده این استان نداشتیم.

نمکی افزود: از امروز به بعد باید همه به همدیگر کمک کنیم تا لاشه های حیوانات اهلی در مناطق سیل زده به سرعت جمع آوری شود که در مرداب ها و گندآب هایی که ممکن است تشکیل شود، کانون های آلوده و عفونی، شکل نگیرد.

او  ادامه داد: قطعا سایر سازمان ها از جمله سازمان دامپزشکی کل کشور به ما در کنترل بیماری ها پس از این سیل کمک خواهند کرد.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر