کد خبر: ۷۲۰۹۸۹۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
کد خبر : ۷۲۰۹۸۹۷
گروه : سیاسی » دولت
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:

حجت‌الاسلام روحانی گفت: سردار سلیمانی مرزبان ایران بود، اما هیچ‌وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی به‌وجود بیاورد.

سخنرانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولتبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: سردار عزیز ما از دست ما رفت و ما از امروز و بعد از سوگواری به حقی که برای او داشتیم، باید به فکر حفظ میراث سردار سلیمانی باشیم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه "سردار سلیمانی مرزبان ایران بود، اما هیچ‌وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را به وجود بیاورد"، اظهار کرد: همه صاحبان یک سرزمین و یک نظام هستیم و منافع ما، منافع مشترک است.

ایران از آن همه است

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه "ایران دارای یک رنگ و یک نام و یک سلیقه نیست"، گفت: می‌دانیم در کشوری زندگی می‌کنیم که در آن سبک‌های مختلف زندگی وجود دارد و سلیقه‌های مختلف حاکم است و باید به سلیقه‌ها، اندیشه‌ها و راه‌های مردم احترام بگذاریم. همه ایرانی هستند و ایران از آن همه است و این سرزمین به سلیقه، جناح و افکار خاصی مرتبط نیست بلکه به همه ارتباط دارد.

رئیس جمهور افزود: جان هر فرد ایرانی، جان همه ماست. همان‌طور که قرآن به ما آموخته، از دست رفتن یک نفر بی‌گناه به منزله از دست رفتن انسانیت است و علت اینکه این حوادث دل مردم ما را به درد آورد به خاطر این بود که این عروج‌ها، بسیار مظلومانه بود.

شهید سلیمانی نماد شهامت، شجاعت و شهادت بود

حجت‌الاسلام روحانی گفت: هم شهادت شهید سلیمانی، مظلومانه بود و هم از دست رفتن جان عزیزان در کرمان مظلومانه بود و هم از دست رفتن عزیزان ما در این پرواز بسیار مظلومانه بود. این مظلومیت دل همه را آتش زده است و مردم را بی‌قرار کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه تقریباً هر سه حادثه برای جامعه و کشور ما غیرمنتظره بود، افزود: می‌دانستیم آمریکا بسیار جنایتکار است، اما فکر نمی‌کردیم آمریکا در کشور دیگری میهمان آن کشور را که یکی از سرداران بزرگ مبارزه با تروریسم بوده با موشک هدف قرار دهد.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: این سبک و سیاق شاید برای ما غیرمنتظره بود و شهید سلیمانی را مظلومانه به شهادت رساندند. البته شهید سلیمانی همیشه نماد شهامت، شجاعت و شهادت بود و معلوم بود مسیر و راه شهادت را انتخاب کرده است، اما شهادت او از مسیر شهامت و شجاعت و ایستادگی‌اش عبور کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: از دست رفتن عزیزان ما در کرمان هم غیرمنتظره بود کسی فکر نمی‌کرد در تشییع پیکر یک یار و عزیز، عزیزانی که در غم آن عزیز آمدند به این زودی به آن عزیز ملحق شوند و به جای اینکه دفن او را شاهد باشند، خود او را در آسمان‌ها ببینند و زیارت کنند.

آنهایی که اشتباه کردند، همان کسانی هستند که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: اینکه یک هواپیمایی حامل مردم عزیز از ملیت‌های مختلف مخصوصاً ایرانیان عزیز ما به اشتباه هدف یک موشک قرار بگیرد، این هم برای ما غیرمنتظره بود و فکر نمی‌کردیم یک چنین اشتباهی رخ دهد.

رئیس جمهوری اظهار کرد: البته آنهایی که اشتباه کردند، همان کسانی هستند که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند و در فضای امنیت کشور بودند.

حجت‌الاسلام روحانی تأکید کرد: در برابر این حوادث که حادثه سیل و گرفتاری مردم سیستان و بلوچستان هم در این روز‌های اخیر به آن اضافه شده است، ملت ما آماده است با قامتی استوار بایستد و جبران کند.

رئیس جمهور با تأکید براینکه همه این‌ها جبران‌هایی دارد که باید حساب شده باشد، تصریح کرد: شهادت سردار سلیمانی جبران دارد که در بخش نظامی این جبران انجام شد و نیرو‌های مسلح و سپاه پاسداران با موشک‌هایی که به عین الاسد زد، نشان داد که ما در برابر آمریکا، کوتاه نمی‌آییم و اگر آنها جنایتی کردند حتماً پاسخ را دریافت می‌کنند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه یک جبران بزرگ هم مد نظر ماست که ملت‌های منطقه تلاش کنند آمریکا از این منطقه برود، تصریح کرد: همان‌طور که پارلمان عراق این تلاش را کرد و ملت‌های منطقه این نظر را دارند که این هدف ممکن است کوتاه‌مدت نباشد، اما باید آن را دنبال کنیم.

در حادثه کرمان مسئولان ذی‌ربط باید پاسخگو باشند

رئیس جمهور با بیان اینکه باید حتماً موضوع از دست رفتن جان عزیزانمان در کرمان را دنبال کنیم، ادامه داد: حتماً باید روشن شود؛ درست است که جمعیت بی‌تاب بوده و جمعیت فوق‌العاده بوده، اما در همه این احوال باید در آن شرایط مراقبت می‌کردیم؛ آنهایی که مسئول آن جامعه و اجتماع مردم بودند باید پاسخگو باشند و مردم این انتظار را دارند.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه موضوع سقوط هواپیما یک داغ بزرگ برای همه بود و کل دولت، ملت و نیرو‌های مسلح عزادار شدند، گفت: به یک معنا ما هم، ولی دم آنها هستیم گر چه خانواده آنها هم، ولی دم آنها هستند و نباید این مسأله را رها کنیم؛ باید آن را جبران کنیم.

رئیس جمهور افزود: جبران اول و قدم اول این است که صادقانه مسائل به مردم گفته شود؛ درد و رنج مردم با پذیرش مسئولیت و صداقت حل می‌شود؛ اینکه تسلیت زبانی می‌گوییم که در غم شما شریک هستیم، این‌ها خوب است، اما غم مردم وقتی رفع می‌شود که بدانند احساس مسئولیت می‌کنیم و درباره آنچه اتفاق افتاده با صداقت با مردم حرف می‌زنیم و این داغ مردم را کم و آنها را آرام می‌کند.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: غیر از اقدامات اولیه نظیر اینکه باید اجساد شناسایی و دفن شوند و اینکه کجا و با چه احترامی دفن شوند، که همه جای خود را دارد، اولین جبرانی که باید در موضوع سقوط هواپیما صورت بگیرد این است که قوه قضاییه، نیرو‌های مسلح و دولت همه با هم مشارکت کنند و با پیگیری درست، صحیح و دقیق قضایی یک اقدام قضایی اقناع کننده برای افکار عمومی و دنیا را به انجام برسانند.

جبران سقوط هواپیما تضعیف نیروهای مسلح نیست

رئیس جمهور تصریح کرد: قدم نهایی آن است که این حادثه دیگر قابل تکرار نباشد؛ نه اینکه تکرار نشود، قابل تکرار نباشد؛ باید آنقدر مقررات بازبینی و بازنگری شود و دقت عمل، آموزش‌ها، نحوه چیدن سامانه‌های پدافندی و ارتباط خوب باشد که این حادثه قابل تکرار نباشد.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه قاعدتاً از زمان جنگ و بعد از جنگ کار‌های زیادی در این زمینه شده است، گفت: این همه کار شده، اما این خطای غیرقابل قبول و بسیار تأسف‌بار و غم‌بار ایجاد شده است؛ جبرانش این است کاری شود که مردم و دنیا مطمئن شوند که این حادثه دیگر در ایران قابل تکرار نیست.

رئیس جمهور افزود: نیرو‌های مسلح کشور در این حادثه قدم اول را خوب برداشتند، تحقیق و بررسی کرده و اعلام کردند؛ قدم‌های بعدی را هم باید بردارند، قدم‌های بعدی باید به نظارت و هماهنگی بیشتر منجر شود؛ قطعا قدم بعدی تضعیف نیرو‌های مسلح کشور نیست.

حجت‌الاسلام روحانی با درخواست از همه آنهایی که در این حادثه فوق‌العاده متأثرند و حق هم دارند، گفت: جبران این حادثه این نیست که به عکس عمل کنیم. ما نیرو‌های مسلح همچون سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی را نیاز داشتیم، داریم و خواهیم داشت.

او افزود: حالا ممکن است گاهی اشتباهی در این‌ها رخ دهد، در این مورد هم اشتباه بسیار بزرگی رخ داده است، اما قدم جبرانی به این نیست، نیرویی که برای امنیت کشور و امنیت آسمان‌مان نیاز داریم تضعیف شود و تضعیف نادرست است.

رئیس جمهور تأکید کرد: راه و قدم درست این است که با هماهنگی بیشتر خود نیرو‌های مسلح ما به گونه‌ای به مردم و جهان اطمینان دهند که این حادثه قابل تکرار نخواهد بود.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه در این‌گونه حوادث یکجا خشم مردم در اوج بود و در جای دیگر داغ و حسرت به اوج رسید، اظهار کرد: در موضوع شهادت شهید سلیمانی، خشم مردم به اوج رسید و در داستان هواپیما، داغ و حسرت مردم به اوج رسید که این همه جوان، عزیز، دانشمند، نخبه و عزیزانی در این حادثه از دست رفتند.

رئیس جمهور تصریح کرد: آنچه باید در نهایت در همه این حوادث آنی برای ما به دست بیاید، انسجام، وحدت و هماهنگی ملی است و نتیجه نهایی نباید شکاف ملی باشد.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه "مسایل را جناحی نکنیم"، تاکید کرد: نه موضوع شهادت شهید سلیمانی به جناح خاصی ربط دارد و نه موضوع عزیزان این هواپیما به جناح خاص ربط دارد، مسایل را جناحی و حزبی نکنیم. این‌ها برای همه ملت ما داغ بوده و همه متأسف هستیم، همه عزیزان و فرزندان عزیز خودمان را از دست دادیم و همه با هم هستیم.

رئیس جمهور افزود: البته مردم می‌خواهند مطمئن شوند که مسئولان با آنها با خلوص، صداقت و امانت سخن می‌گویند و اگر جایی نقصی دارد آن نقص باید برطرف شود. اگر در بیان و اظهار مسایل و یا در میان گذاشتن مسایل با مردم، تأخیر داریم یا لحن ما مناسب نیست، باید قبول و جبران کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: از نیرو‌های مسلح و ستاد کل خواهش می‌کنم بیایند برای مردم توضیح دهند که از وقتی که حادثه واقع شده تا وقتی که اعلام شده، چه مسایل و جلساتی و کارشناسی‌هایی بوده است تا مردم بفهمند که چیزی را نمی‌خواستند از آنها پنهان کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه حادثه، حادثه باور کردنی نبود، گفت: این را به شما بگویم. هیچ‌کس نمی‌تواند باور کند که یک هواپیمای مسافربری در کنار فرودگاه در روت پرواز هدف قرار بگیرد. در ذهن آدم نمی‌آید و به عنوان کسی که در زمان جنگ ۷ سال مسئول پدافندی بودم می‌گویم که در زمان جنگ چنین اشتباهی رخ نداد و در تاریخ ایران همچون اشتباهی رخ نداده است.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: ما چنین چیزی نداریم که بغل فرودگاه بین‌المللی در پایتخت کشور در روت هوایی هواپیمایی زده شود و اصلاً باور نمی‌شود. خیلی‌ها در جامعه و مسئولان ما شوکه بودند و تصورش هم سخت است. در عین حال اگر تأخیر شده برای تأخیر هم عذرخواهی کنند. اگر لحن هم احتمالا لحن مناسبی نبوده، برای آن هم عذرخواهی کنند.

رئیس جمهور با تأکید براینکه در عذرخواهی کردن در برابر ملت بزرگ ایران، همیشه باید روان، شفاف، ساده و رک باشیم، تصریح کرد: مردم، آقا، ولی نعمت و بزرگ ما هستند و ما نوکر آنها هستیم. نوکر در برابر آقا باید متواضعانه، خاضعانه و دقیق حرف بزند و ما باید این کار را بکنیم و مردم مطمئن باشند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه یک عده افراد در خارج هر روز به مردم ظلم و ستم کردند و در این حوادث هم آنها فضا، منطقه و امنیت را به هم ریختند، افزود: ملت اجازه نمی‌دهد که زبان آنها، زبان دلسوزی برای ملت ما باشد.

رئیس جمهور گفت: آن کسی که قاتل صد‌ها بیمار در ایران است و جلوی دارو و تجهیزات پزشکی را گرفته، آن کسی که مسئول رنج میلیون‌ها نفر در ایران است و آنها را در فشار اقتصادی قرار داده است و آن‌هایی که مسئول کشتار بچه‌های ما در جنگ ۸ ساله است را یادمان نرفته است.

حجت‌الاسلام روحانی خطاب به سردمداران آمریکا، افزود: آقای آمریکا، اواکس شما بود که تمام پرواز‌ها را به عراق گزارش می‌داد و مسئول جنایات، شما بودید در جنگ با عراق و یادمان نمی‌رود در طائف صدام را برای حمله به ایران تشویق کردید و این‌ها را کسی یادش نمی‌رود.

رئیس جمهور با تأکید براینکه شما مسئول خون مردم ما و قاتل هستید، تصریح کرد: قاتل نه یک نفر بلکه قاتل صد‌ها هزار نفر هستید؛ قاتل صد‌ها هزار نفری که از کشور خودشان دفاع کردند و شما مسئول اینهمه معلول، مجروح و جانباز هستید و آن وقت شما برای مردم دلسوزی می‌کنید. برای مردم ما قابل قبول است؟

ناامنی منطقه به نفع کسی نیست

حجت‌الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه می‌خواهم به دنیا با صراحت بگویم که ناامنی منطقه به نفع کسی نیست، تصریح کرد: ناامنی این منطقه حساس و مهم به ضرر دنیا است و این موضوع را در روز‌های گذشته به مسئولین مختلف اعلام کردم که ناامنی به ضرر اروپا، آسیا، آمریکا و به ضرر همه است.

رئیس جمهور ادامه داد: این منطقه حساس است. چرا این منطقه را ناامن کردید، چرا ملت را تحریم کردید، چرا به مردم زور می‌گویید، چرا در عراق مداخله می‌کنید، چرا نفت سوریه را غارت می‌کنید و چرا در لبنان و لیبی مداخله می‌کنید؟

حجت‌الاسلام  روحانی با بیان اینکه شما در همه این منطقه دخالت می‌کنید و همه جا را ناامن کردید، افزود: این ناامنی غیرقابل تحمل است و در جو ناامنی هر حادثه‌ای پیش می‌آید و در جو بهم ریختگی جامعه، هر حادثه‌ای ممکن است پیش بیاید. چرا جامعه و منطقه ما را ناامن کردید؟

رئیس جمهور تصریح کرد: راه جبران این حوادث، انسجام و ایستادگی کل ملت‌های منطقه و ملت ایران در برابر جنایتکاران واقعی است. امروز در برابر فشار حداکثری نیازمند انسجام، دوستی و برادری حداکثری هستیم.

با یک جناح نمی‌شود، کشور را اداره کرد

حجت‌الاسلام روحانی خطاب به دست اندرکاران انتخابات گفت: همه آنهایی که در این انتخابات نقش دارید از شما خواهش می‌کنم، آنجایی که روشن است تا صلاحیت فردی رد شود، آن را رد کنید، اما آنجا‌هایی که نامشخص است یا احتمالات ضعیف است، مردم را ناراحت نکنید، به مردم نگوییم که در برابر یک صندلی مجلس ۱۷ نفر، ۱۷۰ و یا ۱۷۰۰ نفر کاندیدا هستند، ببینیم از چند جناح ۱۷۰۰ نفرکاندیدا هستند؟ ۱۷ نفر از چند جناح، از یک جناح؟ اینکه انتخابات نمی‌شود. مثل اینکه در مغازه‌ای از یک جنس، ۲ هزار عدد وجود داشته باشد.

رئیس جمهور اضافه کرد: مردم تنوع می‌خواهند. بگذارید در میدان انتخابات همه احزاب و گروه‌ها شرکت کنند، قطعا ضرر نمی‌کنید. با یک جناح نمی‌شود، کشور را اداره کرد. کشور متعلق به همه است. اگر تمام ۸۳ میلیون متحد باشیم و یک نفر مخالف، باید تلاش کنیم آن یک نفر را هم جذب کنیم. یک نفر مخالف هم برای ما زیاد است در حالیکه شما یک جناح و جمعیت بزرگ را مخالف می‌کنید. باید حواسمان را جمع کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی پاسداشت خون شهید سلیمانی را حفظ و تقویت وحدت و انسجام ملی دانست و با اشاره به سابقه آشنایی با این شهید سرافراز، گفت: شهید سلیمانی حزبی نبود. من حدود ۴۰ سال با شهید سلیمانی رفیق بودم. بیش از ۲۰ سال هم از نزدیک با هم کار کردیم. او را خوب می‌شناسم. او جناحی و حزبی نبود او با همه خوب بود. پیش همه می‌رفت و با همه مشورت می‌کرد و از همه مشورت می‌گرفت. بیاییم سبک فکر سلیمانی را در این مملکت اجرا کنیم در کنار هم قرار بگیریم.

اروپایی‌ها به تعهداتشان بازگردند؛ اگر قدم اشتباهی بردارند ضرر می‌کنند

رئیس جمهور خطاب به آمریکا و اروپا با تأکید بر اینکه در مشکلات منطقه ندمید، اظهار کرد: اروپایی‌ها می‌گویند در مسأله هسته‌ای ایران گام پنجم را برداشته ما هم باید گام برداریم. گامی که شما باید بردارید، بازگشت به تعهداتتان است. این را به صراحت به شما گفتیم و در روز‌های اخیر هم به ۲ نفر از رهبران اروپا به صراحت گفتم، آنچه انجام دادیم، اولاً قابل بازگشت است و ثانیا هر کاری در هسته‌ای انجام می‌دهیم با نظارت آژانس بین المللی اتمی است.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: بنابراین اینکه ادعا می‌کنید، ایران دنبال سلاح هسته‌ای است و ما نخواهیم گذاشت، این گونه حرف‌ها بی‌اساس و واهی و لاطائل است و لطفاً تکرار نکنید و کنار بگذارید. کشوری که پادمان و پروتکل الحاقی را اجرا می‌کند، نمایندگان و بازرسان آژانس به راحتی در اینجا حضور دارند و دوربین‌هایشان در مراکز غنی‌سازی ما قرار دارد، این‌‎گونه حرف‌ها چه معنایی دارد؟

رئیس جمهور خطاب به طرف‌های اروپایی‌هایی تأکید کرد: اگر قدم اشتباهی بردارید، ضرر خواهید کرد، راه درست را انتخاب کنید و راه درست این است که به برجام برگردید.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه این آقای نخست‌وزیر در لندن، نمی‌دانم چه جوری فکر می‌کند که می‌گوید برجام را کنار بگذاریم و طرح ترامپی را اجرا کنیم، تصریح کرد: ترامپ جز نقض عهد و زیر پا گذاشتن قانون و مقررات بین‌المللی چه کاری کرده است؟

رئیس جمهور خطاب به سران کشور‌های اروپایی گفت: شما در آب و هوا چه کردید، ترامپ برای شما چه کرد، شما در ناتو در قبال این همه کارشکنی ترامپ چه کردید، شما در یونسکو که ترامپ از آنجا بیرون رفت، چه کردید، شما در حقوق بشر و شورای حقوق بشر که آمریکا خارج شد چه کردید؟

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: کجا توانستید کاری کنید و شما سه کشور اروپایی و همه کشور‌های اروپایی یک نمونه بیاورید و بگویید در یک مورد چه کردید که دلمان گرم شود و بگوییم برای برجام هم بلد هستید یک کار انجام دهید. شما هیچ‌جا نتوانستید کاری کنید.

رئیس جمهور تأکید کرد: از مردم ایران به خاطر ناتوانی، ضعف و ترس‌تان در برابر آمریکا عذرخواهی کنید و شما را باز هم به برجام دعوت می‌کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی خطاب به ملت ایران، با بیان اینکه مردم عزیز ایران! برجام چه شد؟ آمریکا پای میز مذاکره آمد؟ برای چه آمد؟ چرا آمریکا سال ۹۰ و ۹۱ پای میز مذاکره نیامد؟ و چرا ۹۲ آمد؟ تصریح کرد: آمریکا در سال‌های ۹۰ و ۹۱ فکر کرد تحریم اثر گذاشته است و گفت اگر فشار را بیشتر کنیم، ایران تسلیم می‌شود و انتخابات ۹۲ کاری کرد که یک امید بزرگ به مردم داد و دیدند که همه چیز به عکس شد.

او افزود: قیمت‌ها و تورم پایین آمد، رشد و رونق اقتصادی ایجاد شد و این‌همه به خاطر امید و نشاط مردم بود، بنابراین اوباما و کاخ سفید دیدند که همه چیز برعکس شده است و همه چیز در ایران رو به راه شده است که در آن زمان تسلیم شدند و سر فرود آوردند و گفتند ما حاضریم مذاکره کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: قدرت و ایستادگی ملت ایران بود که آنها را وادار به تسلیم کرد و برجام را پذیرفتند و وقتی برجام اجرا شد، ایران در اوج پرواز رفت.

رئیس جمهور افزود: یکی از رهبران منطقه به من می‌گفت ما به شما حسودی‌مان می‌شد هر چه نگاه می‌کردیم می‌دیدیم صف است و شرکت‌های چینی، اروپایی همه برای معامله به ایران می‌آیند و ما حسودی‌مان می‌شد که ایران چقدر عظمت دارد و مهم است و همه عاشق ایران هستند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه دیدند بعد از برجام ایران اوج گرفت، اظهار کرد: سال بعد از برجام (سال ۹۵) رشد اقتصادی ما در دنیا اول شد و صادرات نفت و میعانات گازی نزدیک ۳ میلیون بشکه شد و تحرک بزرگی در کشور به‌وجود آمد.

رئیس جمهور شکست آمریکا در منطقه را موضوع دوم بیان کرد و افزود: داعش ابزار آمریکا در منطقه بود و دچار شکست شد. دیدند از یک طرف ایران رشد پیدا کرد و از طرف دیگر آمریکا شکست خورد و از طرفی هم به تعبیر آنها منطقه در اختیار ایران قرار گرفت و ایران همه جا پیروز شد، اینجا بود که اسرائیل و عربستان آمدند و خودشان رسما گفتند که ما ترامپ را وادار به خروج از برجام کردیم.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: عربستان و اسرائیل آمدند و تندرو‌های آمریکا به ترامپ گفتند که از برجام بیرون برو تا ما کار نهایی را انجام دهیم و حکومت ایران را ساقط کنیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: امروز که شما فهمیدید در برجام اشتباه کردید و در ترور شهید سلیمانی، منطقه، عراق، یمن و تحریم نفت ایران مرتکب اشتباه شدید، بیایید دست از اشتباه بردارید و برگردید، اگر شما برگردید و راهی را انتخاب کنید که به نفع ثبات و امنیت منطقه باشد، ما آماده‌ایم.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه امروز سرباز آمریکایی در ناامنی است و فردا ممکن است سرباز اروپایی هم در ناامنی باشد، گفت: ما نمی‌خواهیم ناامنی دردنیا باشد، بیایید این امنیت را درست کنیم. می‌خواهیم شما‌ها از اینجا بروید. البته نه با جنگ، می‌خواهیم عاقلانه از این منطقه بروید. به نفع‌تان هم است. اما در عین حال راه و مسیری را طی کنیم که به نفع جهان و منطقه باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه حرف آخرم این است، تصریح کرد: بیایید این مشکلات یک هفته و ۱۰ روز را مقدمه کنیم و این غم و مشکلات بزرگ را به یک تصمیم بزرگ تبدیل کنیم.

او افزود: آن تصمیم بزرگ، آشتی ملی است. بیایید همه با هم آشتی کنیم. کینه‌ها را از دل برداریم، این انتخابات، ۲۲ بهمن قدم و روز‌های آینده قدم اول این حرکت باشد.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه امروز در جایگاهی در تاریخ ایستاده ایم که نمی‌توانیم از هم فاصله داشته باشیم، گفت: یا متحدیم و پیروز یا جدا و شکست خورده هستیم، این انتخاب با ماست.

رئیس جمهور تأکید کرد: ملت ایران اگر وحدت را انتخاب کرد بی تردید در برابر آمریکا و دنیا پیروز است و اگر خدای ناکرده از هم جدا شدیم و فاصله گرفتیم، شکست خورده در داخل، منطقه و صحنه جهانی هستیم. خداوند به ما توفیق، تعاون، هماهنگی، برادری و پیروزی را عنایت کند ان شاءالله.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
زم چي شد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
سردار دل ها دوستت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
فکر میکنم مهم ترین کار شما در حال حاضر باید رسیدگی به امور سیل زدگان باشه،
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
نمیتونی سپاه رو در دل مردم خراب کنی
خاک کف پای تمام بچه ها سپاه توتیای چشم من

از طرف یک داروخانه دار که بسیجی و دولتی نیست
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
میشه بگید توی هفت سالی که شما مسئول پدافند هوایی بودی چرا عباس بابایی توسط نیرو های خودی مورد هدف قرار گرفت و شما شجاعت سردار حاجی زاده را نداشتی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
البته که یادتان نیست در زمان ۷ سال ریاست پدافند شما
شهید سردار ستاری وقتی از بمباران سایت عراق بر میگشت ، پدافند ایران اشتباهی زد و شهید شد(مثل شهید سردار سلیمانی)
یا
عراق همیشه تهران و شهرهای دیگه رو هفتگی موشکباران و بمباران میکرد حتی یکسال مدارس تا دانشگاه یکسال تعطیل شد
یا
زدن ایرباس ایران توسط ناو هواپیمابر آمریکا
یا
غرق کردن ناو سهند و سبلان و پیکان یا جنگنده‌های ایران توسط آمریکا
یا
وزرا و مشاوران جاسوس در دوره وزارت اطلاعات شما دوره خاتمی
یا
کلا اینکه ۶-۷ سال ریاست جمهوری از هیچی خبر نداشتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
چرا هئیت وزیران به سازمان هواپیمایی کشوری الزام نکرد که پروازهای غیرنظامی متوقف شوند در شرایط حاکم؟
این عذر خواهی ندارد؟ این قصور از شما و هئیت دولت نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
من تازه صبح جمعه فهمیدم سیستان را آب برد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
وظیفه ی یه سفیر چیه؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
بله دقیقا همینطوره ولی متاسفانه بعضی ها توی این مملکت دنبال اختلاف افکنی ، تخریب مقدسات مثل سپاه، و همکاری با دشمنان بخصوص آمریکا هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
اقای روحانی اگر کاندیداهای مجلس کسانی مورد قبول واقع میشدند که همخط و هم جناح شما بودند باز این حرف را میزدید
پاسخ ها
حقیقت
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
به نام خدا : اگه همه ی نامزد ها ی مجلس شورای اسلامی از جناح مورد نظر رئیس جمهور حسن روحانی تائید صلاحیت شوند و نامزدهای دیگر جناح های مخالف با روحانی رد صلاحیت شوند بدون تردید در بوق و کرنا می دمیدند و هفت شبانه روز در کشور جشن می گرفتند که : دیدید جناح ما به حق است و جناح های دیگر بر باطل اند ؟!! پس کدخدا دست دراز کن که بیعت کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
آرزو میکنم خدا دست منافقان وخائنین را رو کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خدا رحم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
چرا نظرات ما رو ثبت نمیکنیyjc
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
آقای رییس جمهورآیا خودشمانبودک اصرارداشتید fitهم مثل برجام امضاوعملی شه یکی ازبندهای این معاهده ننگینم تسلیم سردارسلیمانی به عنوان تروریست به آمریکاییهابود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
چرا نظرم را منتشر نکردید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
آقا شما که لالای بلدی چرا خودت خوابت نمیبره
سردار حاجی زاده با شجاعت عذرخواهی کرد هر چند که میدانیم مقصر نیستند ولی شما چی؟
اگه روتون نمی‌شه تا از سردار حاجی زاده بخواهیم جای شما معذرت خواهی کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خدا پدرتو بیامرزه عجب حرف حق زدی.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
آنهایی که اشتباه کردند همانهایی هستند که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند.
این جمله رو اگر قبول دارید لایک کنید
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
اتفاقا اشتباه و مقصر اصلی مسئولان هواپیماهایی بودند + رئیس شورای امنیت ملی کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
اگر با یک جناح نمی شود کشور را اداره کرد ، پس شما الان نباید رئیس جمهور این کشور می بودی !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
وقتی برجام اجرا شد، ایران در اوج پرواز رفت.
.
.
بله واقعا به اوج تورم رسیدیم!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
بهتره به وضعیت سفیر انگلیس رسیدگی شه
چرا به اون واکنشی نشون نداد۰؟؟!!!!!
پاسخ ها
حسنک دبیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
آخه چاقو کی تا حالا دسته خودشو بریده برادر عزیز ؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ای کاش شما هم با مردم صادق بودید و بابت هزینه سنگینی که در قضییه بنزین به مردم و کشور متحمل شدید صادقانه و واقعیت را به مردم توضیح می دادید.
پاسخ ها
حسنک دبیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
بابا بنده خدا توضیح داد که!
گفت خودشم تا صبح روز بعد خبر نداشته !!!!
عذر بدتر از گناه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
جناب روحانی من خودم به شما رای دادم ولی الان و همیشه میگ اشتباه کردم....الان نوبت شماس عذرخواهی کنین نه دیگران.......در ثانی از جناح اطلاح طلبان خیلی ها تایید شدن و از اوصول گرایان خیلی ها رد......پس جو رو خراب نکنین با این حرفای بیخود....راجب سفیر انگلیس چرا حرف نمیزنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
حسنک دبیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
احسنت !!!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
این که آدم اشتباهشو قبول کنه چیز بزرگیه.به جای این همه شعار دادن چرا بنزین گرون شد اشتباهتو قبول نکردی؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
شما از کجا می دونی که شورای نگهبان در زمینه انتخابات، جناحی برخورد کرده؟ دوستانتان به دلیل پرونده های قضایی یا بدهکاری بانکی، صلاحیتشان رد شده. حالا باز هم شما به فکر روش معروف خودت یعنی دوقطبی سازی باش.
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سال ۹۴ که در انتخابات مجلس ،دوستان شما لیست ۳۰ نفره تشکیل دادند در تهران و شهرهای دیگر هم همینطور، شما کجا بودید از این حرفها بزنید؟
ایا اون موقع کشور مال ۸۵ میلیون نفر نبود؟!؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
یه سوال چند روز ذهنم رو مشغول کرده؛
چرا رئیس جمهور علیه حرکت سفیر انگلیس هیچ موضعی نگرفت؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط بلده گیر بده به کیا رد شدن کیا نشدن........دوستان شما همه تایید شدن نگران نباشین
عاطفه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
حرفاشو به کسایی زده که سفیر روباه رو گرفتن، بهشون گفته چرا مزاحم این رفقمون شدی بذارید کارشو بکنه، کارش اصلا همینه دیگه مگه شما نمدونستید؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
شما زمانی که سردار حاجی زاده در صداسیما، و سردار سلامی در مجلس، تمام مسائل را ریز به ریز گفتند ، (البته از خطاهای دولت هم چیزی نگفتند)، و چندین بار معذرت خواهی کردند، کجا بودید؟!
عاطفه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ماشاءالله همه بله خیلی خوب حرف بزنن، فکر کنم سردار حاجی زاده به اندازه کافی عذر خواهی کردن وتوضیحات کاملی دادن، حالا نوبتیم باشه نوبت شماست که بابت خیلی چیزا معذرت خواهی کنید، اگه مردی بسم الله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
واقعا
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
من به شما می گویم، یا نفوذی در کار بوده یا سیستم هواپیما هک شده بوده واطلاعات موشک کروز رو مخابره کرده!
اما و صد حیف که شما هم از این آب گل آلود ماهی می گیری و مکرو مکر الله والله خیر الماکرین!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
امیدمون به خداست خدا بزرگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
اقای روحانی چرا از دخالت سفیر رژیم پلید وخبیث انگلیس و حضورش در میان ضد انقلاب سخنی نگفتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
این مجلسی در حال حاضر داریم جناحی ترین و سیاسی ترین مجلس است ما مجلس اشرافی و جناحی و سیاسی و باندی نمیخواهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
با برجام رسیدن به ابن نتیجه اجتناب ناپذیر بود
هنوز دیر نشده امید از غرب بردارید و متکی به نیروهای داخلی باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
حرف دلمو زدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
اگر خانواده شهدای سقوط هواپیمای اوکرابنی رضایت دهند اقای روحانی دیگر رضایت نمیدهد
پاسخ ها
حسنک دبیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خب معلومه،
سوژه باین خوبی برای تضعیف سپاه رو مگه میشه باین زودی ها از دست داد ؟؟!!
کیانی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
واقعا همین طوره
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر