کد خبر: ۷۲۱۰۱۹۱
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
کد خبر : ۷۲۱۰۱۹۱
گروه : گیلان » رشت
آیت الله فلاحتی:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: امروز ائتلاف و اتحاد میان فرهیختگان و علمای اسلام بیش از همه تاریخ ضرورت دارد.

اتحاد میان علمای اسلام امروز بیش از همه تاریخ ضرورت داردبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در یادواره ۵۰ شهید طلبه و روحانی غرب گیلان در مسجد جامع شهر تالش با اشاره به شاکله حوزه‌های علمیه در طول یک هزار سال گذشته گفت: در هزار سال گذشته روحانیت توانست سازوکاری در پیش بگیرد و سازمانی را برای خود ایجاد کند.

او به مواجهه روحانیت با مسائل مختلف در طول تاریخ اشاره کرد و افزود: علمای دین نقش محوری خود را هیچگاه از دست ندادند و تمام تهدید‌های پیش رو را تبدیل به فرصت کردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دو جریان در طول تاریخ اسلام در مقابل همدیگر قرار داشتند، اظهار داشت: امروز اجماع استکبار جهانی علیه دنیای اسلام و یکپارچه شدن قدرت‌های ظلم و سلطه جو برای درهم پیچیدن طومار اسلام در تاریخ هزار ساله گذشته بی نظیر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان بیان کرد: در هیچ دوره‌ای کفر و استکبار علیه کیان اسلام مانند امروز به هم گره نخوردند و در مقابل مسلمانان اعم از شیعه و سنی به همان میزان در برابر قدرت‌های شوم و پوشالی به ظاهر ویرانگر در کنار همدیگر قرار گرفتند.

آیت الله فلاحتی روحانیت اسلام را قدرتی در برابر قدرت‌های ویرانگر دنیای معاصر عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف بلند دشمن مقابله با روحانیت اسلام است بنابراین امروز ائتلاف و اتحاد میان فرهیختگان و علمای اسلام بیش از همه تاریخ ضرورت دارد.

او با اشاره به اینکه در طول تاریخ هزار ساله اسلام، علمای دین نه تنها در عرصه گفتار بلکه در عرصه رفتار نیز در میدان بودند، افزود: تعداد شهدای روحانی نسبت به جمعیت خود بیش از دیگر اقشار جامعه است و این برگ زرینی در تاریخ اسلام محسوب می‌شود و توانسته بدرخشد.

امام جمعه رشت بر دلدادگی مسئولان به دین خدا تاکید کرد و افزود: همه مسئولان باید در تراز سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باشند و به غیر خدا و خلق خدا نیندیشند و خود را فدای این مسیر کنند.

آیت الله فلاحتی به ایستادگی مقتدرانه ملت ایران در برابر قدرت‌های زر، زور و تزویر اشاره کرد و گفت: این قوم در راه خدا جهاد می‌کند و امروز پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ملت ایران در سایه مراجع شیعه، جهاد و مبارزه با الحاد را به ملت‌های دیگر تعلیم می‌دهد و از سرزنش هیچ سرزنش کننده‌ای نمی‌ترسد.

او یادآور شد: امروز رهبر معظم انقلاب در رأس روحانیت اسلام قرار دارد و ملت‌های مستضعف باید به خود ببالند که خدای متعال این انسان دلسوز را به بشریت هدیه کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه شهدا افتخار جامعه ایرانی هستند، تصریح کرد: امیدوارم مسیر روشنی که علمای اسلام به ما نشان دادند، ادامه دهنده آن باشیم.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر