کد خبر: ۷۲۱۰۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
کد خبر : ۷۲۱۰۳۷۳

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه گفت : ۵۶۳ مسجد دارای کانون فرهنگی هنری استان به سامانه فهما متصل شده‌اند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،حجت الاسلام افشین کلات پور مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با اشاره به آغاز طرح ملی فهما (فرهنگی هنری مساجد ایران) از امسال، گفت : در این طرح که از پاییز امسال فعالیت آن در کشور اجرایی شد، تمامی ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد کشور به سامانه‌ای تحت عنوان فهما متصل شدند.

او گفت : در این سامانه برنامه‌هایی از سوی ستاد مرکزی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برای اجرا به استان‌ها ابلاغ می‌شود و ما نیز در استان پس از بومی سازی و منطبق سازی این برنامه‌ها با فرهنگ و آداب و رسوم مردم استان، آن را از طریق سامانه برای همه کانون‌های استان می‌‎فرستیم تا اجرا کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کرمانشاه افزود: همچنین در این سامانه بستری فراهم شده تا کانون‌هایی که برنامه‌ها و ایده‌هایی درحوزه‌های مختلف دارند را برای اجرا و معرفی در این سامانه ثبت کنند.

او گفت: از مجموع ۱۱۱۹ مسجدی که در استان کرمانشاه داریم، ۵۶۳ مسجد دارای کانون‌های فرهنگی و هنری هستند و به این سامانه متصل شده‌اند.

کلات پور ارتقاء فعالیت‌های قرآن و عترت، فرهنگ کتاب و کتابخوانی، فعالیت‌های هنری ادبی، غنی سازی اوقات فراغت از رده سنی نونهالان تا جوانان، پاسداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی، فضای مجازی و رسانه، خلاقیت و نوآوری و ثبت ایده‌های فرهنگی اعضای کانون را از جمله محور‌های برنامه‌هایی دانست که در این سامانه برای اجرا در کانون‌ها بارگذاری می‌شود.

او گفت: همچنین در این سامانه شبکه سازی و ساماندهی اعضای کانون‌ها را نیز داریم که با اجرایی شدن آن در کرمانشاه، ۳۰ هزار عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان شناسایی و کارت شناسانه برای آن‌ها صادر شده است.

 مدیر ستادهماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کرمانشاه گفت: طبق هدف گذاری‌های انجام شده، تعداد اعضای کانون‌های فرهنگی هنری استان تا سال آینده به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

او هدف از اجرای این طرح را در کشور پررنگ کردن نقش مساجد در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت: می‌خواهیم با اجرای این طرح نقش مساجد را همانند ابتدای رسالت پیامبراکرم (ص) پررنگ کنیم و آن از حالت معبد بودن خارج و به مکانی برای حضور اقشار مختلف و محلی برای آموزش و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و هنری تبدیل کنیم.

این مسئول گفت: اجرای طرح فهما در استان کمک کرد تا بتوانیم نقاط ضعف و کمبود زیرساخت بسیاری از کانون‌های استان را از دورترین روستا‌ها تا به مرکز استان شناسایی و برای رفع آن‌ها نیز گام برداریم.

او از تشکیل شورای هماهنگی سیاستگذاری فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان هم خبرداد و گفت: ریاست این شورا را نماینده، ولی فقیه در استان برعهده دارد و استاندار کرمانشاه و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم معاون و دبیر آن هستند و از این پس جلسات این شورا نیز همانند شورای فرهنگ عمومی بصورت منظم برگزار خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر