کد خبر: ۷۲۱۰۵۰۷
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
کد خبر : ۷۲۱۰۵۰۷
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان خبر داد؛

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت: اولین دفتر تسهیل گری و توسعه محلی خرمشهر فعال شده است و شرایط برای راه‌اندازی دفتر دوم در این شهرستان بررسی می ‌شود.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،محمدصادق کریمی کیا مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان پیش از ظهر امروز در مجمع سلامت خرمشهر که در سالن شهید دورقی فرمانداری برگزار شد، گفت: دفتر تسهیل گری خرمشهر متولی مناطق حاشیه‌ای و سکونتگاه‌های غیررسمی در این شهرستان می‌شود و نوع مدیریتی آن همچون ۱۱ دفتر دیگر استان خواهد بود.

او با اشاره به اینکه قرار است مجوز راه‌اندازی پنج دفتر تسهیل گری دیگر در استان صادر شود از اختصاص یک سهمیه به خرمشهر در صورت واجد شرایط بودن خبر داد و افزود: قرار است دفتر دوم زیر نظر شهرداری اداره شود و دارابی سرپرست شهرداری خرمشهر آمادگی خود را اعلام کرده که امور مربوط به این دفتر را طبق طرح تفضیلی انجام دهد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان رسیدگی به مسائل اجتماعی، فرهنگی، بهداشت روان، مدارس، بهداشت محیط توسعه مناطق کم برخوردار را کار ویژه‌های دفتر تسهیل گری دانست و گفت: برخی دفاتر که پیش‌تر از خرمشهر راه‌اندازی شده‌اند، در زمینهٔ های مختلف موفق به جذب اعتبارات مناسب برای مدارس، خانه‌های بهداشت و حتی شهرداری از سوی وزارت کشور شدند.

کریمی کیا در ادامه سخنانش از نامناسب بودن جایگاه خرمشهر در بحث آسیب‌های اجتماعی خبر داد و افزود: در حوزه اجتماعی نیز با رصد آسیب‌های اجتماعی، شرایط مناسبی در خرمشهر برآورد نشده است که به طور حتم باید در این زمینه ورود و برای برخی آسیب‌های اجتماعی برنامه تعریف کرد.

او به اختصاص ۲۵ درصد از بودجه برنامه‌ریزی به کارگروه اجتماعی، فرهنگی، زنان و خانواده استان خوزستان اشاره کرد و وعده کرد تا بودجه جدید با نگاه دیگری برای موارد فرهنگی و اجتماعی خرمشهر سهم در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر