کد خبر: ۷۲۱۰۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
کد خبر : ۷۲۱۰۷۷۰
نجار:

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور گفت: بازسازی مناطق سیلزده در اولویت مسئولان باشد و همه آمادگی لازم را داشته باشند.

بازسازی مناطق سیلزده در اولویت مسئولان باشدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی نجار رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور شامگاه چهارشنبه در نشست پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران سیستان وبلوچستان که در کنارک برگزار شد اظهار داشت: سیل به بخش کشاورزی، مسکن و راه‌های سیستان و بلوچستان خسارت زیادی وارد کرده است.

او بیان کرد: کمک‌ها طوری تقسیم شود تا بدست همه‌ نیازمندان برسد، زیرا محموله‌های ارسال شده از نقاط مختلف کشور باید در جا‌های بیشتری توزیع شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور گفت: کمیته اطلاع رسانی، امدادرسانی، تجهیزات و امکانات باید در مناطق سیلزده تشکیل شود تا بتوان مشکلات را به حداقل رساند.

او ادامه داد: همه‌ی مسئولان موظف هستند در زمان بحران امکانات و تجهیزات را در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار دهند تا منجر به تذکر، انفصال و برخورد‌های دیگر نشود.

نجار افزود: بازسازی مناطق سیلزده در اولویت مسئولان باشد و در زمان بحران مسئولیت هر کس بیشتر می‌شود لذا همه آمادگی لازم را داشته باشند.

سردار مارانی: برخی روستا‌های سیلزده نیکشهر هیچ خدمات رسانی نشده است

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور نیزگفت: برخی روستا‌های سیلزده نیکشهر تا کنون هیچ گونه خدمات رسانی دریافت نکردند و  به دلیل قطعی راه، تلفن و برق هیچ کس از وضعیت آنان اطلاعی ندارد.

او اظهار داشت: مناطق مختلف سیلزده شهرستان‌های جنوب استان از جمله روستا‌های نیکشهر نیازمند فوری کمک و امدادرسانی هستند.

سردار سرتیپ محمد مارانی بیان کرد: کمک‌ها باید حساب شده و در نقاط مختلف ارسال و مشکلات همه‌ی روستا‌ها بررسی شود.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: برای خدمات رسانی به مردم آماده هستیم و هر چه نیازمندی برای سیل زدگان نیاز باشد دریغ نخواهیم کرد.

او ادامه داد: ماشین آلات سنگین سپاه را نیز به منطقه اعزام و چهار فروند بالگرد هم برای خدمات رسانی در منطقه فعالیت می‌کند.

سردار مارانی افزود: ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان براساس نیاز هر منطقه ورود کند.

نماینده مردم شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، کنارک وقصرقند نیز اظهار داشت: صد‌ها مقام دولتی و استانی برای رسیدگی به سیل جنوب سیستان و بلوچستان از خطه ایران اسلامی حضور پیدا کردند که قابل تقدیر است.

عبدالغقور ایران نژاد افزود: همه‌ مسئولان برای حل مشکلات مردم پای کار هستند و امیدواریم خسارت‌ها همه پیگیری و جبران شود.

او بر ساخت مسکن مقاوم، وصل شدن برق، آب، تلفن و اینترنت تاکید کرد.

انتهای پیام/ ت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر