کد خبر: ۷۲۱۰۷۹۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
کد خبر : ۷۲۱۰۷۹۱
گروه : فارس » شیراز

موانع پیشروی تعاملات بین‌المللی و صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان بررسی شد.

بررسی موانع تعاملات بین‌المللی شرکت‌های دانش بنیانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، در نشست نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان توسعه تجارت ایران و بانک توسعه صادرات با جمعی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان استان فارس، موانع پیشروی تعاملات بین‌المللی و صادرات محصولات این شرکت‌ها بررسی شد.

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدف از برگزاری نشست‌های ترویجی صادرات در استان‌های مختلف را معرفی حمایت‌های صادراتی به شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق در استان‌ها و ترغیب این شرکت‌ها به تولید محصولات با کیفیت بالا و رقابتی برای عرضه در بازار‌های بین المللی برشمرد.

مهدی قلعه نوی افزود: در حال حاضر ۲ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان کشور از ۳هزار و ۲۰۰ خدمت مرکز تعاملات بین المللی علم وفناوری بهره‌مند شده اند.

او اظهارداشت: به منظور توسعه کسب و کار بین المللی شرکت‌های دانش بنیان، مکانیزم‌های توانمندسازی و حمایتی در نظر گرفته ایم که شرکت‌های دانش بنیان در تمامی مراحل از خدمات مشاوره‌ای و آموزشی برای ورود به بازار‌های بین المللی تا بازاریابی در کشور‌های هدف، اخذ گواهی استاندارد محصول، ثبت برند، ثبت علائم تجاری، ثبت محصولات حمایت می‌شوند.

رییس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: به کمک بخش خصوصی در ۱۷ کشور دنیا کارگزارانی داریم که به شرکت‌های دانش بنیان در زمینه بازاریابی، شناسایی نیاز‌های بازار‌های هدف خارج از کشور، مدل‌های ورود به بازار‌های بین المللی کمک می‌کنند.

قلعه نوی همچنین از کمک‌های بلاعوض کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری برای حضور محصولات شرکت‌های دانش بنیان در بازار‌های بین المللی خبر داد و گفت: این شرکت‌ها می‌توانند با ثبت درخواست خود به صورت برخط در سایت کریدور، از کمک‌های بلاعوض در اخذ گواهی نامه‌های استاندارد بین المللی، شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، کسب مشاوره و آموزش از کشور‌های خارجی، انجام تحقیقات بازار و دیگر خدمات بهره‌مند شوند.

او افزود: این خدمات به منظور توسعه صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان در کشور‌های هدف صادراتی به ویژه کشور‌های همسایه، آسیای میانه و جنوب شرق آسیا ارائه شده است.

ذوالقدر سرپرست پارک علم و فناوری فارس گفت: در سال ۹۷ شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس موفق به صادرات محصولات خود به کشور‌های مختلف دنیا به ارزش ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار شدند.

او افزود: در حال حاضر ۱۰ شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس محصولات و خدمات خود را به کشور‌های مختلف صادر می‌کنند، اما این ظرفیت قابل افزایش به ۱۸۰ شرکت دانش بنیان در استان فارس است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر