کد خبر: ۷۲۱۱۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
کد خبر : ۷۲۱۱۲۳۲

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: سه هزار و ۵۰۰ نفر از جهادگران در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان حضور دارند.

جهادگران آستین همت را برای کمک به همسایگان سیل‌زده بالا زدندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به اینکه سپاه خراسان‌جنوبی وکرمان به عنوان استان معین سیستان و بلوچستان مشخص شده، کمک‌های مردمی  از طریق این قرارگاه با اولویت و تقسیم‌بندی روستا‌ها به دست سیل‌زدگان خواهد رسید.

او ادامه‌داد: با توجه به آسیب‌جدی به راه‌های روستایی، پل‌ها و قطع ارتباط زمینی برخی از روستا‌ها تعدادی از دستگاه‌ها و ماشین آلات سنگین استان نیز به منطقه اعزام می‌شود.

هنری بیان کرد: با توجه به حضور بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از جهادگران در منطقه و مشارکت فعال مردم این روستا‌ها فعلاً نیازی به اعزام گروه‌های جهادی جدید نمی‌باشد و در صورت نیاز قرارگاه پس از فروکش کردن کامل آب جهادگران استان اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اظهار گفت: بررسی و جمع‌بندی واحد‌های مسکونی تخریبی و تعمیری نیز در حال انجام است که پس از مشخص شدن، در صورت توافق در زمینه کمک به ساخت و مرمت منازل نیز همکاری لازم صورت می‌گیرد.

او اظهار کرد: جمع‌آوری کمک‌های مردم نوع دوست خراسان‌جنوبی از روز گذشته توسط رده‌های مختلف بسیج و سپاه آغاز شده است.

هنری  با اشاره به اینکه تاکنون یک کامیون آرد به منطقه سیل‌زده ارسال شده است، اظهار کرد: در زمینه کمک‌های غیر نقدی نیز اقلام خوراکی مانند برنج، روغن، حبوبات، قند و چای، کنسرو و آب معدنی و همچنین مواردی، چون پتو و کاپشن در اولویت است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یک کامیون پتو و وسایل گرمایشی و خوراکی نیز آماده ارسال می‌باشد،تصریح کرد: هم استانی‌های می‌توانند کمک‌های خود را به شماره حساب ۵۸۹۲-۱۰۱۲-۱۴۴۸-۵۲۰۹ به نام حوادث غیر مترقبه سازمان بسیج ارسال کنند.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر