کد خبر: ۷۲۱۱۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
کد خبر : ۷۲۱۱۴۵۴
هاشمی:

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قهر کردن از صندوق رای معنا ندارد، گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی یک عامل سیاسی بازدارنده است.

قهر کردن از صندوق رأی معنا نداردمحمد هاشمی عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام و در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: انتخابات یک صحنه رقابتی است؛ اگر رقابت درستی وجود داشته باشد طبعا انتخابات پرشور می‌شود و اگر به گونه‌ای باشد که یک جناح تایید شود و چهره شناخته شده جناح دیگری تایید نشود آن موقع صحنه انتخابات نمی‌تواند خیلی پرشور باشد.

او افزود: قهر از صندوق رای مشکلات را برطرف نمی‌کند و معتقدم حتی اگر صحنه انتخابات در ظاهر هم رقابتی و همتراز نباشد، مردم شرکت کنند و به خواسته خود رای دهند.

هاشمی گفت: در انتخابات قبل یک طرف چهره‌های شناخته شده و باتجربه بودند و یک طرف چهره‌های خیلی شناخته شده نبودند، ولی مردم پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند و لیست ناشناخته‌ها وارد مجلس شد.

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اگرچه آن‌ها توقعات را خوب برآورده نکردند و مشکلاتی در مجلس وجود داشت، اما آن هدفی که درباره کم رنگ کردن انتخابات وجود داشت، محقق نشد.

او با بیان اینکه همه جناح‌ها باید در انتخابات شرکت کنند و قهر کردن از صندوق رای معنا ندارد، تصریح کرد: حضور مردم در پای صندوق‌های رای یک عامل سیاسی بازدارنده است.

هاشمی بیان کرد: دشمنان کشور برخلاف همه قوانین دارو و امکانات درمانی را برای مردم تحریم می‌کنند و اجازه نمی‌دهند آن‌ها در دسترس قرار گیرند، به این امید که مردم را به تنگ بیاورند تا بلکه از نظام فاصله گیرند.

او افزود: مردم تاکنون عکس این برنامه عمل کرده اند و هرچند کمبود و گله داشتند، اما زمانی که حضورشان در صحنه لازم بوده حضور پرشوری داشتند و این موضوع بازدارنده است.

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: دشمنان فهمیده اند مردم ما با این مسائل دست از انقلاب و نظامشان برنمی دارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر