کد خبر: ۷۲۱۱۵۷۵
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
کد خبر : ۷۲۱۱۵۷۵
گروه : سمنان » سمنان
معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان:

سرهنگ خالقیان گفت: امسال بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده ۲ هزار دانشجو از استان سمنان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، سرهنگ پاسدار علی خالقیان معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در جلسه هماهنگی اردو‌های راهیان نور دانشجویی که در دانشگاه سمنان برگزار شد با بیان اینکه امسال با همت دانشگاه‌های استان سمنان و بر اساس برنامه‌های اعلام شده ۲ هزار نفر به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می‌شوند گفت: دانشجویان در اردو‌های راهیان نور از ۱۵ اسفندماه به مدت ۱۰ روز از یادمان‌های مختلف مناطق عملیاتی جنوب بازدید می‌کنند.

او با بیان اینکه راهیان نور از اردو‌های بسیار مهم برای آشنایی نسل جوان و نوجوان امروز با فرهنگ دفاع مقدس است افزود: یکی از راه‌هایی که می‌تواند زمینه ساز تربیت جوانان و نوجوانان با روحیه جهادی و انقلابی شود اردو‌های راهیان نور است.

سرهنگ خالقیان با بیان اینکه امسال اعزام اردو‌های راهیان نور از طریق ناوگان ریلی و و بخش اعظم آن با اتوبوس انجام می‌پذیرد تصریح کرد: دانشجویان از یادمان‌های فتح المبین، فکه، شلمچه، طلائیه و غیره بازدید خواهند کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در ادامه با بیان اینکه پولی که از دانشگاه‌ها برای اردو‌های راهیان نور هزینه می‌شود یک سرمایه ملی برای جوانان است افزود: دشمنان می‌خواهند کار انقلاب را تمام کنند و دانشجویان باید با تمام توان در مقابل دشمنان ایستادگی کنند و این اردو‌ها لازمه آشنایی آنان را با فرهنگ مقاومت و ایستادگی تبیین میکند.

او در پایان با بیان اینکه سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان دارای دو اردوگاه در اندیمشک و خرمشهر است افزود: سپاه آمادگی دارد تا با در اختیار قراردادن این اردوگاه‌ها به دانشجویان در هر چه بهتر برگزار شدن این اردو‌ها تلاش کند.

محمدامین بخشیان مسئول ناحیه بسیج دانشجویی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه ما به دنبال افزایش تعداد دانشجویان در اردو‌های راهیان نور هستیم گفت: امسال با هماهنگی‌های صورت گرفته در صدد هستیم تا بازدید علمی نیز در کنار بازدید از مناطق عملیاتی اضافه شود.

او با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا دانشجویان شرکت کننده در اردو‌های راهیان نور با دستاورد‌های عظیم علمی در منطقه آشنا شوند افزود: بازدید از پالایشگاه ها، نیروگاه‌ها و غیره در دستور کار قرار دارد که هر کدام می‌تواند تاثیراتی زیادی در دانشجویان داشته باشد.

بخشیان با بیان اینکه امسال در صدد هستیم تا اعزام حداکثری توسط ناوگان ریلی انجام شود گفت: اعزام از طریق ناوگان ریلی علاوه بر امنیت و رفاه، رضایتمندی دانشجویان را نیز در پی دارد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در ادامه با بیان اینکه در ناحیه بسیج دانشجویی وظیفه ما انسان سازی و تربیت نیروی در تراز انقلاب اسلامی است تصریح کرد: اردوی‌های راهیان نور می‌تواند به عنوان مهم‌ترین عرصه در این مهم اثرگذار باشد.

او در پایان افزود: در ناحیه بسیج دانشجویی برای اولین بار در حوزه فرهنگی و هنری در دانشگاه‌ها اقدام به برگزاری جشنواره ققنوس نموده ایم و هدف این جشنواره نیز ایجاد یک شبکه و محتوای ارزشی مبتنی بر مبنای انقلاب و اسلام در حوزه هنر و شاخه‌های مختلف آن است.

دکتر مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه مقام معظم رهبری از اردو‌های جهادی و راهیان نور همواره حمایت می‌کنند گفت: دانشگاه‌های استان سمنان نیز بر خود تکلیف می‌دانند که یاد و خاطره شهدا را هر چه بیشتر با برگزاری اردو‌های راهیان نور زنده نگه دارند.

او با بیان اینکه برنامه‌های ویژه‌ای برای حمایت از اردو‌های راهیان نور در استان سمنان داریم افزود: بر اساس سهمیه بندی تمام دانشجویان دانشگاه‌های استان سمنان امسال به اردو‌های راهیان نور اعزام می‌شوند که امسال برای اعزام ۲ هزار نفر برنامه ریزی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه سمنان در ادامه با بیان اینکه ما باید یاد و خاطره شهدا را بیش از پیش زنده نگه داریم تصریح کرد: امسال دانشگاه‌های استان سمنان باید سعی و تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن اردو‌های راهیان نور انجام دهند.

دکتر نصیری با بیان اینکه در مجموع امسال برای یک هزارو ۵۰۰ نفر در اردو‌های راهیان نور سهمیه اختصاص داده شده است گفت: سهمیه بندی امسال نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام / ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر