کد خبر: ۷۲۱۱۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
کد خبر : ۷۲۱۱۶۱۱

رئیس جمهور سابق پاکستان که از سوی دادگاه ویژه به اعدام محکوم شده بود، این حکم را در دیوان عالی پاکستان به چالش کشید.

ارائه دادخواست مشرف به دیوان عالی پاکستان درباره حکم اعدامبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری جیو نیوز، پرویز مشرف، رئیس جمهور و فرمانده سابق ارتش پاکستان در آخرین تلاش‌ها برای رهایی از حکم اعدام، دادخواستی را برای بررسی این حکم به دیوان عالی پاکستان ارائه کرد.

منابع خبری افزودند: درست چند روز پس از آنکه دادگاه لاهور، حکم دادگاه ویژه در پرونده خیانت پرویز مشرف را "غیرقانونی" اعلام کرد، "سلمان صفدر" وکیل پرویز مشرف بررسی این پرونده در دیوان عالی پاکستان را خواستار شد.

در این دادخواست آمده است: غیبت رئیس جمهور سابق پاکستان در جریان بررسی اتهام‌های وارده علیه او در دادگاه ویژه عمدی نبوده است.

در این دادخواست تاکید شد: پرویز مشرف برای درمان بیماری، مجوز خروج از کشور دریافت کرده است، در نتیجه عدم حضور وی در دادگاه به دلیل ملاحظات پزشکی، رویکردی قانونی است.

مشرف که تا سال ۲۰۰۸ رئیس جمهور پاکستان بود در روز هفدهم دسامبر (۲۶ آذر)، به جرم قانون‌شکنی سنگین و خیانت بزرگ توسط دادگاه ویژه به اعدام محکوم شده است. گفتنی است دادگاه ویژه به دنبال عدم حضور پرویز مشرف در دادگاه جهت ارائه دفاعیه، این حکم را یک طرفه صادر کرده بود.

این در حالی است که دادگاه لاهور پاکستان روز دوشنبه ۲۳ دی ماه ضمن بررسی دادخواست بازبینی حکم اعدام پرویز مشرف، تشکیل دادگاه ویژه در اسلام آباد برای بررسی اتهامات وارده علیه "پرویز مشرف" را غیرآئینی و حکم این دادگاه مبنی بر اعدام مشرف را غیرقانونی اعلام کرد. پرویز مشرف در حال حاضر به‌دلیل بیماری در کشور امارات بسر می‌برد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر