کد خبر: ۷۲۱۱۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
کد خبر : ۷۲۱۱۶۴۰
لیگ برتر بسکتبال؛

تیم‌های بسکتبال پتروشیمی بندر امام و اکسون تهران امروز از ساعت ۱۶ در تالار آزادی به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم‌های بسکتبال پتروشیمی بندر امام و اکسون تهران در نخستین دیدار هفته نوزدهم لیگ برتر که به میزبانی تالار بسکتبال آزادی برگزار شد از ساعت ۱۶ به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی مورد استقبال چندان هواداران قرار نگرفته بود و اصحاب رسانه هم حضور چندانی در سالن نداشتند.

کوارتر نخست/اکسون ۲۰ - پتروشیمی ۲۷

بازیکنان تیم پتروشیمی آغاز کننده این دیدار بودند. نخستین حمله برای آن‌ها انجام شد و نخستین امتیاز هم برای آن‌ها به دست آمد. در ادامه هم حسن زاده برای پتروشیمی پرتابی ۳ امتیازیداشت تا نتیجه را ۵ - صفر به سود این تیم کند، ۲ پرتاب پنالتی هم برای پتروشیمی امتیاز داشت.

بازیکنان اکسون در ادامه کار ۲ حمله داشتند که هیچ کدام تبدیل به امتیازی نشد. سرانجام پس از ۳ دقیقه از این کوارتر نخستین امتیاز هم برای اکسون به دست آمد.

۲ تیم در این کوارتر خطا‌های زیادی هم داشتند و و تیم بسکتبال اکسون هم خیلی زود ۵ خطا شد تا در ادامه بازی کاملا به سود پتروشیمی دنبال شود، شاگردان کوهیان در ادامه اختلاف را به ۱۰ امتیاز رساندند.

اکسون، اما در ادامه بهتر شد و آن‌ها توانستند با کنترل عالی بازی و حملات برق آسای خود در فاصله یک دقیقه مانده تا پایان این کوارتر فاصله را به حداقل برسانند. با این حال تلاش آن‌ها برای بازگرداندن نتیجه بازی کافی نبود و دوباره این پتروشیمی بود که اختلاف را بیشتر کرد.

این کوارتر در نهایت با نتیجه ۲۷ - ۲۰ به سود پتروشیمی بندر امام به پایان رسید.

کوارتر دوم/اکسون ۵ - پتروشیمی ۱۹

بازی در این کوارتر هم برای پترویی‌ها خوب شروع شد و آن‌ها توانستند بدون دردسر نخستین امتیاز را بگیرند در ادامه بی دقتی اکسونی‌ها اجازه نداد تا آن‌ها نتیجه را جبران کنند.

حسین زاده هم در ادامه کار با پرتابی ۳ امتیازی خوب فاصله را بیشتر کرد. پرتاب‌های بی دقت از بازیکنان اکسون هم در این لحظات کار را برای آن‌ها سخت‌تر هم کرده بود.

روند خوب بازیکنان پتروشیمی بندر امام هم در ادامه فاصله ۲ تیم را بیشتر کرد و اختلاف ۲ تیم به ۱۵ امتیاز رسید. البرز آبکناری که شرایط را سخت می‌دیدی در فاصله ۶ دقیقه تا پایان بازی درخواست وقت استراحت فنی داشت.

پس از این زمان هم نخستین حمله اکسونی‌ها ثمری نداشت و توپ به پتروشیمی بندر امام رسید. سرانجام پس از گذشت ۶ دقیقه از کوارتر دوم نخستین امتیاز برای اکسون تهران به دست آمد. البرز آبکناری از روند تیمش راضی نبود و در برخی صحنه‌ها هم به داور اعتراض داشت.


بیشتر بخوانید: شیمیدر قم ۸۰ - شهرداری گرگان ۸۶ / پیروزی سخت شاگردان شاهین طبع با طعم تثبیت صدرنشینی


بی دقتی در پرتاب‌های اکسونی‌ها موقعیت‌های زیادی را از آن‌ها می‌گرفت. کوهیان در ادامه کار درخواست وقت استراحت فنی داشت. پس از آن اختلاف دوباره بیشتر شد، بازی به سود تیم میهمان در جریان بود و اختلاف به ۲۰ امتیاز رسید.

این کوارتر در نهایت با نتیجه ۱۹ - ۵ به سود پتروشیمی بندر، اما به پایان رسید تا شاگردان کوهیان با نتیجه ۴۶ - ۲۵ برنده نیمه نخست مسابقه باشد.

کوارتر سوم / اکسون ۱۵ - پتروشیمی ۲۳

نخستین حمله در کوارتر سوم برای تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام انجام شد که البته ثمری نداشت. در ادامه نخستین امتیاز این کوارتر توسط بازیکنان اکسون کسب شد.

بازی برای لحظاتی پر امتیاز و جذاب دنبال می‌شد، بازیکنان تیم بسکتبال اکسون بازهم امتیاز خوبی گرفتند، اما پرتاب خوب ۳ امتیازی و ۲ پنالتی برای پتروشیمی بازهم فاصله را بیشتر کرد.

اکسون در این کوارتر به طور جدی با مشکلات زیادی در دفاع رو به رو بود، آن‌ها کافی بود تا توپی را از دست بدهند و در ادامه شاگردان کوهیان به راحتی امتیاز بگیرند.

بازیکنان پتروشیمی در این دقایق به خوبی امتیاز می‌گرفتند و پرتاب‌های ۳ امتیازیشان به حلقه پتروشیمی می‌چسبید. بازیکنان اکسون هم، اما یک پرتاب خوب توسط احسان صمدی داشتند با این حال اختلاف ۲ تیم به ۳۰ امتیاز رسید.

روند ۲ تیم در ادامه پایاپای و نزدیک دنبال شد، اما بازهم این تیم میهمان بود که نمایش بهتری داشت و در پایان موفق شد با نتیجه ۲۳ - ۱۵ برنده کوارتر سوم باشد.

کوارتر چهارم /اکسون ۱۳ - پتروشیمی ۱۳

این کوارتر هم با کسب امتیاز برای تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام آغاز شد. در ادامه کار اکسون امتیاز گرفت، اما بلافاصله توسط پتروشیمی پاسخ داده شد.

بازیکنان اکسون در ادامه بهتر هم ظاهر شدند و توانستند امتیاز‌های خوبی هم بگیرند. فاصله ۲ تیم در ادامه کمتر شد و بازی هم به تعادل خوبی رسیده بود.

سرمربیان ۲ تیم در ادامه کار درخواست استراحت فنی داشتند تا شرایط را برای تیمشان بهتر کنند با این حال این بازی در دستان پتروشیمی بود و آن‌ها به خوبی بازی می‌کردند و امتیاز می‌گرفتند.

تیم بسکتبال پتروشیمی در این کوارتر خطا‌های زیادی انجام داده بود و خیلی زود ۵ خطایی شد. با این حال آن‌ها بازی خوبی انجام می‌دادند و در اواخر بازی هم خطای زیادی نداشتند که اکسون را صاحب پنالتی کند.

بازی در نهایت با نتیجه ۸۲ - ۵۳ به سود تیم بسکتباال پتروشیمی بندر امام به پایان رسید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر