کد خبر: ۷۲۱۱۶۶۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
کد خبر : ۷۲۱۱۶۶۶

فردا در گالری دوربین اهواز نمایشگاه گروهی عکس دومینوی خاکستری با ۲۳ عکس از ۸ عکاس با موضوع جنگ، برپا می‌شود.

به گزارش گروه استان‌هایباشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، نمایشگاه گروهی عکس دومینوی خاکستری با ۲۳ عکس از ۸ عکاس با موضوع جنگ، فردا در گالری دوربین اهواز برپا می‌شود که آثاری از حسین جلودار، امیر عبیداوی، یلدا معیری، امین نظری، علی سلطانی‌تهرانی، صابر قاضی، اسحاق آقایی و علی محمدی به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاه ساعت ۱۸ روز جمعه، ۲۷ دی‌ماه در گالری دوربین اهواز به نشانی میدان ساعت، خیابان خرم، پلاک ۴، روبه‌روی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، افتتاح خواهد شد و تا ۱۰ بهمن ۹۸ میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «داستان جنگ شباهت غریبی به بازی دومینو دارد. اولین ضربه که به اولین قطعه بخورد دیگر قرار نیست، بایستد و می‌رود و می‌رود و می‌رود و پیروزی و شکست پی‌درپی دست به دست می‌شود، جابه‌جا می‌شود و می‌رود و می‌رود و می‌رود.

آدمیان جنگ، قطعات این داستان به هم خوردن‌ها و افتادن‌هایند و چه بخواهی و چه نخواهی هر که را در جغرافیای این نبرد سخت و فرساینده باشد، با خود خواهد برد جنگ ۸ ساله ایران و عراق هیچ گاه زمان مشخص آغازینی نداشت و هیچ گاه پایان دقیقی به خود ندید.

قصه عکاسی از جنگ و درباره جنگ عمری به درازای تاریخ عکاسی دارد و سرشار از تصاویر و روایت‌های چندگانه و چند ضلعی است و بستگی به آن دارد که عکاس از کدام افق و منظر بدان می‌نگرد.

اما هرچه باشد بدرقه شورمندانه مادر از جوانک بسیجی و سرباز و استقبال غمگینانه‌اش از پیکر بی‌جان پاره وجودش از دایره تنگ جنگ فراتر می‌رود و تاریخ را در می‌نوردد و عکاسی سایه‌وار به دنبال این سرنوشت همراه می‌شود.

خرابی‌ها و ویرانی‌ها به ظاهر ترمیم می‌شوند، فقدان‌ها کم‌رنگ می‌شوند، رشادت‌ها و فداکاری‌ها غبار فراموشی می‌گیرند، نسل‌های بازمانده نو می‌شوند، بازار‌ها و خیابان‌ها رونق می‌گیرند و...، اما عکاسی دوباره راه یادآوری روزگار جنگ را باز می‌گذارد.

نمایشگاه عکس پیش رو حاصل نگاه تنی چند از عکاسان است که خود مستقیم و یا غیرمستقیم قطعه‌ای از دومینوی جنگند و اینک در بزنگاه امروز برشی از روایت عکاسانه خود را به اشتراک گذارده‌اند.»

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر