کد خبر: ۷۲۱۲۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
کد خبر : ۷۲۱۲۲۹۸

سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران در رسانه های افغانستان بازتاب گسترده ای داشت.

بازتاب سخنان رهبر انقلاب اسلامی در رسانه های افغانستانبه گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، نماز جمعه این هفته تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران و با حضور گسترده مردم برگزار شد.

سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران در رسانه های افغانستان بازتاب داشت و خبرگزاری های مطرح این کشور بخش هایی از سخنان رهبر انقلاب را پوشش دادند.

طلوع نیوز: مذاکره آمریکا آمیخته با دغل و فریب‌کاری است

رسانه طلوع نیوز با این تیتر از قول رهبر انقلاب اسلامی نوشت: : «این‌ها مذاکره هم که می‌کنند، مذاکره شان آمیخته با دغل و فریبکاری است. همان کسانی که پشت میز مذاکره ظاهر می‌شوند، آن جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند.»

این رسانه مطرح افغانستان همچنین در بازتاب سخنان رهبر انقلاب اسلامی به این جمله ایشان اشاره کرد: : «بعد از خروج آمریکا از برجام که این سه دولت اروپایی یاوه گویی می‌کردند بنده همان روز هم گفتم به این‌ها اعتمادی ندارم امروز کاملا واضح شده است این دولت‌های حقیر در انتظار این هستند که ملت ایران را به زانو دربیاورند؛ آمریکا که ارباب شما بود قادر نبود این کار را بکند.»

پیام آفتاب: واکنش سپاه ضربه حیثیتی به ابرقدرتی آمریکا بود

پایگاه خبری پیام آفتاب با پوشش وسیع بیانات رهبر انقلاب اسلامی به ابعاد مختلفی از سخنان ایشان پرداخته است.

این رسانه افغانستانی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درباره فروریختن ابهت آمریکا پس از پاسخ موشکی سپاه پاسداران به نقل از ایشان  نوشت: آن روزی که موشک‌های سپاه پاسداران پایگاه آمریکایی را در هم کوبید یکی از ایام الله است. واکنش سپاه ضربه حیثیتی به ابهت ابرقدرتی آمریکا بود.

اطلس: دولت آمریکا برای اولین بار اعتراف کرد که ما تروریست هستیم

خبرگزاری اطلس با پرداختن به بخش های مختلفی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی به نقل از ایشان نوشت: حضور دهها میلیونی مردم در تشییع و تکریم شهید سلیمانی بیعت با خط امام خمینی و زنده بودن ایشان در میان ملت است؛ در این حادثه، امپراتوری خبری صهیونیسم و مسئولان رژیم آمریکا همه تلاششان را کردند که سردار عزیز و بزرگ ما را به تروریسم متهم کنند اما خداوند متعال چنان صحنه را تغییر داد که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای مختلف به روح آن بزرگوار درود فرستادند و پرچم آمریکا و صهیونیستها را آتش زدند.»

این رسانه افغانستانی همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان جنایات و کشتار زیادی کرده‌اند اما این بار رئیس‌جمهور آمریکا به زبان خودش اعتراف کرد «ما تروریست هستیم»، که رسوایی‌ای بالاتری از این وجود ندارد.

بخش دری رادیو آزادی: غرب قدرت به زانو در آوردن ایرانی‌ها را ندارد

این رسانه با اشاره به اینکه امروز برای اولین بار در هشت سال گذشته نماز جمعه تهران به امامت رهبر انقلاب اسلامی برگزار شده به نقل از ایشان نوشت: «یک نیرو و یک ملت این قدرت و این توانِ روحی را دارد که به یک قدرت متکبر زور گوی عالم سیلی بزند. این نشان دهندۀ دست قدرت الهی است پس آن روز جزو ایام االله است.» 

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر