کد خبر: ۷۲۱۲۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
کد خبر : ۷۲۱۲۳۸۸

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: ایران از لحاظ امنیتی بهترین کشور آسیا است و کنفدراسیون فوتبال آسیا با ضربه زدن به کشورمان، به خودش ضربه می‌زند.

علی کفاشیان در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تصمیم AFC برای برگزاری بازی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی طرف بیان کرد: من نمی‌دانم این تصمیم در چه مرحله‌ای است. اصولا AFC وقتی بخواهد چنین تصمیمی بگیرد ابتدا باید برخی کشور‌ها نسبت به میزبانی ایران اعتراض کنند. پس از آن صورت جلسه‌ای تنظیم شده و کنفدراسیون فوتبال آسیا آن را به کمیته مسابقاتش ببرد. سپس باید کمیته اجرایی این تصمیم را تائید کند. البته اگر این کمیته جلسه‌ای تشکیل نداده باشد، اعضای هیئت اجرایی باید نظرشان را به صورت کتبی اعلام کنند و سپس در صورت موافقت حداکثر اعضا، آن تصمیم لازم الاجرا خواهد بود. بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال به صورت دقیق اعلام کنند این تصمیم اکنون در چه مرحله‌ای است.

کفاشیان: AFC با ضربه زدن به ایران به خودش ضربه می‌زند/ سلب میزبانی ناگهانی اتفاق نمی‌افتد

او افزود: مهدی تاج اکنون عضو هیئت رئیسه AFC است و در این مورد اطلاع دقیقی دارد.


بیشتر بخوانید: میزبانی تیم‌های ایرانی در کشور ثالث!


کفاشیان تصریح کرد: بی شک امنیت ایران تضمین شده است و ما از سایر کشور‌های منطقه از این لحاظ شرایط بهتری داریم. این همه مسابقه به میزبانی ایران با تماشاگران فراوان برگزار می‌شود و مشکلی پیش نمی‌آید. امنیت تمام بازی‌ها هم تامین شده است، اما نمی‌دانم روی چه استدلالی چنین تصمیمی اتخاذ شده است.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال بیان کرد: ایران یکی از قطب‌های فوتبال آسیا است و با این تصمیم می‌خواهند به کشورمان ضربه بزنند، اما با این کار خود AFC ضربه می‌خورد. تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه‌های مان در سطح اول آسیا هستند و بازیکنان و مربیان خارجی زیادی هم در کشورمان حضور دارند. ایران هیچ مشکلی از لحاظ امنیتی ندارد و از این لحاظ بهترین است. درباره اینکه در سال‌های اخیر هم بازی نمایندگان کشورمان با عربستانی‌ها در زمین بی طرف برگزار شده است، باید بگویم آن‌ها حاضر نیستند به ایران بیایند و ما هیچ مشکلی برای میزبانی از تیم‌های این کشور نداریم.

کفاشیان: AFC با ضربه زدن به ایران به خودش ضربه می‌زند/ سلب میزبانی ناگهانی اتفاق نمی‌افتد

کفاشیان درباره اینکه آیا برای رفع این موضوع به فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش مشاوره می‌دهد یا خیر، اظهار داشت: به نظر من باید به سرعت هیئتی را برای مذاکره به AFC راهی مالزی کنیم. باید بگویم اگر امروز چنین تصمیمی نهایی شده باشد کنفدراسیون فوتبال آسیا دست کم از ۲۰ روز تا یک ماه پیش پرونده را باز کرده و به صورت ناگهانی نمی‌تواند تیم‌های ایرانی را از میزبانی محروم کند. باز هم تاکید می‌کنم اطلاعی از اینکه پروسه اخذ چنین رائی طی شده است ندارم. با این وجود اگر از من کمک بخواهند طبق وظیفه ام این کار را انجام می‌دهم.

او درباره تبعات نپذیرفتن این تصمیم از سوی تیم‌های ایرانی اظهار داشت: در این حالت به احتمال فراوان تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا حذف می‌شوند و امکان دارد امتیاز‌هایی که به فوتبال ایران داده می‌شود هم تحت تاثیر قرار بگیرد.

نایب رئیس سابق AFC درباره اینکه آیا احتمال دارد بازی‌های تیم ملی کشورمان در مقدماتی جام جهانی هم در زمین بی طرف برگزار شود، گفت: رقابت‌های مقدماتی جام جهانی زیرنظر فیفا برگزار می‌شود و هدایت و رهبری تصمیم‌های مربوط به این بازی‌ها به AFC ارتباطی ندارد، اما امکان دارد مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا با گزارش‌هایی که در اختیار فیفا قرار می‌دهند تصمیم‌های این نهاد را هم تحت تاثیر بگذارند. باید هرچه سریع‌تر با لابی زدن و مذاکره ماجرا را حل کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر