کد خبر: ۷۲۱۳۶۴۱
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
کد خبر : ۷۲۱۳۶۴۱
گروه : مرکزی » اراک

سردار کریمی گفت: فراخوان جشنواره تخصصی حضرت امام خمینی (ره) در ایام الله دهه فجر آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله در شانزدهمین نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به آغاز فراخوان جشنواره تخصصی با محوریت حضرت امام (ره) در ایام الله دهه فجر گفت: به دلیل اینکه حضرت امام (ره) یک شخصیت بین المللی هستند و در طول دوران عمر با برکت خود دنیا را با اقدامات خود دچار تحول کرده اند نیاز است این جشنواره به عمق شخصیت ایشان به درستی بپردازد.

آغاز فراخوان جشنواره تخصصی با محوریت حضرت امام (ره) در ایام الله دهه فجر

سردار کریمی افزود: تولید محتوای هدفمند با توجه به وسعت شخصیت بی نظیر حضرت امام (ره) یک ضرورت است که باید به آن توجه شود و برای تحقق این موضوع باید از کلیه ظرفیت‌های هنری و فرهنگی موجود استفاده شود.

او اضافه کرد: هم افزایی میان آثار تولیدی هم باید در دستور کار جشنواره باشد و برای تحقق این کار می‌توان آن را به صورت استانی برگزار کرد که در اینصورت قطعا شاهد آثار و برکات زیادی خواهیم بود.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: برخی از جشنواره‌ها که آثار فاخر در آن‌ها تولید می‌شوند دارای سیستم توزیع هدفمند نیستند و استفاده از نمایشگاه‌های ثابت و سیار برای توزیع آثار و به نمایش گذاشتن آن در دید عموم مردم هم یک ضرورت مهم و استفاده از تجربیات ارزشمند گام اول کنگره در برنامه‌های گام دوم کنگره یک ضرورت است.

در روند برگزاری کنگره یک انگیزه خودجوش برای سایر هنرمندان استان مرکزی ایجاد شد

او ادامه داد: در روند برگزاری کنگره یک انگیزه خودجوش برای سایر هنرمندان استان مرکزی ایجاد شد و توانستند توانمندی‌های خود را باور کنند و امروز برای برگزاری یک جشنواره نمونه و در شأن حضرت امام (ره) نیاز است آن انگیزه دوباره ایجاد شود تا استعداد‌ها بهتر خود را نشان دهند.

سردار کریمی اظهار کرد: آن چیزی که هدف جشنواره حضرت امام خمینی (ره) است امام شناسی برای نسل جدید است که برای تحقق این مهم می‌توان از ظرفیت‌های مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه استفاده کرد و این یک ضرورت است که باید به آن توجه شود.

او تصریح کرد: برگزاری تئاتر‌های خیابانی که یکی از برنامه‌های گام اول کنگره بود سبب شد بسیاری از آحاد مردم با ارزش‌های انقلاب آشنا شوند و لذا می‌توان چنین ظرفیت‌هایی را برای امام شناسی هم دوباره فعال کرد.

تشکیل تیم‌های اندیشه ورز برای تولید محتوا و سوژه یابی یک ضرورت است

فرمانده سپاه روح اللله تاکید کرد: تشکیل تیم‌های اندیشه ورز برای تولید محتوا و سوژه یابی یک ضرورت است و اگر سوژه یابی به شکل درستی انتخاب شود قطعا در روند برگزاری جشنواره بسیار موثر خواهد بود و این تیم می‌تواند در راستای عملیاتی کردن سوژه‌ها نیز بررسی‌های لازم را انجام دهد.

او گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی که در استان مرکزی در دستور کار داریم تشکیل موزه تخصصی حضرت امام (ره) است که جشنواره تخصصی حضرت امام (ره) می‌تواند در راستای تولید آثار فاخر برای موزه بسیار نقش آفرینی کند.

سردار کریمی افزود: ۹ انجمن تخصصی در راستای برگزاری جشنواره امام (ره) در موضوعاتی، چون هنر‌های تجسمی، طراحی، نقاشی، عکاسی، کاریکاتور، پوستر، نقاشی خط و اینفوگرافی کار خود را آغاز کرده اند که فراخوان این جشنواره همزمان با ایام الله دهه فجر آغاز می‌شود و امیدواریم در مدت مشخصی که این فراخوان داده می‌شود آثاری فاخر و در شأن حضرت امام (ره) تولید شود.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر