کد خبر: ۷۲۱۴۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
کد خبر : ۷۲۱۴۱۰۹

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش سنگین برف روز و شب گذشته راه ارتباطی ۱۶۰ روستای استان را بست.

مسدود شدن راه ارتباطی ۱۶۰ روستا درآذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش سنگین برف روز و شب گذشته راه ارتباطی ۱۶۰ روستای استان را بست.

علیزاده افزود: با توجه به تداوم بارش و لغزندگی راه‌ها عوامل راهداری با استقرار در راه‌های اصلی و فرعی و آزادراه تبریز زنجان در حال برف روبی، تیغ زنی و نمک پاشی هستند.

او با بیان اینکه با تلاش راهداران تمامی راه‌های اصلی، فرعی و شریانی استان باز است، گفت: راهداران در ۴۸ ساعت گذشته به حدود ۱۰۰ خودرو گرفتار در برف و کولاک امداد رسانی کرده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: راهداران در طول ۴۸ ساعت گذشته ۴ هزار کیلومتر از راه‌های اصلی استان را ۱۰ تا ۱۲ بار برف روبی کرده و با استفاده از ۵ هزار و ۵۰۰ تن نمک و شن اقدام به نمک پاشی و شن پاشی راه‌های کرده اند تا از لغزندگی آن‌ها جلوگیری کنند.

علیزاده، با اشاره به اینکه ارتفاع برف در برخی نقاط شهرستان هشترود به بیش از ۳۵ سانتی متر می‌رسد، افزود: هم اکنون تردد در راه‌های اصلی، فرعی و آزاد راه تبریز  زنجان به کندی و با استفاده از زنجیر چرخ میسر است.

او افزود: در صورت فروکش کردن بارش برف و کولاک و اتمام عملیات برف روبی راه‌های اصلی و فرعی، راهداران اقدام به بازگشایی راه‌های روستایی استان خواهند کرد.

علیزاده گفت: ۲ هزار و ۷۵۴ روستا در سطح استان وجود دارد که از این تعداد حدود یک هزار روستا فاقد راه دسترسی مناسب است و در ساعات اولیه بارش برف راه بیشتر آن‌ها مسدود می‌شود.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستا‌ها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر