کد خبر: ۷۲۱۴۱۶۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
کد خبر : ۷۲۱۴۱۶۵

شهردار اصفهان در یکصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر لایحه بودجه ۶هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ شهرداری را به شورای شهر تقدیم کرد.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان امروز در یکصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه بودجه سال۹۹ با شیوه‌های نوین و تغییرات بودجه ریزی این لایحه را تنظیم شده است گفت: درحالی بودجه سال ۹۸،۴هزار و۱۰۰میلیارد تومانی تصویب شد و دنبال تحقق صد درصدی آن بودیم که تا ۶ماهه اول امسال ۵۰ درصد آن را محقق کردیم و در شش ماهه دوم تا امروز سرعتمان برای تحقق بودجه کاهشی بوده است.

قدرت الله نوروزی افزود:در نیمه دوم امسال دچار چالش‌های اقتصادی و رکود شدیم (اتفاقات آبان ماه) و روند سرعتی تحقق بودجه شش ماهه اول را از دست دادیم.

وی تصریح کرد:امسال هم دنبال تحقق ۹۰ درصدی بودجه هستیم و البته تلاش داریم این رقم بیشتر هم شود.

شهردار اصفهان ادامه داد:حرکت ما به سوی بودجه ریزی منطبق با عملکرد است و پول را جایی هزینه میکنیم که آنجا طرحی اجرا شده است.

او گفت:بودجه سازمان‌ها و شهرداری‌ها را یکپارچه کردیم و در قالب یک بودجه تقدیم شده است و به دنبال ارتقا رویکرد مدیریت طرح هستیم.

قدرت الله نوروزی افزود:بر روی طرح‌های نیمه تمام در این بودجه تمرکز کرده ایم.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه ۷۱ درصد بودجه مربوط به طرح‌های عمرانی است تصریح کرد:۴۰ درصد بودجه مربوط به طرح‌های عمرانی شاخص فراشهری، ۹درصد بودجه مربوط به فرامنطقه‌ای است. ۵ درصد بودجه هم مربوط به طرح‌های منطقه‌ای است.۲۹ درصد بودجه هم به اعتبارات جاری مربوط است.

نوروزی در ادامه خاطر نشان کرد: سال گذشته در بودجه دولت هشت هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها پیش بینی شده بود که از این میزان دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به چهار شهر مشهد، شیراز، قم و تهران برای حرم‌های مطهر تخصیص یافت و مابقی این بودجه بین دیگر کلانشهر‌ها توزیع شد که شهرداری اصفهان توانست از این میزان ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت دریافت کند و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر باید دریافت شود.

او افزود: در بودجه سال ۹۹ کشور دولت این هشت هزار میلیارد تومان را به پنج هزار میلیارد تومان کاهش داده و هنوز چهار شهر برای دریافت این اوراق باقی است.

در جلسه اخیر کلانشهر‌ها در یزد خواستار بازگشت این اوراق به هشت هزار میلیارد تومان شدیم و در این زمینه نیازمند همکاری نمایندگان مجلس و سازمان برنامه و بودجه نیز هستیم.

نوروزی در خصوص عملکرد شهرداری اصفهان پس از خسارات وارده به بدنه‌ی شهر در آبان ماه تصریح کرد: در نیمه دوم امسال و پس از اتفاقات آبان ماه شهرداری اصفهان شاهد چالش‌های زیادی شد و سرعت عمل شهرداری در این زمینه کم شد و شرایط اقتصادی و رکود نیز در این زمینه آزاردهنده بود.

او همچنین اضافه کرد: شهرداری اصفهان به دنبال دریافت اوراق مشارکت برای حرم زینبیه است، امیدواریم این امر هر چه زودتر محقق شود چرا که اقدامات زیادی صورت گرفته و مکاتباتی نیز انجام شده است.

شهردار اصفهان در خصوص بودجه توضیح داد: در راستای منطقی سازی و ایجاد سیاست عدالت فضایی در شهر، بودجه مناطق کم برخوردار را در دستور کار قرار داده ایم و سعی بر آن داریم تا زیر ساخت‌های لازم در این مناطق ایجاد شود.

نوروزی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر عمده تمرکز ما بر پروژه‌های نیمه تمام است و تلاش می‌کنیم تا بیشتر از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم. همچنین پروژه‌های محرک توسعه را در بودجه سال ۹۹ در دستور کار قرار داده‌ایم تا شاهد مشارکت همگانی در امر توسعه شهری باشیم.

او در پایان افزود: شهرداری اصفهان به دنبال دریافت اوراق مشارکت برای حرم زینبیه است و امیدواریم این امر هر چه زودتر محقق شود چرا که اقدامات زیادی صورت گرفته و مکاتباتی نیز انجام شده است.انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر