کد خبر: ۷۲۱۴۴۱۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
کد خبر : ۷۲۱۴۴۱۵

مدیر مخابرات منطقه کردستان از نصب و راه اندازی ۴۱ تکنولوژی نسل چهارم موبایل در استان خبر داد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، آزاد حکمت با اشاره به اجرای پروژه فاز ۸ توسعه همراه اول که به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مخابراتی کشور در پیشران توسعه صنعت ارتباطات محسوب می‌شود افزود: در همین راستا با تلاش وجدیت همکاران حوزه ارتباطات سیار در منطقه کردستان،۴۱ تکنولوژی نسل چهارم موبایل با سرمایه گذاری ۱۲۳میلیارد ریال در سطح استان نصب و راه اندازی شده است.

او با بیان اینکه توسعه فیبر برای توسعه سایت‌های نسل سوم و چهارم و بالاتر و ایجاد پهنای باند کافی داخل مراکز برای پشتیبانی از سایت ها، از مهم‌ترین کار‌های شرکت مخابرات ایران و همسو با آن در استان برای اجرا و تحقق چشم انداز توسعه فاز ۸ می‌باشد اظهار داشت: اجرای دقیق فاز۸ همراه اول، این مجموعه را به مهم‌ترین و بزرگترین پیشران تحول دیجیتال برای مشتریان کلان وخانگی تبدیل خواهد کرد.

حکمت با اعلام اینکه مخابرات منطقه کردستان از بدنه شرکت مخابرات ایران جدا نیست و تمامی پروژه‌ها و عملیات‌های فنی در استان، به منظور بهبود و توسعه خدمات مخابراتی در راستای تکریم مشتریان و تحقق مطالبات آن‌ها و همچنین رسیدن به اهداف عالی شرکت مخابرات است خاطر نشان ساخت: برحسب برنامه‌های تعیین شده برای توسعه و ارتقا زیر ساخت‌های حوزه ارتباطات سیار، ۴۱ تکنولوژی نسل چهارم همراه اول در کمتر از ۴۰ روز در ۴۱ سایت شهری در شهرستان‌های بانه، بیجار، سنندج، دیواندره، کامیاران، سقز، قروه و مریوان نصب و راه اندازی شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان مزایای اجرا و توسعه فاز ۸ همراه اول را تشریح کرد و یادآور شد: با این اقدام تحولی در دسترسی مشتریان به نسل‌های پیشرفته ارتباطات سیار ایجاد می‌شود.

حکمت افزود: توسعه کیفیتِ ارتباطات موبایلی در راه‌های مواصلاتی اصلی سطح استان، پوشش نسل‌های جدید اینترنت همراه، افزایش کیفیت خدمات همراه اول و ... از جمله مزایای اجرای این پروژه برای مشتریان کردستانی می‌باشد.

او به برنامه‌های مخابرات منطقه کردستان تا پایان سال جاری در این حوزه اشاره داشت و گفت: در مرحله بعدی اجرای توسعه فاز ۸، نصب و راه اندازی بیش از ۴۰ تکنولوژی نسل چهارم در دست اقدام است که با انجام این کار خدمات موبایل نیز بیش از پیش در دیگر نقاط استان ارتقاء و بهبود خواهد یافت.

حکمت همچنین خاطر نشان ساخت: در راستای ارتقاء و افزایش بهبود خدمات به مشتریان از ابتدای سال جاری تاکنون یک سایت جدید در بانه و سه سایت جدید نیز در شهرستان سنندج با سرمایه گذاری ۴۸ میلیارد ریال نصب و راه اندازی و سه سایت تکنولوژی نسل چهارم دیگر نیز در سطح استان با سرمایه گذاری نه میلیارد ریال ارتقا داده شده است.

گفتنی است در حال حاضر دو میلیون و ۱۶۲ هزار ۷۴ شماره همراه اول با ضریب نفوذ ۱۲۱ درصد در قالب شماره‌های اعتباری ودائمی در استان مشغول بکار هستند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر