کد خبر: ۷۲۱۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر : ۷۲۱۴۴۲۶

۳۸۷نفر از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در خراسان رضوی که صلاحیت آن‌ها از سوی شورای نگهبان تایید نشده بود از طریق مراجعه به دفتر مشهد اعتراض خود را ثبت و برای شورای نگهبان ارسال کردند.

اعتراض۳۸۷داوطلب رد صلاحیت شده انتخابات‌مجلس خراسان رضویبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمود رزاقی دبیرهیات نظارت انتخابات خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه اعتراض و شکایت به عدم تایید صلاحیت‌ها در این مرحله از انتخابات، اعتراض به بررسی شورای نگهبان است و این نهاد باید اعتراض‌ها را دریافت کند افراد از دو طریق می‌توانستند این اعتراض خود را ثبت کنند.

او با بیان اینکه دفتر اصلی دریافت شکایات افراد در ورزشگاه تختی تهران بوده است، تصریح کرد: تعدادی از داوطلبان رد صلاحیت شده استان، شکایت و اعتراض خود را به صورت مستقیم در تهران ثبت کرده اند که آماری از آن‌ها در اختیار استان نیست.

دبیرهیات نظارت انتخابات خراسان رضوی افزود: تعدادی از نمایندگان فعلی استان نیز که صلاحیت آن‌ها از سوی شورای نگهبان تایید نشده بود نیزشکایت و اعتراض خود را از طریق مراجعه حضوری در تهران ثبت کرده اند از این رو آماری از اینکه چه تعداد از آن‌ها به نظر شورای نگهبان اعتراض کرده اند مشخص نمی‌باشد.

رزاقی ادامه داد:، اما به جهت سهولت در دریافت اعتراض و شکایت افراد، در استان خراسان رضوی نیز به نمایندگی از شورای نگهبان شکایت‌ها دریافت و برای این نهاد به تهران ارسال شد که ۳۸۷نفر از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در خراسان رضوی که صلاحیت آن‌ها از سوی شورای نگهبان تایید نشده بود از طریق این دفتر اعتراض خود را ثبت و برای شورای نگهبان ارسال کردند.

او با بیان اینکه اسامی داوطلبان نهایی برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم ۲۳بهمن ماه اعلام خواهد شد، افزود: نتیجه رسیدگی به این اعتراض‌ها نیز ۱۱بهمن ماه اعلام خواهد شد و برای این دسته از افراد قطعی خواهد بود. اما افرادی که در طول فرآیند بررسی صلاحیت‌ها در هیات اجرایی و هیات نظارت شورای نگهبان تایید صلاحیت شده باشند ممکن است به دلیل برخی تخلفات و تحریک‌هایی که انجام می‌دهند در تاریخ ۱۱ بهمن ماه که شورای نگهبان فهرست کامل افراد تایید صلاحیت شده را اعلام می‌کند رد صلاحیت شده باشند که در این مقطع زمانی تنها این افراد به مدت ۳ روز از تاریخ ۱۱ بهمن برای شکایت و اعتراض فرصت خواهند داشت.

منبع؛قدس
 
انتهای پیام//ف.ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر