کد خبر: ۷۲۱۴۵۳۲
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر : ۷۲۱۴۵۳۲
گروه : کرمان » کرمان

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: کل سرمایه گذاری معین‌های اقتصادی کرمان از ابتدا بالغ بر ۹۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال بالغ بر ۴۱ هزار نفر ایجاد و یا هدف گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، جعفر رودری رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: معین‌های اقتصادی تا پایان سال ۹۷ با افزون بر هشت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بیش از هشت هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی در این استان ایجاد کردند.

او افزود: افزون بر ۹۷ درصد سرمایه گذاری انجام شده معین‌های اقتصادی در حوزه صنعت و معدن، ۲.۳ در بخش خدمات و هفت دهم درصد در بخش کشاورزی بوده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان تصریح کرد: اجرای طرح‌های معین‌های اقتصادی هشت منطقه استان کرمان با هدف گذاری سرمایه گذاری ۹۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که از این میزان تا آغاز امسال ۱۳۰ طرح با سرمایه گذاری افزون بر هشت هزار میلیارد تومان برای هشت هزار و ۵۵۳ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده و تا پایان هدف گذاری انجام شده در مجموع افزون بر ۴۱ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود.

او بیان کرد: با توجه به روح حاکم بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور استفاده از ظرفیت‌های به وجود آمده در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ‘الگوی اقتصاد مقاومتی و توسعه منطقه‌ای با رویکرد مدیریت مشارکتی دولت و بخش غیر دولتی ابتدا در سال ۱۳۹۳ و به صورت پایلوت در شهرستان قلعه گنج در دستورکار قرار گرفت و پیاده سازی شد و در سال ۱۳۹۵ پس از ارزیابی نتایج و دستاوردها، به استان کرمان نیز تعمیم یافت.

رودری گفت: با مبنا قراردادن رویکرد‌های فوق و استفاده از ظرفیت‌های اقتصادمقاومتی، الگویی در استان کرمان شکل گرفت که توانست در مدت کوتاهی دستاورد‌های قابل قبولی را به دست آورد، در این الگو که کمتر در سایر منطقه بندی‌های توسعه‌ای صورت گرفته در ایران به آن توجه شده است، توانسته اند به نحو مناسبی بین مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌ها و منافع آن‌ها هماهنگی ایجاد کند.

او با بیان اینکه استان کرمان در ابتدا با در نظر گرفتن اشتراکات و وجوه افتراقی بین نقاط مختلف استان، به هشت منطقه تقسیم شد بیان داشت: توسعه این مناطق در اختیار هشت موسسه اقتصادی غیردولتی برای راهبری توسعه قرار گرفت و در حال حاضر این مناطق توسط ۲۶ موسسه اقتصادی غیردولتی در حال راهبری توسعه هستند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان افزود: اولویت بخشی به برنامه‌های سه ساله و دنبال کردن اقدامات مورد تفاهم در زمان مورد انتظار، همکاری در انجام مطالعات توسعه پایدار روستائی موضوع ماده ۲۷ برنامه ششم وکمک به اجرای آنها، نقش کارگزاری توسعه‌ای معین‌های اقتصادی در رویکرد‌های اقتصادی، همچنین استفاده از ظرفیت‌های مشارکت‌های عمومی-خصوصی و تبصره ۱۹ قانون بودجه، ارتقاء روحیه مشارکتی با استفاده از اقدامات فرهنگی و اقتصادی جمعی ازجمله انتظارات مدیریت استان از معین‌های اقتصادی در جهت پیشبرد اهداف توسعه‌ای به‌شمار می‌رود.

اوعنوان کرد: فعالیت‌های دانش بنیانی، مهارت آموزی و مشاغل خانگی به عنوان نقش‌های کارگزاری معین‌های اقتصادی در رویکرد‌های اقتصادی تعریف شده است.

رودری افزود: بخش دولت با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله ابزار‌های انعقاد قرارداد با پیمانکار و مشاور، پرداخت تسهیلات و ارائه مجوز به بخش خصوصی در انجام مسئولیت‌های اجتماعی کمک می‌کند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان تصریح کرد: نیاز به ایجاد مداخلات توسعه ای، نهادسازی، ظرفیت سازی، تامین مالی اختصاصی در تعامل بخش خصوصی وجود دارد.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر