کد خبر: ۷۲۱۴۶۱۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
کد خبر : ۷۲۱۴۶۱۹
در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد؛

اعضای شورای شهر تهران با ۱۶ رأی موافق کلیات طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌های موجود در پایتخت را در برابر خطر آتش‌سوزی به تصویب رساندند.

الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌ها در برابر آتش‌سوزی

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌های موجود شهر تهران در برابر خطر وقوع آتش‌سوزی و قرائت گزارش کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در دستور کار یکصد و نود و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ابتدای بررسی این دستور زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: از دوستان و همکاران خود می‌خواهم که نگاه خود را بازتر کنند و این طرحی است که چند ماه گذشته از سوی کمیسیون محیط زیست ارائه شد و بنا به دلایل غیر منطقی از دستور خارج شد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح کرد: از آن زمان که این طرح از صحن شورای شهر خارج شد تاکنون اتفاق خاصی رخ نداده و این طرح با همان نظر‌های قبلی مطرح شده است.

صدراعظم نوری گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که در سال ۹۶ تعداد ۲۷ هزار و ۲۰۶ حریق با خسارت ۳ هزار و ۷۲۶ میلیارد ریالی در پایتخت رخ داد و آمار سال ۹۷ نیز نشان می‌دهد که تعداد حریق‌ها با کاهشی کم به ۲۱ هزار و ۶۲۶ حریق با خسارت ۳ هزار و ۱۶۸ هزار میلیارد ریالی رسید.

او با اشاره به آمار حریق در ده ماهه سال گذشته گفت: تعداد حریق رخ داده در پایتخت در سال ۹۸ به ۲۰ هزار و ۲۶۴ حریق رسید و این آمار‌ها نشان می‌دهد که این موضوع در پایتخت امری جدی و اجتناب ناپذیر است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح کرد: با توجه به این آمار لازم است که طرح پایش ساختمان‌ها به صورت برخط از سوی مدیریت شهری جدی گرفته شود.

پس از اظهار نظر رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران کلیات طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌های موجود شهر تهران در برابر خطر وقوع آتش‌سوزی در صحن شورای شهر به رأی گذاشته شد و اعضای این شورا با ۱۶ رأی موافق آن را به تصویب رساندند و قرار بر این شد جزئیات این طرح که با ۱۳ رأی موافق به تصویب رسید در جلسه بعد شورای شهر مطرح شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر