کد خبر: ۷۲۱۵۲۸۶
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸
کد خبر : ۷۲۱۵۲۸۶

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان از افزایش ۴۸ درصدی شاخص راه و شهرسازی در استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، ظهر امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی کشور و مسئولان استانی کردستان عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن سنندج آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: در طول چند سال گذشته به ویژه از سال ۹۲ تا ۹۸ شاخص‌های راه و شهرسازی استان کردستان جهش خوبی داشته و شاخص ما از ۳۹ درصد به ۴۸ درصد افزایش داشته است.

مساحت کل زیربنای ایستگاه راه‌آهن سنندج حدود ۱۴ هزار و ۷۲۲ مترمربع بوده که در زمینی به مساحت ۵۱ هکتار شامل ترمینال، انبار، اتاقک سوزبانی و انتظامی است.

این ایستگاه آخرین ایستگاه مسیر همدان به سنندج بوده و برای ساخت آن یک هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمد صدیق ثابتی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان امروز ۲۹ دی ماه در بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن در کردستان گفت: در قرارداد پیمانی عملیات ساخت این پروژه ۳۰ ماهه بوده، اما امید است که تا اتمام سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

او اظهار کرد: بر اساس کلیه مکاتب و تئوری‌های توسعه اقتصادی زیربنا‌های حمل و نقل کلیدی‌ترین پارامتر و پیش‌نیاز در توسعه اقتصادی و سیاسی و اجتماعی کشور است.

ثابتی عنوان کرد: در حال حاضر ما در استان کردستان یک هزار و ۸۳۶ کیلومتر بزرگراه فرعی و اصلی و همچنین ۶ هزار و ۱۸۳ کیلومتر راه روستایی از وضعیت مطلوبی نسبت به سایر استان‌ها برخوردار هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان خاطرنشان کرد: در طول چند سال گذشته به ویژه از سال ۹۲ تا ۹۸ شاخص‌های راه و شهرسازی استان کردستان جهش خوبی داشته و شاخص ما از ۳۹ درصد به ۴۸ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر