کد خبر: ۷۲۱۵۵۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
کد خبر : ۷۲۱۵۵۷۸

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: همزمان با آغاز طرح پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از سال ۹۶ تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان وام ارزان قیمت اشتغال توسط بانک‌های استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: همزمان با آغاز طرح پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از سال ۹۶ تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان وام ارزان قیمت اشتغال توسط بانک‌های استان پرداخت شده است.

علی آشتاب افزود: این میزان تسهیلات، برای یک هزار و ۲۰۱ طرح با پنج هزار و ۱۱۴ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان مصوب شد.

او  تسریع در اجرای طرح‌های اقتصادی، پرداخت تسهیلات اعتباری و نظارت بر نحوه پرداخت وام را از برنامه‌های اولویت دار برشمرد و اظهار داشت: در خصوص اشتغال حمایتی کمیته امداد امام (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بهزیستی نیز تاکنون به ۲ هزار و ۶۱۳ طرح ۹۵ میلیارد و ۵۷۷ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

او  میزان اشتغالزایی این طرح‌ها را سه هزار و ۱۹ نفر عنوان کرد و ادامه داد:با پیگیری و اقدامات صورت گرفته ۱۵۰ میلیارد تومان در این زمینه برای استان اختصاص داده شده که به زودی پرداخت خواهد شد.

آشتاب با تاکید بر تسریع در پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی و اشتغال‌زا گفت: اعتبارات جدید ابلاغ شده به استان جهت حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده از سیلاب اخیر به سر جمع اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری افزوده شده و باید تا پایان سال برای طرح‌های معرفی شده به بانک‌های عامل، تعیین تکلیف و پرداخت شود.

به گفته او  دستگاه‌های اجرایی باید ظرفیت‌های حوزه کاری را شناسایی و برای اجرای آن، طرح و برنامه داشته باشند چراکه در بسیاری از مناطق روستایی و عشایری استان ظرفیت گردشگری، کشاورزی و صنعتی فراوانی وجود دارد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر