کد خبر: ۷۲۱۵۶۰۶
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
کد خبر : ۷۲۱۵۶۰۶

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت:۱۴ مرکز نیکوکاری با مشارکت کمیته امداد در حوزه های علمیه استان اصفهان راه اندازی شد که در ۹ ماهه سال ۹۸ بیش از ۵۸ میلیون تومان کمک جمع آوری و به نیازمندان اهدا کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه کمک به گسترش مراکز نیکوکاری از برنامه‌های این نهاد است، گفت: حوزه خیر و احسان به گستردگی عواطف انسانی، معارف و اخلاق اسلامی است و ایجاد ساز و کار‌های مردم نهاد و مبتنی بر جمع‌های کوچک و محلی، دقیق‌ترین راهبردی است که با توجه به این گستردگی می‌توان برای پیشبرد آن در نظر گرفت.

متین پور با بیان اینکه مراکز نیکوکاری بر اساس چنین راهبردی با همکاری، نظارت و پشتیبانی کمیته امداد در سراسر استان فعال شده و مشغول خدمت به نیازمندان هستند، تاکید کرد: حوزه‌های علمیه و روحانیت شیعه همواره نقش برجسته‌ای در امور عام المنفعه و خیر دارند و در این زمینه نیز تا کنون ۱۴ مرکز نیکوکاری در حوزه‌های علمیه استان راه اندازی شده است.

او ادامه داد: از این تعداد، ۱۳ مرکز در حوزه‌های علمیه ویژه خواهران و یک مرکز نیز در حوزه‌های علمیه ویژه برادران راه اندازی شده است.

متین پور ساز و کار مراکز نیکوکاری را مبتنی بر جمع آوری و توزیع کمک‌ها در منطقه فعالیت هر مرکز نیکوکاری توسط گردانندگان آن عنوان کرد و گفت: مراکز نیکوکاری فعال در حوزه‌های علمیه نیز در ۹ ماهه سال ۹۸ بیش از ۵۸ میلیون تومان کمک جمع آوری و به نیازمندان اهدا کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با ابراز خرسندی از اسقبال اقشار مختلف مردم از این راهبرد نیکوکارانه یادآور شد: تعداد مراکز نیکوکاری و همچنین میزان کمک‌های جمع آوری شده توسط آن‌ها در ۹ ماهه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر