کد خبر: ۷۲۱۷۲۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
کد خبر : ۷۲۱۷۲۴۵

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز بیشترین دغدغه مردم در حول موضوعات اقتصادی است و همچنین بالاترین توقع و انتظارشان ساماندهی وضع اقتصادی کشور است.

بالاترین توقع مردم ساماندهی وضع اقتصادی کشور است

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید اظهار کرد: امروز بیشترین دغدغه مردم در حول موضوعات اقتصادی است و اگر از مردم سوال شود چه توقعی از مجلس و رئیس‌جمهور دارید بالاترین توقع و انتظارشان را ساماندهی وضع اقتصادی کشور اعلام می‌کنند.

وی تاکید کرد: دشمن هدف گذاری کرده تا کاری انجام شود تا ما نتوانیم به اهداف عالی برسیم و تصمیماتی می‌گیرند تا به اقتصاد ما ضربه زده و جنگ اقتصادی به راه بیندازند؛ البته بخشی از عملکرد مدیران ما نیز باعث شده تا با مشکلاتی روبرو شویم، اما باید کاری کنیم که شعار مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید تحقق یابد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این مطلب که در عرصه تولید و چرخ اقتصاد فعالانی وجود دارند که ایثار می‌کنند و مجاهدانه در عرصه اقتصادی گام برمی‌دارند، به وظیفه ناجا در ایجاد و ارتقاء امنیت در حوزه اقتصادی پرداخت و گفت:‌نیروی انتظامی وظیفه دارد برای مدیران و افرادی که در عرصه اقتصادی گام برمی‌دارند فضایی امن را ایجاد کنند.

سردار اشتری گفت: ارتقاء امنیت در فضای اقتصادی از منظر‌های مختلف دنبال می‌شود. یکی امنیت فیزیکی یعنی اینکه مدیران و کارگزاران ما و کسانی که در عرصه اقتصادی نقش دارند بتوانند با امنیت کار خود را انجام دهند؛ یعنی هر کجای کشور مجموعه کارآفرینی یا شرکت و محلی راه‌اندازی شود حداقل بتوانیم بگوییم امنیت تضمین شده آنجا با ماست.

وی ادامه داد: جنبه حمایتی از تولید کنندگان بخش دیگر این مبحث است و باید کاری کنیم که به تولید و امنیت آن‌ها خدشه‌ای وارد نشود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ورود کالای غیرمجاز و قاچاق به کشور از جمله مواردی است که باید با آن‌ها برخورد کنیم. چرا که دست‌هایی هستند که برای منافع مالی و اهداف سیاسی‌شان می‌خواهند به اقتصاد کشور ضربه بزنند و ورود بی‌رویه کالا به کشور از جمله اهداف آنهاست.

سردار اشتری تصریح کرد: در سال‌های گذشته پلیس اقدامات خوبی در زمینه مبارزه با جرایم اقتصادی انجام داده و با افرادی که به صورت سازماندهی شده و یا سازماندهی نشده ، قاچاق کالا کرده‌اند برخورد کرده است.

وی تاکید کرد:برای برخورد با ورود غیرقانونی و قاچاق کالا به کشور توفیقاتی زیادی داشتیم، اما این کفایت نمی‌کند و باید با برنامه‌ریزی بهتر و استفاده از تکنولوژی روز و همکاری همه دستگاه‌ها با ناجا از سرچشمه جلوی ورود کالای قاچاق را بگیریم.

وی ادامه داد: اگر اقدامات مجاهدانه پلیس و همکاری سایر دستگاه‌ها وجود نداشت مشکلات چند برابر می‌شد.

فرمانده ناجا افزود: پلیس در خدمت تمام فعالان اقتصادی و افرادی است که در اقصی نقاط کشور در حال خدمت هستند، تا با آرامش کامل به فعالیت خود بپردازند و ما سعی می‌کنیم وظایف خود را به خوبی انجام دهیم تا مانع آن ها نشویم بلکه حامی باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در این وضعیت کنونی که بیشترین فشار از ناحیه موضوعات اقتصادی است باید به رونق تولید کمک کنیم و همه دستگاه‌های مسئول و ناجا با هم همکاری کنند.

سردار اشتری افزود: شاید نگاه بعضی‌ها به پلیس نگاه سلبی و جنبه‌های برخوردی باشد، اما ما پلیس امنیت اقتصادی را در ناجا راه‌اندازی کرده‌ایم و با شبکه‌ها و مافیا‌هایی که به دنبال ضربه به اقتصاد کشور بوده و هستند با کمک دستگاه قضایی هوشمندانه و قاطعانه برخورد کرده‌ایم؛ برخورد با مفاسد برای ارتقاء رونق تولید در کشور است.

وی گفت: اگر هم پرونده‌ای تشکیل شده و برخوردی صورت گرفته برای حمایت از کسانی است که صادقانه، پاکدستانه و مجاهدانه کار می‌کنند وگرنه شما نمی‌توانید در فضایی آرام و مسیر درست حرکت کنید؛ هر اقدام پلیس در راستای بهبود وضعیت اقتصادی در کشور و کمک به رونق تولید و حمایت از تولیدگران و اقتصادگران و پیشگیری از جرایم است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر