کد خبر: ۷۲۱۷۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
کد خبر : ۷۲۱۷۲۹۰

پاسخ‌هایی که معترضین به عدم دریافت یارانه معیشتی دریافت کرده‌اند، باعث گلایه‌شان شده است. زیرا برخی از آن‌ها معتقدند که پاسخ‌های داده‌شده با واقعیت‌های درآمدی که دارند، همخوانی ندارد.

ماجرای محروم شدن از یارانه معیشتیبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  به دنبال اجرای طرح پرداخت یارانه معیشتی دولت به دهک‌های کم درآمد جامعه، شاهد عدم پرداخت این یارانه به حساب برخی از خانوارهایی بودیم که مشمول یارانه هستند، اما از دریافت یارانه معیشتی محروم شده‌اند.

بر همین اساس، موضوع بررسی اعتراضات این دسته از مردم در دستور کار دولت قرار گرفت و در نهایت، برای آنها جواب‌هایی آمد که همچنان با اعتراض و گلایه همراه بوده است.

شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی

هیئت وزیران شرایط جدید پرداخت حمایت معیشتی را مشخص کرد که بر این اساس خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان مشمول حمایت نمی‌شوند.

الف خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی.

ب خانوارهای دارای املاک و مستغلات با ارزش دوازده میلیارد (۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال در تهران و کلان‌شهرها و نه میلیارد (۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال در سایر شهرستان‌ها.

پ خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از چهار میلیارد (۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال.

ت کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه‌پرداز.

ث خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیر زیارتی داشته‌اند.

ج گیرندگان تسهیلات بانکی جمعاً به‌مبلغ بیش از سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال که در حال بازپرداخت اقساط باشند.

تعیین چنین شرایطی، با آنچه در پاسخ به اعتراضات آمده است، کاملاً متفاوت است. زیرا، اغلب خانوارهایی که از دریافت یارانه معیشتی محروم شده‌اند، چنین شرایطی را در خود نمی‌بینند و معتقدند که حق آنها تضییع شده است. یکی از گلایه‌های این قبیل خانوارها، به نحوه محاسبه درآمد آنها است که باعث شده از دریافت یارانه معیشتی محروم شوند.

مطابق آئین‌نامه دولت، بسته حمایت معیشتی به خانوارهای یک نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه به ترتیب ۴۰و ۴۸۰ میلیون ریال، دو نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۵۰ و ۶۰۰ میلیون ریال، سه نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۶۰ و ۷۲۰ میلیون ریال، چهار نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۷۰ و ۸۴۰ میلیون ریال و پنج نفر و بیشتر با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۸۰ و ۹۶۰ میلیون ریال تعلق نمی‌گیرد.

این در حالی است که خیلی از خانوارها مدعی هستند چنین درآمدی را نه ماهانه و نه سالانه ندارند.

یکی از شهروندان تهرانی، در همین زمینه گفت: کل درآمد ماهانه بنده و همسرم به ۶ میلیون هم نمی‌رسد، اما از دریافت یارانه محروم شده‌ایم. البته، خانه هم نداریم و فقط یک خودرو داریم که قیمت آن به ۱۵۰ میلیون هم نمی‌رسد. حالا چگونه محاسبه کرده‌اند که ما جزو افراد با درآمد بالا هستیم، واقعاً نمی‌دانم.

وی ادامه داد: وضعیت معیشتی خانوار ۴ نفره ما را با ۶ میلیون تومان در ماه جزو ۹۸ درصدی درآمد بالای جامعه در سامانه اعلام شده بنابراین در این صورت هیچ مشکلی از نظر درآمد نباید داشته باشیم و در رفاه کامل باشیم درحالیکه با این حقوق و درآمد و اجاره خانه و دو بچه مدرسه‌ای حقوق ما حتی برای تأمین حداقل‌های زندگی‌مان نیز کافی نیست چه برسد به اینکه در رفاه باشیم.

یکی دیگر از شهروندان، اظهار داشت: من بازنشسته هستم. فقط یک خانه دارم که ارزش این ملک به یک میلیارد هم نمی‌رسد. اما، خودرو ندارم و مستمری من ماهانه حدود ۲ میلیون تومان است. حالا چگونه محاسبه کرده‌اند که من کمک معیشتی نگیرم، نمی‌دانم.

وی افزود: دو فرزند در خانه دارم که حقوقشان برای تأمین هزینه‌های زندگی خودشان نیز کافی نیست و مسئولان عنوان می‌کنند که فرزندانتان به شما کمک می‌کنند در حالی که در این شرایط اقتصادی نمی‌شود از آنها انتظار داشت.

این سالمند ۷۰ ساله گفت: سال‌ها قبل یک بار به عمره مشرف شدم و یارانه خانواده مرا قطع کردند و گفتند که شما سفر خارج از کشور داشته‌اید و این بار نیز از کمک معیشت محروم شده‌ایم.

ماجرای محروم شدن از یارانه معیشتی

متأسفانه در بین انبوه اعتراضات به عدم دریافت یارانه معیشتی، چنین مواردی بسیار زیاد است. اما، مسئولان وزارت رفاه مدعی هستند که محاسبات آنها بر اساس بررسی وضعیت اقتصادی و حساب بانکی معترضان بوده است.

موضوع گردش مالی شهروندانی که یارانه معیشتی به آنها تعلق نگرفته است، یکی دیگر از نکات مبهمی است که پاسخ قانع کننده‌ای برای آن داده نشده است.

یکی از همین شهروندان، گفت: سال گذشته خانه پدری را به خاطر انحصار ورثه فروختیم و مبلغ آنکه ۷۰۰ میلیون تومان بود، در حساب بانکی من بود که حدود یک ماه زمان برد تا این پول از حساب بنده به حساب بانکی برادر و خواهرانم انتقال یابد. حالا همین موضوع را برای بنده به عنوان گردش مالی ثبت کرده‌اند و مدعی شده‌اند که گردش مالی بالایی در سال گذشته داشته‌اید.

وی افزود: من چه می‌دانستم که قرار است یارانه معیشتی بدهند. حقوق من کمتر از سه میلیون تومان است و خانه‌ای هم ندارم. فقط یک خودرو دارم که ارزش مالی آن ۱۰۰ میلیون تومان هم نمی‌شود. حالا چرا این یارانه را نمی‌گیرم، واقعاً نمی‌دانم. اما در پاسخ به اعتراض بنده، آمده است که درآمد من بالاتر از ۹۰ درصد جامعه است. خودم هم نمی‌دانم چقدر پولدار بوده‌ام و خبر نداشته‌ام!

یکی دیگر از افرادی که نسبت به گردش مالی حساب خود معترض بود گفت: جایی کار می‌کنم که با پولی که در حساب من است خرید و فروش می‌شود به همین دلیل گردش مالی حساب من، دارایی بنده نیست و من فقط حداقل حقوق ماهیانه خود را پایان ماه می‌گیرم.

نحوه احراز میزان درآمد و تعیین خانوارهای هدف بر اساس دستورالعملی خواهد بود که از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ابلاغ می‌شود.

شاخص دیگر سنجش وضعیت درآمد خانوار میانگین وضعیت سه سال گذشته شاخص‌های مالی و یا میانگین برداشت ۶ ماه منتهی به زمان تعیین وسع مبنای تشخیص سطح درآمد و امتیازدهی خانوار است که از سوی وزارت رفاه انجام می‌شود.

در آئین نامه هیأت وزیران همچنین این نکته نیز ذکر شده که چنانچه خانواری نسبت به نتیجه تعیین وسع اعتراض داشته باشد، می‌تواند هر سال یک بار درخواست رسیدگی دهد تا در مقاطع زمانی ۶ ماهه (خرداد و آذر هر سال) بررسی مجدد صورت گیرد.

اما این در حالی است که بسیاری از خانوارهای غیر مشمول در ارزیابی وسع که نسبت به نتیجه ارزیابی اعتراض دارند به دلیل تهدید به حذف و قطع یارانه از اعتراض و درخواست بازبینی مجدد منصرف می‌شوند.

بررسی درخواست‌های بازبینی مجدد

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی در مورد ثبت اعتراض در سامانه معیشتی گفت: نتایج اعتراض این افراد از هفته گذشته در سامانه قابل رؤیت است و هر فردی که مجدد اعتراض داشته باشد می‌توانند درخواست بازبینی مجدد دهد.

حسین میرزایی افزود: اعتراض این افراد مورد رسیدگی و طی ۶ ماه آینده اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان کمک معیشت در صورتیکه اطلاعاتشان با اطلاعات به دست آمده ما مغایر باشد یارانه نقدی شان حذف می‌شود اظهار داشت: این موضوع فقط شامل متقاضیان معترضی است که خود را مشمول بسته حمایت معیشت می‌دانند.

وی همچنین در مورد اعتراض متقاضیان دریافت حمایت معیشتی گفت: علاوه بر احکام حقوقی سرپرستان خانوار، میانگین برداشت ۹ ماهه حساب آنها نیز بررسی شده و ملاک قرار می‌گیرد و آنهایی که حد نصاب حقوق را دریافت و میانگین برداشت‌ها را داشته‌اند حذف شده‌اند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با اشاره به اینکه بررسی‌ها به هیچ وجه دستی و توسط اشخاص انجام نمی‌شود، ادامه داد: افرادی که نسبت به پاسخ بررسی‌های انجام شده معترض هستند می‌توانند مجدد در سایت درخواست بازبینی دهند.

میرزایی به اصلاح رفتار مالی معترضان اشاره کرد و گفت: برخی از هموطنان عنوان می‌کنند که پول‌های حساب متعلق به ما نیست به این افراد پیشنهاد می‌کنیم که حساب جاری خود را از حساب شرکت جدا کنند.

به گفته وی، اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی وزارت رفاه وجود دارد قابل اصلاح نیست و افرادی که نسبت به نتیجه‌ها، اعتراض دارند باید رفتار مالی خود را اصلاح کنند و حساب خود را از حساب کارفرمایان جدا کنند و پس از آن در سامانه درخواست بازبینی دهند و به مرور به اعتراض‌ها رسیدگی می‌شود.

براساس اعلام ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی بیش از ۳ میلیون فرد سرپرست خانوار اعتراض خود را در سامانه ثبت کردند و تا کنون بیش از ۴۲۰ هزار نفر این افراد مشمول دریافت کمک معیشت شده‌اند.

مبلغ بسته حمایت معیشتی به‌صورت ماهانه به خانوارهای یک نفره مبلغ ۵۵۰ هزار ریال، دونفره مبلغ ۱,۰۳۰ هزار ریال، سه نفره ۱۳۸۰ هزار ریال، چهارنفره ۱,۷۲۰ هزار ریال و پنج نفره و بیشتر ۲,۰۵۰ هزار ریال تعلق می‌گیرد.

در هر حال اجرای طرح حمایت معیشتی که از سوی وزارت رفاه بعد از سهمیه بندی بنزین اجرایی شده است از همان ابداً با اعتراض‌هایی از سوی مردم روبرو بود و با گذشت حدود دو ماه از این طرح همچنان بسیاری از سرپرستان خانوار خود را مشمول این طرح می‌دانند و متأسفانه تاکنون پاسخ درستی به آنها داده نشده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۸۸
در انتظار بررسی: ۱
نطیراحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
س من بیکارهستم وهیچ حقوقی دریافت نمیکنم خانواده سه نفره هستیم درامدمون فقط ماهی ۱۳۵هزارهست چراحمایت معیشتی به ماتعلق نمیگیره
حمیدرضا مروی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
۳ ماهه که بیکار هستم و هنوز بیمه بیکاری که ۱/۵۵۰/۰۰۰ تومان محاسبه شده واریز نشده _جمع ملک هم ۵۵۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان نمیشه_ماشین تیبا۹۵_جمع درآمد خانواده زیر مبلغ اعلام شده میباشد_با مشگل زندگی میکنیم مثل اکثریت مردم_ معیشتی هم که تعلق نگرفت و اعتراض مجدد هم که تهدید به قطع یارانه میکنند(فقط امیدمان به خداست نه به کس دیگری)
محمدفراهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
سلام من کارگرم وبیمه هم ندارم خونه وماشین هم ندارم ازترس قطع یارانه باردوم انصراف زدم چون جایی نیسن ثابت کنی گفتم رضایت نامه پرکردم فردامیگن ثابت نشدیادانه شما قطع شدایاجایی هست حضورامرجعه کنم این واقعاعدالت نیست
اکبردرویشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
من اجاره نشین هستم باسه تافرزند باحقوق تامین اجتماعی بچه هام میرن مدرسه چرابایدحقوق معیشت دریافت نکنم توراخداخیلی احتیاج دارم
شیرویه عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
لطفا نسبت به یارانه ی من دوباره باز بینی کنید
مریم متفکری نژاد
|
United States
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
سلام. ببخشید من یک بازنشسته حداقل بگیرهستم که بسته معیشتی اینجانب فقط دوماه دی و بهمن واریزگردیدودرماه آذرپرواخت نگردید آیاماه آذرپرواخت میشودیاخیر... ممنون میشوم از پاسخ شما
طاهر روحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
بنده از سال ۹۳ از لیست یارانه نقدی جاماندم الانم سرپرست۴نفرم که یارانه معیشتی هم واریز نمیشه الانم بی تکلیف موندیم لطف رسیدگی کنید
رحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
سلام سرپرست کارخونه هستم صاحبکارم حقوق کارگراش وکه افقانی هستن میزد بحسابم یک باراعتراض کردم جواب امد که برداشتی توتوفلان ماه اینقدر مال من که نبوده دوباره اعتراض کردم از شما تقاظا میکنیم صدای مارو به مسولین برسونین تایارانه مونو قط نکردن ۲تومان حقوق میگیرم بادوتابچه مدرسه جز پولدارا شدیم خودمون نمیدونیم
ک ش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
ما که راضی نیستم به اونی که داره یارانه معیشتی مده وبه اونی که نداره هم نمیدن فقط شش ماه اخیر حساب بانکی ما نگاه کنیت آن وقت بگوید به شما تعلق نمگیرد
حسین صباغ زیارانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
سلام
بنده یک خانواده پنج نفره هستیم یک ماشین اقساطی داریم که دو تا از اقساط ان عقب افتاده و پرداخت نشده و از طرفی ماشین بنده سال ۹۷ کاملا سوخته و لاشه ان در پارکینگ است یک خانه در حد ۳۰۰میلیون در شهرستان دارم و هیچ چیز دیگری به نام خودم یا خانواده ام نیست در سالهای ۹۵و۹۶یک قطعه زمین در روستا داشتم که ان را فروخته و پول ان برای مدتی در حسابم بوده و بعد از ان خانه خریده ام و کارگر یک شرکت خصوصی هستم حالا برای من پیام امده شما بالای ۹۶در صد جامعه هستی و جالب این که مبلغ حقوقی بنده با کارکرد گردش حسابم شده ۵۷۷۶۸۰۰تومان که باز زیر هشت میلیون اعلام شده است ایا واقعا بنده با این مبلغ و گردش حساب جزو چهار درصد سرمایه دار ها هستم ؟اگر اینگونه است پس انهایی که میلیاردی حسابهایشان کار میکند و ماشینها و خانه های میلیاردی دارند انها جزو کدام دسته هستند ؟و جالب تر این که خیلی هاشون هم دارن هم معیشتی میگیرن و هم یارانه واقعا جای تاسف داره
محمدحسین احمدیان باغبادرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
خانه مستاجرم حقوق بازنشسته 19700000ریال دریافت معیشتی نگرفت فرزن 3تکمیل دارم
س-س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
ده سال پیش شوهرم یه مغازه زد شهرستان که بعد ورشکست شد جمعش کرد اومدیم کرج الان خودشون زدن حقوق ۳ میلیون ولی گفتن جواز دارین!!!!!!!! آخه بی انصافها با ماهی ۳میلیون دوتا بچه هم داریم ۴ نفریم بخدا من اون یه تیکه کاغذ که شما بخاطرش ما رو رد کردین میدم به شما
س-س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
ده سال پیش شوهرم یه مغازه زد شهرستان که بعد ورشکست شد جمعش کرد اومدیم کرج الان خودشون زدن حقوق ۳ میلیون ولی گفتن جواز دارین!!!!!!!! آخه بی انصافها با ماهی ۳میلیون دوتا بچه هم داریم ۴ نفریم بخدا من اون یه تیکه کاغذ که شما بخاطرش ما رو رد کردین میدم به شما
وهاب مجدم
|
United States
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
من هیچ ندارم نه ماشین نه واحد مسکونی نه شغل ثابت اما معیشتی نمگیرم
سیدعلی اکبرمحمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اصلا برسی وسرکشی به حسابها دقیق نیست.به من پاسخ داده اند دو دستگاه اتومبیل دارد،درصورتیکه که من سال88 ماشین پراید رافروختم ویک پارس 88 دارم که سی میلیون هم ارزش ندارد.گفته اند درفضای ماه 24 میلیون گردشگر مالی داشتی که این مبلغ هم امانت وپول رخنه منزل است که آذر 99 باید به مستاجر مسترد کنم.خلاصه هیچکدام از پاسخها با معیارهای خودشان همخوانی نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ای عمووو ما کجا شانس داشتیم که اینجا دومیش باشه والله
قدرت شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اینجانب یه منزل به قیمت 170میلیون تومان دارم که از ارث پدری همسرم بهش رسیده. یک عدد پراید مدل 88 دارم و حقوق ماهیانه من 2500 هزار تومان هم نمیشود با داشتن یک فرزند محصل و هزینه های جاری آیا انصاف هست که یارانه معیشتی به خانوادهام تعلق نگیرد. در صورتی که یکی از اقوام ما با وجود دو خودرو و ملک شخصی چند صد متری و حقوق انچنانی و باغ شخصی واجد شرایط دریافت معیشتی بوده. آیا این انصاف است.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
دو خودرو دارم به ارزش 40 میلیون هم نمیرسه کار ثابت هم که ندارم چرا باید یارانه معشیعتی رو قطع کنن
گلدی پرویزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
کارگر رستوران بودم کارفرما به حساب من دستگاه کارت خان کر فت به من یارانه معشیتی نگرفتم
آمنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
یارانه معشیتی دریافت نکردم من مطلقم وهیچی ندارم فقط همون یارانه ودلمونو خوش کردیم معیشتی درست کردن که اونم ندادن
فوق لیسانس بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
ماشین مزدا مدل 81 که پارسال فروختیم رو توی داراییمون اوردن.خدا نگذره ازشون
کرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
سلام چرا جواب سوال مارو نمیدید بارها بهتون پیام دادیم ولی شما اصلا توجهی نمیکنید گفتیم که به خاطر ترس از قطع یارانه اصلی مجبوربه انصراف ازیارانه معیشتی شدیم من وخیلی ازامثال من ازدستگاه کارت خوان استفاده میکنیم ما یک خانواده دونفره هستیم که یک مغازه اجاره ای خرده فروشی دارم ماهی 500 هزار تومان اجاره مغازه و 550 هزار تومان وام ازدواج میدم کل سرمایه من حدود10 میلیون تومان است که درماه بادستگاه کارتخوان تراکنش انجام میدم مستاجرم ماشین هم ندارم ماهی کمتراز یک میلیون و پانصد هزار تومان سودخالص ازفروش دارم سری اول اعتراض دادم ولی به خاطر تراکنش کارت به ما تعلق نگرفت سری دوم دوباره اعتراض دادم ولی ازترس اینکه یارانه اصلی هم قطع نشه انصراف دادم والان تاشش ماه دیگه نمیتونم اعتراض بدم حالا ازشما میخوام پیگیری کنید که دوباره بتونیم اعتراض بدیم توروخدا حتما پیگیری کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
سلام همسر من کارگر ساده هست چیزی هم نداریم اجاره نشین هستیم ولی بسته حمایتی بهمون ندادن اعتراض هم گذاشتیم میگه بهتون تعلق نمیگیره اگر هم دوباره اعتراض بذاریم گفتن یارانتون قطع میشه ما باید چکار کنیم با دوتا بچه وحقوق ۱۵۰۰۰۰۰ یک میلیون وپنصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
ایا قیمت پراید مدل 73 چقدره که مسولین به خاطرش یارانه معیشتی مارا پرداخت نمی کنند؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
اوناییکه بسته معیشتی دادین حساباشونو ملکو املاکشونو ی بررسی کنین پسر دایی خودم انقد دارایی داره ی کار نظامی داره ۲۴ ساعته ۴۸ ساعت وقتش آزاده ی(چون نظامی بهش دادن)کار دیگه م داره پولش ازپارو بالا میره خدا شاهده به اون دادن اونوقت شوهر من کارگره به ماندادن انشالله حناق بشه چون حق مارو میدین به اینا
سکینه لاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
این کد ک دادید سر کاری هست از روز اولی ک این کد رو دادید هر وقت زدیم گفت از وقتش گذشته الان 4 ماه دارید واریز میکنید ولی ما هنوز یک قرون ندیدیم ب یکی ک اصلا نیاز نداره دارید میدید ولی ب کسی ک نیاز داره نمیدید
جعفر لاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
سلام همسر من یک کارگر ساده است ن ملک و املاک داریم ون خودروهای گران قیمت داریم یارانه ماه ب ماه ب حسابمون وازیز میشه ولی هنوز معیشتی دریافت نکردیم چرا هنوز ب حسابمون واریز نشده البته پیامک برامون ارسال شده ولی هنوز ب حسابمون واریز نشده
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
من یک مستاجر نه خونه دارم نه ماشین چندساله بیکارم سال 96 ازلی ینگ یه پراید خریدم چون نتونستم قسطمو بدم فروختم هموسال96 یه دستگاه کارتخوان مادرم به اسم من گرفت واین قرعه کشی های خانگی مردم پولاشونو میاوردن میریختن توش وفرداشم هرکی برنده میشد بهش تحویل میدادن ازاین پول یه هزارتومانی برای من نبوده الان باید چکار کنم دوتا بچه هم دارم توخرج زندگیم موندم به درد مردم برسید
Roya
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
من اشتباه بازبینی زدم ولی حالا میگن یارانه رو هم قطع میکنن چطوری باید لغو کنم بازبینی رو؟؟؟
حبیب محمدی نشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
سلام من کارگرم برای روی 60تومان کار میکنم ن ماشین دارم ن خونه ن حساب بانکی؟5سال پیش ک خواستم یارانه نقدی رو جدا کنم حذف شدم الان 5ساله یارانه نقدی دریافت نکردم خودمو پسرم؟هر جا هم میریم میگن جامانده شدی از یارانه؟برای معیشتی هم رفتم ک ثبت نام کنم ثبت نشدم؟باید چ کار کنم بخدا نیاز ندارم با این گرونی؟
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
حتما باید تجدید نظر کنن قراربود پول گرانی بنزین بدن مردم ولی چیشد
منتظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
چرا جواب ثبت اعتراض رو نمیدن با تشکر
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
چرا مرحله اول معشتی ماروریختن ولی مرحله بعدی دیگه نریختن؟
مجید خلج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
چرا معیشتی سری اول به ما تعلق گرفت ولی مراحل بعدی ندادند حالا هم دیگر اعتراض قبول نمی شود
سهراب رستمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
بعدم مابای مستمری خرج خونه ودکتروداروهای شوهرمومیدم
سهراب رستمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
اصلاهمچین چیزی ک شمازدین درست نیست شوهرمن الان 9سال سکته مغزی هست وتوخونه فلج بلع هست وغذاخوردنش باسرنگ هست
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
سلام من توی روستا منطقه محروم بدون شغل وبیمه با چهار فرزند فقط به خاطر پراید83وسه ماه تابستان که دستگاه کارتخوان که به اسم من بوده ماهی 16 ملیون حساب کردن نه جایی هست که بریم اعتراض کنیم تازه اعتراض زدم میگه یارانه هم قطع میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
با سلام اینجانب تعمیر کار لوازم خانگی هستم من همه روزه دستگاه کارتتان روزی از صد تا یک میلیون تراکنش دارم بنده یه موتور یخچال تعویض میکنم هشتصد هزار تومان میگیرم این که نمیشه درامد من چون ۶۴۰ هزارتومان میدم موتور گاز استفاده میکنم فیلتر درایر و لوازم دیگه استفاده میکنم که تهش هفتاد هزار تومان برام می مونه حالا لاین کارشناسهای چطور حسابکردن که من ماهی۲۸میلیون تومان درآمد دارم اونا بیان هر ماه ۴ میلیون تومان بدن به من بقیه رو برا خودشون بردارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
سلام من بازبینی زدم از ترس این که یارانه قطع میشه انصراف زدم حالا باید چیکا کنم من به معیشتی نیاز دارم
نبی اله نعمتی کردکندی م
|
Romania
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
معیشتی بنده قطع شده و اعتراض دارم چون من حقوق ام کلا ف زندگی نمی کند
ناصر اسمعیلی نسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
بنده چند بار ثبت اعتراض کردم ولی هیچ پیامی برای من نیامده، خواهش میکنم ترتیب اثر بدهید
بخدا اگر نیاز نداشتم اعتراض نمیکردم والان خیلی بسختی زندگی میکنم
Ebi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
سلام من کارگر سادم حقوقم ماهینا که ثابت باشه ندارم اگه جای کار ثابت هم پیدا بشه بخدا ماهی ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰۰دومیلیونه بعد میگه گردش حسابت ۴۰ میلیونه اگه من ۴۰ میلیون گردش حساب داشتم ازش وام میگرفتم معیشتی هم نمیخواستم چه مسخره بازی در اوردین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
یارانه معیشتی بهمون تعلق نگرفت چرا.اعتراض کردم جواب نیومده
ح.ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
من یه کارگاه کوچیک دارم .با هزار جور وامو قسط بیست تومن جور کردم دارم کار میکنم .پول من در گردشه تا پول از بازار برسه باید برم جنس بخرم که بتونم‌کارکنم.درآمدم خداشاهده به سه تومن هم نمیرسه.تازه با هزار جور قسط.چرا باید گردش حساب من درآمدم‌حساب بشه.این انصاف نیست .برامن که خونه ندارم و یه پراید دارم .نریختن .ولی برا خیلیا که همه چیز دارن ریختن.من که راضی نیستم .لطفا درست قضاوت کنید.
کرمعلی رمضانپور امیجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
علت دریافت نکردن یارانه معشتی
جوادقلیپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
بنده خرید فروش خشکبار و تره بار میکنم نسیه میخرم وبعد از فروش پول به حساب بنده واریز میشود آقایون مبلغ واریزی را درآمد بنده حساب میکنند و معیشت خانواده من را قطع میکنند که خارج از دین و عرف هست
الف .ک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
شاید از حساب من مبلغی کسر شده برای کارهای مهمی مثل جهیزیه ک‌کمر شکن است .ایا مسعولین ازین امر مطلع هستند .یا فکر میکنند برای خوش گذرانی خرج شده .در ثانی چرا پر تراکنش ترین ماه را در نظر میگیرند .در سه سال اخیر ما دو ماه وام گرفتیم و هزار بدبختی تا یه مشکل و حل کردیم .سی ماه دیگر را چرا بررسی نمیکنن ک دریافتی نداشتیم .مثل همیشه معیار درستی ندارند برای بررسی این امر
بی بی جان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
بنده یارانه معیشتی ندارم یک پیرزن هستم هیچ دارامدی ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
ماهم فقط حقوق بگیریم ۳ نفریم معترضم فقط ۱ پراید کهنه داریم دلیلی هم براحذف معیشتی نداشتن فقط گفتن حقوق بگیرین این چه عدالتیه لطفا رسیدگی کنین منم رضایت ندارم که بهمون بااین گرونی ندن
محمد از اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
سلام . بنده با ۳ فرزند و حقوق تقریبا" ۳ میلیون (کارگر) مستاجر با ماهی ۵۰۰ هزار تومان و خودروی پراید ۲۰ میلیونی جزو یارانه بگیرها نیستم لطفا" از مسئولین بپرسید چرا!؟ در صورتی که مدیر کارگاه من با ماهی ۷ میلیون و یک فرزند و ماشین بی ام و
و خونه بالا ۷۰۰ میلیونی یارانه دریافت می کند که البته نوش جانش
بانو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
من یک خانم خاندار هستم که متاسفانه مدتی پیش یارانه از پدرم جدا کردم چون زیر پوشش کمیته بودم خواستم که یارانه به این کارتم بیاد ولی متاسفانه مسئولین شماره حساب درست ثبت نکردن یارانه من قطع شده معیشتی نگرفتن لطفا مسئولین رسیدگی کنید
محمد خاناوغلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
من اشتباه حذف شو دم خواهش می کنم برسی کنید من مستجر هستم و۳بچه کوچک دارم وکار خوبی هم ندارم حقم دار زایه میشه لطفان رسیدگی شود من هر موقع که می خوام ثبت کنم می گوید ۶ ماه دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
سلام فقط کارشان شده تهدید اگر اعتراض کنید یارانه نقدی هم قطع میشه ما هم امیدوارم شما هم مثل کارگران شرمنده خانواده محترمتان باشید
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
سلام من روستا زندگی میکنم و کارگرم پدر دارم که یک مغازه کوچیک مواد غذایی داره رفتم یه کارت خوان درخواست دادم برای من نریختن.پول رو از بین مردم جمع میکنند میگن همه باید کارت عابر داشته باشن...پول خرد رو جمع میکنند هزینه ضربش زیاده واسه رفاه حال مردم و بخاطر نبود پول خرد رفتیم کارت خوان گرفتیم.کارت خوان اوردن زنگ میزنه اقا شما تراکنش نداری میایم جمعش میکنیم ا..بله بله حق با شماست خب چیکار کنیم که جمع نشه الکی کارت بکشیدتا تراکنشاتون بره بالا.موندیم چه کاری بکنیم.
چرا متوجه نیستید اقا پدر یه پفک داره میفروشه 2000 سودش از پفک چقدر200تومن
این انصافه اگه راست میگید شما سود خالص افراد رو محاسبه کنید.راست نمیگید دیگه
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
بنده راننده ماشین سنگین هستم پول اجر و ماسه ای که برای مردم میبرم به حسابم من ربخته میشه از دو میلیونی که به حسابم میریزن دویست تومانش مال منه یا خانومم پروانه کسب خیاطی داره که سال۹۲فعالیت نکرده از دارایی جلوی پروانه کسب رو بسته ولی صنف کوتاهی کرده ابطالش نکرد ما چه گناهی کردیم مستاجرم هستم هیچ ملکی هم به نامم نیست
عزیزالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
من دارای دو فرزند با قوق ماهانه ۲میلیون یه خونه درحد ۲۵۰ میلیون ویک خوردرو رحد ۴۰ میلیون دارم بعد منو جز ۸۳ درصد مالی کشور محاسبه کردنه من پارسال یه خونه داشتم فروختم پولش ریختم تو حساب چند هفته بعدشم این خونه رو خریدم گردش حساب من کجا بود کاش من ۸۳ درصد پولدار بودم معیشتیتوشنم پیشکش
ناشناس
|
France
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
من بازنشسته تامین اجتماعی هستم‌با حقوق یک میلبون و ششصد بعد ۵۰ سال یه واحد اپارتمان دارم نه ماشین دارم ن چیز دیگه یه خونواده چهارنفری با این حقوق که نصفش میره پول اب و برق و گاز و تلفن بسته معیشتی تعلق نگرفت اعتراض هم دادم رد کردن تکلیف چیه
مجتبی برنجی
|
France
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
باسلام من مستمری بگیر ماهی یک‌میلیون و ششصد میگیرم خانواده ۴نفری هستیم بعد ۶۰ سال یه واحد اپارتمان خریدم ماشین هم ندارم با این تورم نه حقوق خوبی میدن نه چیزی یک و ششصد هم پود برق و اب و گاز و خرج خونه .چرا بسته معیشتی به من تعلق نمیگیره؟
فریبرزکرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سلام من خانه ندارم مستاجرم،یه مغازه اجاره ای کوچک محلی بادرامد خیلی کم باسودماهانه هفتصدالی هشتصدهزارتومان کارت خوانش هرکی ازآشنایان معامله ای انجام میده پولش اینجامیکشه یه قرعه کشی محلی گذاشتن میان اینجا قسط هاشو میکشن برای اینکه تراکنش کارت خوانم بره بالا کارت خوان روبانک برنداره همش درامد من حساب شده یه وام ازبانک ملت گرفتم پراید87گرفتم کل داراییم به 20میلیون تومان نمیرسه بااین بدبختی وبیدرامدی جزوکدام دهک قرارگرفتم که به من معیشتی قرارنمیگره به کجابایدمراجعه بکنیم که درست بشه
قدرت اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
من یه کارگر ساده بل حقوق دو ملیون دارم زندگی میکنم خونه ی مستجری ماهی ۹۰۰تومان کرایه خونه میدم نه ماشین هست به نامم نه چیزی با یه بچه ،حساب بانکی من تعلق به برادرم دارد چطوری به من یارانه معیشتی تعلق ندارد ک درحالی ک نه خونه ی میلیاردی دارم نه ماشین ک در اعتراض زده ۱۱برابر بقیه درآمد دارم
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سلام من یک کارگر ساده هستم اعتراض کردم گفتند مشمول یارانه معیشتی نیستید من خانواده 3نفره هستم نه ملک دارم نه حساب بانکی خوب فقط یک ماشین ال90که تو ارزانی با هزارتا بدبختی و وام خریدم حالا اعتراض کردم گفتند در صورت محرز یارانه هم قطع میکنیم در واقع با تهدید شون ترسیدیم که یارانه قطع بشه وانصراف دادم وحالا پشیمونم وحالا گفتند تا6ماه حق اعتراض ندارین ومیخوام اعتراض خود را ثبت کنم حالا خواهش میکنم یه فرصت دیگه بدهند تا درخواست بدیم چون خیلی ها هستن هم دوتا ماشین وچندتا ملک وتاجر هستن مشمول شدن ولی ما که تمام دارایی زیر خط فقر هست شامل نشدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
عدالتی نیست اصلاً به هیچ وجه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سلام یارانه معیشتی برای ما فقط ماه اول واریز شد چرا دیگه نمی ریزند
اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
من وهمکارم که یک رتبه از من بالا تره تو یک اتاق کار میکنیم ی جور ماشین داریم اون ی زمینم دار ه اون همون دفعه اول گرفت من با اعتراط م نگرفتم این چه عدالتی ابدار چی نمیگیره ریئیس اداره با 4 ظبقه ساختمان میگیره
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
مسئولین محترم بهترین راه اینه که بنزین را 10000تومان و قیمت جنس ها 100برابر افزایش دهید و به هیچ کس هم یارنه معیشتی ندهید عدالت یکسان باشد این فصله طبقات واقعا آدمو ناراحت از بین می بره تمام مردم ایران استرس و مریض هستند خدا تو رسیدکی کن
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سلام ما ی مغازه خواربار زدیم بعد یسال جمع کردیم بخاطر اینکه درامد نداشت کارتخوانهای خودمونو دادیم دست کسای دیگه کار کنن این امر باعث شد ب ما معیشتی تعلق نگیره در حالی که شوهرم فقط ی پایه حقوق کارگری داره.الانم رفتم حسابارو بستم و کارتخوانارو تحویل دادم میترسم دوباره اعتراض بزنم یارانه ما هم قطع بشه .الان تکلیف من چیه؟
مدیر پایگاه اگر فرصتی برای اعتراض بود حتما بزنید ان شا الله درست میشه
Saeid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
برای یکی از فامیلها ک من کارشونو پیگیری کردم نوشته شما طی 9ماه گذشته بطور متوسط ماهی 20میلیون برداشت از حساب داشتین.من موندم که چطور این 20تومان را جزو درآمد حساب کردن.خب طرف یک گوسفند فروشی کوچک با ملک اجاره ای داره بفرض که درماه 20تومن هم فروش کنه چقدرش سوده؟خونه مسکونیش هم استیجاریه ماشینشم 10تومن نمیخرن.دوتا هم بچه داره.تو کارشم مونده.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
من سرپرست خانواده هستم مستمری بگیر با یه دختر ۳۵ ساله مریض روحی روانی ومشگل جسمی هم داره حقوقم هم زیر ۳ملیون ت هر ماه کلی پول داروهای دخترم میشه نه یارانه نه معشعتی به من تعلق نمی گیره اعتراض دادم گفت جزو دهکه ۳ هستی ماهی ۹۶۰۰ دامد دادری نمی دانم از کجا در اوردن این همه در امدو اگه یارانه ومعیشتی ما را واریز نکنن من حلالشون نمی کنم چون این حق ماست وحق النلسه
حجت کشتکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سلام.من پدرم ۱۲ ساله فوت کرده و سرپرست مادرم و برادرم هستم. نه ماشین دارم،نه شغل ، نه حقوق. اعتراض گذاشتم، بیمه هم آزاد دارم پرداخت میکنم، در جواب اعتراضم گفتن شغل من ، بیمه پرداز تامین اجتماعی هستم، آخه قرآن ما بین ، این یعنی شغل!!!
فقط یه خونه داریم اونم ۳۸۰ میلیون تومنه
حالا اینا بچه جور بررسی کردن که مشمول بسته نکردن
فقط یه کلام : واگزارتون به خدا ،
به امام رضا ، ۲ ماهه گوشت نگرفتیم
دیگه تا آخرش بخونین
جوادویسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سلام من کلا یار انه نمیگیرم یابسته معیشتی کارمم کارگر کارواشم .چطوری ثبت نام کنم
یعقوب مهدی پور اردبیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
اینجانب مرحله اول یارانه معیشتی را دریافت کردم ولی دیگه خبری نشد . چرا ؟ بنده نه ماشین و نه خونه دارم و پول هم ندارم که سفر خارجی هم رفته باشم . حتی 10 سال است که سفر داخلی هم نمیتونم برم پای چپم بالای زانو قطع شده و پای راستم هم که قطع شده بود پیوند خورده که کارایی لازم را نداره . پس به چه دلیلی یارانه معیشتی منو قطع کردید ؟؟؟؟؟
مجتبی افشاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
با سلام من یک راننده کامیون هستم که سه دنگ ماشین با بد بختی و وام خریداری کردم قبلا یک ماشین خاور ۸۰۰داشتم و العان با وام و فروش ماشین پرایدی که از شرکت سایپا به صورت قسطی خریداری کردیم و به صورت نقدی فروختیم توانستم سه دنگ ایسوزو بخرم .شما مجاز هستید به اینکه تمام حسابهای من را چک کنید و حتی متوجه گرفتن وام های من برای هم مخارج زندگی و هم خرید ماشین شوید لطفا رسیدگی شود .
ناشناس
|
Singapore
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
سلام به خدا ما مستاجرم کارت خوان داریم واسه وام پول ریختیم رو کارت خوان تمام دارایمون یه ماشین سی تومن نیست معیشتی به ما نمیدن کلا ده میلیون وام گرفتیم اونو زدن درامدمونقربون عدالتتون توروخدا بیشتر دقت کنید
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
سلام به همه
من فقط اینو فهمیدم که اگه پولی هم تو ایران داری ببری خارج از کشور سرمایه گذاری کنی اگر میتونی و فقط تو یه خونه اجاره ای بشینی و سود پولی که اونور سرمایه گذاری کردی رو بخوری و هیچ حسابی تو ایران نداشته باشی و گاهی تو یه شرکتی قراردادی کار کنی یا کارمند دولت بشی که از مال بیت المال حقوق بگیری و بخوری تازه میتونی پوست صاحبان بیت المال رو هم بکنی اگر کاسب باشی یا کارگاه وکارخونه داشته باشی کار اقتصادی بکنی میگن پول زیاد داری و چون اینجوری که پیش میره فکر کنم تا چند سال دیگه اکسیژن هم سهمیه بندی بشه و چون پول داری باید پولی نفس بکشی و فقط اونایی که یه عمری به بیکاری گذروندن و خوردن و خوابیدن و کارمند و باز نش ..... فقط پولشو میگیرن
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
منی که سرپرست 7نفر هستم روبه خاطر حساب بانکیم رد صلاحیت کردن
الان هیچ جایی هم نی ست که بری شاکی بشی که بدونن سر برج یه قرعه کشی بین دوستان واشنایان هست که هرماه به حسابم واریز میشه
حبیب اله رسولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
من یک بازاریم که در بازار کار میکنم و همیشه چک وانتقالی به حسابهای طرفین واریز میکنم و حدودا از این مبالغ ده الی پانزده درصد مال ماست که اونم به برق و آب تلفن گاز موبایل خانه و مغازه می ریزم همچنین شهرداری دارایی اصناف و.... و الان دولت محترم همه این کاری زیاد وچکها را دارایبه من میدانند الان من چکار کنم
حبیب اله یقین لو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
من توی یه شرکت کار میکنم صاحب شرکت خارج از کشور هستن
به من وکالت دادن برای کارهای بانکی رسیدگی کنم وحق برداشت از حساب رو دادن به من هر چه پول حساب من هست میاد وبرداشت میشه متعلق به شرکت هست فقط من وکالت دارم
حقوقی که تو اون شرکت میگرم 2میلیون تومان هست به غیر از این درآمدی ندارم تکلیف من چی هست
هرچه حساب دارم متعلق به شرکت هست وکالت هم موجود هست هر چه بخواهید موجود هست
علی
|
Norway
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
سلام من یه وانت بار دارم میوه فروشم چون کارت خوان دارم ب من معیشتی ندادن یبار اعتراض دادم ولی از ترس اینکه یارانمو قط کنن انصراف دادم حالا تکلیف چیه بخدا پولی ک میاد رو اون کارت خوان همش سود نیست زنو بچه دارم بفکر ماهم باشید خرج گرونه
علی دستی
|
Brazil
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
من یبار اعتراض دادم ولی از ترس اینکه یارانمو قط کنم انصراف دادم حالاتکلیف چیه بخدا یه ماشین دارم خرج ژنو بچو در میارم ب زور چون کارت خان دارم همش ک سود نیست
مجتبی افشاری و آرزو شجاعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
با سلام ما با گرفتن وام سه دنگ ماشین ایسوزو خریدیم و ماشینی هم که به نام آرزو شجاعی بوده فروخته شده و سند به نام من است شما با چک کردن حسابها از خیلی وقت پیش هم میتوانید از مبلغ وام هایی که گرفتیم و هم دارایی ما خبر دار بشوید .
اکبرنوریزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
والامن ن خونه دارم نه ماشین نه بیمه بخاطر چندتا تراکنش بانکی که من مامور خریدم بسته معیشتی تعلق نگرفت
سعید شیروانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
من سه فرزند دارم ولی یارانه معیشتی به من تعلق نگرفته نه خونه نه ملکی یه ماشینی که حدود 300000000میلیون از رده خارجه وفرسوده هست لطفا قدامه کنید
خلیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
سلام یه خانواده چهار نفره هستم که،با وانت بار تره بار میفروشم،خداشاهده خرجی زندگیمم در نمیاد،مستاجرم،با کلی قسط و قرض،من باید برای کارم دستگاه کارت خوان داشته باشم حتمن،نه بیمه داریم نه پشت بانه یی،الانم برامون نریختن معیشتی رو،خیییییلی احتیاج دارم با این گروووونی،شنیدم چون کارت خوان دارم نریختن،،خوب این گردش پول یک دهمش هم پول سود بارمم نیست،این پولا بیشترررش ماله پئل بارم هست که میخرم،خواهشن کمک کنین حرفامون به گوش مسعولین برسه،ممنون
محمد جمینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
باسلام،بنده یه دستفروش با حداقل درآمد هستم یعنی ماهیانه خیلی زور بزنم ۲میلیون کار کنم ولی متاسفانه در کمال ناباوری وقتی حسابمو بررسی کردن چیزایی که قبلا داشتم ولی فروختم بحسابم زدن،نه خانه بنامم هست نه هیچ چیزی فقط یه ماشین معمولی ۴۰میلیونی دارم ولی گفتن که ماهی ۳۰ میلیون درآمد داری اخه این کجاش عدالته، با ۲ تا بچه بقرآن به زور خرج زندگیمو میدم ولی متاسفانه یارانه معیشتی بهم ندادن ،هیچ ارگانی هم پاسخگو نیست .
محمد جمینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
باسلام،بنده یه دستفروش هستم و فقط دارای یک ماشین سواری که ۵۰ میلیون هم ارزش نداره و دیگه هیچی بنامم نیست ولی وقتی درخواست دادم بعد بررسی حسابم جواب دادن که ۳ تا ماشین دارم درحالیکه ۲تاشو چندین ساله که فروختم ولی تعویض پلاک نشده ،تو دفترخانه انتقال دادم ولی تعویض پلاک نکردن .یه دستگاه کارت خوان سیار هم بنامم هست که ۶ نفر از همکارام با اون کارت می کشن ولی متاسفانه همه رو بحساب من منظور کردن و گفتن که درآمد بالایی دارم ،حالا موندم که دردمو به کی بگم ،رفتم فرمانداری شهرمون میگن به ما ربطی نداره ،تو رو خدا این انصافه
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
من یه مغازه کوچک دارم دیسک کمر پاهام پلاتین توروستا زندگی میکنم نمیدونم بایه بقالی چطور ماهی ۹ملیون درامد دارم نمیدونم
یاسمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
سلام . من نه خونه دارم نه ماشین . پس انداز منم هم کمتر ۳۰میلیون هست . اونم ۱۲میلیون وام برداشتم . نه درآمد ثابتی دارم. حالا بخاطر وامی که برداشتم باید ماهی ۵۴۰هزارتومن قسط باید بدم . گفتن دوازده میلیون تو حسابت اومده. خدا ازتون نگذره اینکه وامه من ماه به ماه قسط میدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
چه نظری بدم خودشون میبرن میدوزند چه پولدار باشی چه گدا باشی بنزین گرون کردن باید به همه معیشتی بدن نه یه ماه بدن دیگه قعطش کنن منم کارگرم قطعش کردن
اصغری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
سلام شخصی که یک خودرو پراید حداکثر ارزش ۳۰ ملیون و خونه کوچک پایین شهر به ارزش ۱۰۰ ملیون و درآمد کارگری به مبلغ حداکثر ۲.۵ ملیون آیا با این وضع اقتصادی و وام ازدواج و بدهی جمعا ۱۶۰۰ آیا در رفاه هستش و نیاز به یارانه و معیشت نداره؟ عدالت کجاس؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
باسلام اخر توی دوره وزبونه که فرزند به خانواده پدری کمک میکنه تمن یک باز نشسته هستم با حقوق کمتر از ۳میلیون پس این چه عدالت اسلامی است یک بازنشسته عروس ودامادونوه داره وهمه به دست پدرومادر بزرگ چشم دارند پس ترا خدا درست قضاوت کنید وعدالت را رعایت کنید من از شما می پرسم مگر بچه ها خودشون زندگی ندارنند که بخواهند بما کمک کنند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
چجوری حساب میکنید تورو خدا بداد مردم برسید
کیوان سواری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
مستاجر هستم و دارای یک مغازه کوچک اجاره ای سوپرمارکت نه خانه ای دارم و نه ماشین مدل بالایی به خاطر دستگاه کارت خوان مغازه سبد معیشتی تعلق نگرفته میشه به خاطر خدا درست بررسی کنید
حسن النچری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
من مسئول خرید دانشگاه هستم،برای خرید مایحتاج دانشگاه پولی به کارت من واریز میشود،دولت امید،ناامیدمان کرد،گفته کارکرد بالا حساب داری،و جزء سرمایه دارانی!فقط درآمد من تنها حقوق2500000است و بس -این روش محاسبه 100%اشتباه است-لطفا با این روش مردم را به همه چیز بدبین نکنید
امیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
سلام عدالت کجا آدم هست دو واحد مسکونی داره ناشین داره بهش می دن ولی ما که شوهرم یک سال و نیم بیکاره و خونه نداریم فقط یه ماشین داریم ندادن گفتن ماهی بیست هشت میلیون درآمد دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
به نام خدا،معلم بازنشسته، واقعا با اجرای طرح بنزین و معیشت،حتی اعتقاد به خدایمان را هم از دست می دهیم،چگونه دولت من معلم را که نه مستقلات دارم، نه بورس،نه پس اندازی،فقط خونه ای با وام ساخته و ماشین ایرانی دارم،را جزئ دو سه میلیون نفر پولدار قرار داده است؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
سلام من خانو ده. پنج نفره هستم الان 45 سالمه خدا راشاهد میگیرم من هنوز دومیلیون نداشتم که امدن میگویند تو ماهی هشت میلیون درامد دا ی اگه من ماهی هشت میلیون بگیرم خداشاهده دیوانه میشم نه ماشین دارم نه خانه هیچی ندارم نمیدانم اینها چه جوری حساب کردن
حسن امینی زمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
با سلام بنده دارای دو فرزند مدرسه ایی مستاجر منم جزوی از مردم کم درآمد هستم..لطفا برای من هم بریزید. خیلی محتاجیم.. ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
سلام من خانواده چهارنفره هستم کارگرشرکت بودم به علت دیکس
کمرازآخرشهریورماه بیکار شدم مستجرم خونه ندارم با کدام عدالت کمک معیشت میدی چندبار اعتراض کردیم کجا و کدام بانک ثروت داریم بگید تا بریم دربیاریم و اجاره مون رادیدم تاکی دروغ
اسماعیل شبانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
با سلام من با 16 سال سابقه کاری تنها کاری که کردم با حقوقم به حساب بانکی که عضو شتاب نبوده پول واریز کردم که یک زمانی وام بگیرم ولی الان آن واریز و برداشت یک حقوق کم را خرید حساب کرده ومارا جزو مرفین قرار دادن در صورتی که من یک پراید مدل 80 دارم وعد از سالها یک خانه با سال ساخت 70 سال پیش در ضمن یک حساب مشترک که 80 نفر از همکارمان به ما اطمینان کرده و در آن پول واریز میکنند که ماهانه به تعدادی وام بدهیم وسلام عاقبت حلال و فکر دیگران بودن
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
پدر من ن ماشین داره ن چیزی فقط نمیدونم چرا معیشتی به ما تعلق نمیگیره؟؟لطفا بگین
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر