کد خبر: ۷۲۱۷۵۶۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴
کد خبر : ۷۲۱۷۵۶۱
معرفی کتاب؛

کتاب «موفقیت در زندگی یا مدرسه؟!» نوشته علیرضا سراجیان، به نظام آموزش و پرورش در ایران و کمبود‌ها و آفت‌های آن می‌پردازد.

موفقیت در زندگی یا مدرسه؟!به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «موفقیت در زندگی یا مدرسه؟!» نوشته علیرضا سراجیان، به نظام آموزش و پرورش در ایران و کمبود‌ها و آفت‌های آن می‌پردازد، همچنین مشکلاتی که از دیرباز در این نظام آموزشی وجود داشته را بررسی می‌کند.

مدرسه از شما چه چیزی ساخت؟ به نظرتان برای بهتر شدن نظام آموزشی چه می‌توان کرد؟ راه‌حل بهبود چیست؟ این‌ها بخشی از سؤالاتی است که سراجیان در این کتاب مطرح کرده و پاسخ آن‌ها را نیز از دیدگاه خود در ذیل آن گنجانده است.

مدرسه از من چه چیزی ساخت؟ , مدرسه چیست؟, برای بهتر شدن چه می‌توان کرد؟! , مشکلات نظام آموزش و پرورش در حال حاضر چیست؟, آفت‌های نظام آموزشی چه چیزهایی هستند؟, کمبودهای نظام آموزشی چه چیزهایی هستند؟ , آسیب‌شناسی و  راه حل چیست؟! از جمله سرفصل های این کتاب است.

در بخشی از کتاب «موفقیت در زندگی یا مدرسه » می‌خوانیم:

موضوع آموزش مسأله فراگیری است و به نوعی به جامعه و مردمان آن مربوط می‌شود. اگر امروز ما خواهان این هستیم که نظام آموزشی تغییر کند و یا ما در کشور تنوع مدارس با رویکرد‌های مختلف آموزشی را داشته باشیم، این اتفاق یک همت جمعی می‌طلبد و پیشنهاد من این است، بیاییم از هر نقطه‌ای که هستیم و ایستاده‌ایم، شروع کنیم.

هر کس به اندازه خود و توانی که برای تغییر و ایستادگی دارد، به همان اندازه بایستد، این اتفاق زیبا رقم می‌خورد.

اگر پدر و مادر هستیم، بیاییم در تربیت فرزندمان به دنبال نگاه‌ها و شیوه‌های جدیدتر آموزشی باشیم، نه همان طور که خودمان تربیت شده‌ایم، فرزند خود را تربیت کنیم!»

با پیشرفت علم و تکنولوژی شیوه‌های تربیتی و آموزشی هم تغییر کرده است، برای بهتر شدن و پیشرفت کردن، بهتر است یاد بگیریم با علم امروز همگام شویم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر