کد خبر: ۷۲۱۸۹۰۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
کد خبر : ۷۲۱۸۹۰۱

فرماندار ساری در دیدار با اعضای خانه هنرمندان ساری بر نقش بی بدیل هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی تاکید کرد.

عباس علی رضایی فرماندار ساری در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه هنرمندان ساری در گفت و گو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، بر نقش بی بدیل هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی و تاثیر گذاری هنر تاکید کرد و گفت: اگر هر موضوع و مفهومی بتواند با زبان و گفتمان هنر در جامعه بیان شود، اثر گذاری و پذیرش بیشتری خواهد داشت.

او افزود: باید به حوزه فرهنگ و هنر توجه بیشتری شود و این وظیفه ما است چرا که بهترین ظرفیت و وسیله برای نهایدنه سازی موضوع در ذهن مخاطب است و خانه هنرمندان ساری می‌تواند در این حوزه موثر عمل نماید و بر این اساس از آن حمایت می‌کنیم.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه برخی کاستی‌ها در فراهم نبودن سازوکار‌های حمایت از هنرمندان وجود دارد گفت: مطالبه گری و پیگیری هنرمندان برای احقاق حقوقشان لازم است.

رضایی افزود: تشکل‌های مردم نهاد و ثمن‌هایی مانند خانه هنرمندان ساری نقش قابل ملاحظه‌ای در این خصوص دارند.

او با اعتقاد بر اینکه هر کاری به مردم و تشکل‌های مردمی سپرده شد، نتیجه خوبی داشت، دستور پیگیری زمینه‌های حمایتی برای کمک به خانه هنرمندان داد.

مسوولان در حمایت از تشکل‌های مردمی نگاه عادلانه‌تری داشته باشند

عبدالرضا اتحاد رییس هیات مدیره خانه هنرمندان ساری هم در ابتدای این جلسه با تقدیر از فرصت ایجاد شده و بیان اینکه این تشکل، نگاه تعاملی با همه دستگاه‌ها و تشکل‌ها دارد؛ گزارشی از فعالیت دو ساله این خانه ارایه کرد و گفت: خانه هنرمندان دارای ۱۱ انجمن فعال و زیر گروه‌های فرهنگی هنری است که هر یک در حوزه تخصصی خود فعالیت دارند.

او از برگزاری اولین جشنواره سراسری طبری سرایان با عنوان مازندران در ساری – اولین جشنواره سراسری گرافیک ساری با شرکت آثار برخی ازگرافیست‌های بین المللی و خارجی - آیین تجلیل از استاد خسرو سینایی، هنرمند ساروی – ورک شاپ نقاشان استان در ساحل دریای ساری – ورک شاپ خوشنویسی ساری - اولین مسابقه و ورک شاپ بازطراحی پارچه و لباس در ساری به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های خانه هنرمندان ساری یاد کرد.

اتحاد از راه اندازی سایت خانه هنرمندان ساری و برگزاری طرح‌ها و برنامه‌های پیش روی این خانه نیز صحبت کرد و از اجرای طرح آکادمی ساری برای استعداد یابی هنری کودکان، نوجوانان و علاقه‌مندان به هنر خبر داد.

او در عین حال نقش دولت و سازمان‌های دولتی را در حمایت از تشکل‌های مردمی مهم خواند و خواستار دقت نظر مسوولان امر در تخصیص اعتبارات حمایتی از تشکل‌های مردم نهاد و ثمن‌ها شد و در عین حال برنگاه عدالت محور مسئولان نسبت به ارایه این اعتبارات به تشکل‌ها تاکید کرد.

یوسف ترقی بازرس خانه هنرمندان، کامران سیلاخوری نایب رییس، رضاعابدی عضو هیات مدیره، علیرضا عبدی عضو هیات مدیره و خانم مرتضوی مسئول انجمن صنایع دستی در این جلسه نیز با بیان اهداف خانه و ارایه نظرات خود، خواستار حمایت فرمانداری و دستگاه‌های ذی‌ربط از فرهنگ و هنر شدند.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر