کد خبر: ۷۲۱۹۰۷۷
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
کد خبر : ۷۲۱۹۰۷۷
گروه : یزد » یزد

مدیرکل کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد از افتتاح چندین طرح در ماه‌های پایانی سال پایتختی کتاب ایران خبر داد.

افتتاح طرح‌های مختلف کتابخانه‌ای پایتخت کتاب ایران در روز‌های پایانی سالرقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد ، در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، از پیگیری‌های صورت گرفته برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی یزد قدردانی کرد و گفت: با حمایت‌های ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و شخص دبیرکل و همچنین همراهی و پیگیری مقامات ارشاد استان به خصوص معاونان عمرانی و سیاسی امنیتی استاندار یزد که در جلسات پیگیری پروژه حضور داشته‌اند، روند تکمیل کتابخانه به خوبی پیش می‌رود.

او افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته و جلسات متعددی که با پیمانکاران و طراحان دکوراسیون داخلی کتابخانه داشته‌ایم، در تلاشیم فضای بخش‌های مختلف کتابخانه علاوه بر جذابیت و زیبایی، با بافت سنتی و بومی شهر یزد نیز بیشترین تطابق و هماهنگی را داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ابراز امیدواری کرد: کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال از آغاز ساخت آن، ۱۷ اسفندماه همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی و با حضور مسئولان ارشد کشور و استان به بهره‌برداری برسد.

دوست فاطمی‌ها تصریح کرد: در سالی که یزد به عنوان پایتخت کتاب کشور معرفی شده است پروژه‌های کتابخانه‌ای دیگری نیز آماده بهرداری شده است که در ایام‌الله دهه فجر سال جاری و سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی افتتاح خواهند شد.

رقیه دوست فاطمی ها ادامه داد : کتابخانه عمومی پروین اعتصامی که با سرمایه‌گذاری و همت مجموعه شورای شهر و شهرداری حمیدیا در منطقه نجف‌آباد احداث شده است، از پروژه‌هایی است که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین از افتتاح سالن چندمنظوره نگین و کتابخانه سیار شهرستان بهاباد خبر داد و گفت: سالن نگین که به همت دو تن از خیران نیک‌اندیش یزدی در کنار کتابخانه فرخی یزدی واقع در گذر فرهنگ و هنر احداث شده است، در اسفندماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

او افزود: کتابخانه سیار بهاباد نیز که با حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و صرف هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در حال آماده‌سازی و تجهیز است، به پیشنهاد اعضای شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و موافقت انجمن کتابخانه‌های عمومی بهاباد به نام سردار سرافراز سپاه اسلام، سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» مزین شده و از پروژه‌هایی است که همزمان با سالروز تأسیس نهاد راه‌اندازی خواهد شد.

دوست فاطمی‌ها ادامه داد: قرار است به زودی شاهد اجرایی شدن برنامه‌هایی همچون افتتاح میدان کتاب در یزد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شورای اسلامی شهر یزد، خریداری تجهیزات مورد نیاز کتابخانه مرکزی یزد در حوزه فناوری اطلاعات، از سوی اداره‌کل کتابخانه‌ها و از محل اسناد خزانه ظرف مدت یک ماه آینده، اجرای برنامه کتابخانه‌گردی به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی در تاریخ ۱۷ اسفندماه و با حضور مسئولان کشوری و استانی در کتابخانه مرکزی یزد باشیم.

او افزود: ارسال و پیگیری فراخوان اهدای کتاب به کتابخانه مرکزی یزد توسط تمامی دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان ماه جاری توسط استانداری یزد، ساماندهی مخروبه‌ها و ایجاد پارکینگ پشت کتابخانه مرکزی یزد توسط اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و با همکاری شهرداری یزد و اختصاص یک دستگاه اتوبوس مناسب برای راه‌اندازی دومین کتابخانه سیار شهر یزد توسط شهرداری و پیگیری دفتر آستان قدس رضوی در استان برای جذب اعتبار تجهیز و راه‌اندازی این کتابخانه، از دیگر برنامه هایی است که برای اجرای آنها مصوبات نهایی انجام شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: همچنین مقرر شده سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری یزد با همکاری شورای ترافیک استان و دانشگاه یزد، عصر روزهای جمعه «بوستان پرستار» را به محلی برای تبادل کتاب تبدیل کند.

انتهای پیام/ و

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر